fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

To wielki sukces zarówno Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego jak i Północnej Izby Gospodarczej oraz firmy TTS, czyli Technologie Tworzyw Sztucznych. Od lipca 2020 dostępne będą loty z lotniska Szczecin – Goleniów do Lwowa na Ukrainie. To efekt skutecznego lobbingu zachodniopomorskich przedsiębiorców.  – Bardzo zależy nam na tym połączeniu, bo od niego w dużej mierze zależy rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego – mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Jarosław Tarczyński. Teraz jednak istotne jest by otwarte połączenie utrzymać, a ze względu na sytuację pandemii koronawirusa może to być trudniejsze niż się spodziewano.

Połączenie lotnicze Szczecin – Lwów to wielki sukces. Musimy zawalczyć by zostało ono utrzymane!

   Tanie połączenie między Szczecinem, a Lwowem uruchomi low coastowa linia Wizz Air. Pierwszy lot planowany jest na 3 lipca. Lot z Goleniowa do Lwowa będzie trwał ok. 1,5 h. W poniedziałki samoloty Wizz Air będą przylatywać do Goleniowa o godzinie 9.50 i odlatywać w drogę powrotną o 10.20. W piątki przyloty zaplanowano na 9.40, a odloty na 10.35. Wizz Air poprzedził otwarcie połączenia dokładnymi analizami finansowymi, z których wynika, że Pomorze Zachodnie jest jednym z regionów, które najdynamiczniej się rozwija jeżeli chodzi o zatrudnianie osób ze wschodu.

   Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Jarosław Tarczyński cieszy się, że połączenie zostanie otwarte, ale ma też obawy: - To połączenie było marzeniem przedsiębiorców, którzy zatrudniają pracowników z Ukrainy. Zapewnia ono płynność komunikacyjną między Szczecinem, a Lwowem, pozwala naszym pracownikom np. jechać na krótki urlop do domu. To bardzo ważne. O połączeniu rozmawialiśmy jednak w innych czasach gospodarczych. Nie było koronawirusa, nie było kryzysu gospodarczego, teraz utrzymanie takiego połączenia będzie wymagać większych zabiegów – przyznaje Prezes Jarosław Tarczyński. – Jako Północna Izba Gospodarcza uważamy, że należy się bardziej otworzyć na Ukrainę. To nie mogą być tylko relacje związane z rynkiem pracy, ale i z turystyką. Lwów to przecież piękne miasto, które może być celem turystycznych wizyt mieszkańców Szczecina. To także atrakcyjna przestrzeń inwestycyjna. Zachęcamy miasto do aktywniejszej promocji Ukrainy w Szczecinie nie tylko jako źródła pracowników, ale i jako miejsca, które warto odwiedzić, bo jest tego warte – mówi Prezes Tarczyński.

Przedsiębiorcy zapowiadają współpracę

   Maciej Twardowski z firmy TTS uważa, że połączenie będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem i nie ma groźby by zostało skasowane po kilku miesiącach. Dyrektor Zarządzający firmy TTS przyznaje także, że będzie ono wymagać promocji ze strony miasta i ze strony przedsiębiorców: – Wizz Air dobrze to sobie przemyślał, więc nie jesteśmy zaskoczeni. Rozmawialiśmy już w roku 2019 o możliwych terminach uruchomienia takich połączeń, cieszę się, że się zdecydowali, był to nasz duży wysiłek by takie połączenie zostało uruchomione – mówi Twardowski.

 - Pracownicy muszą regularnie zamieszkiwać w naszym regionie, wyjeżdżać i wracać. Turystyka też ma znaczenie, przedsiębiorstwa turystyczne muszą promować kierunki ukraińskie. Ten miks i połączenie aktywności przedsiębiorców inwestujących zagranicą może wygenerować sukces – dodaje Maciej Twardowski.

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0