PIG 1150x350

 

Już 16 lipca 2020r. odbędą się dwa inspirujące spotkania z  polskim ekonomistą, analitykiem rynków finansowych, ekspertem i doradcą finansowym Markiem Zuberem w temacie „Kryzys jako szansa” oraz Tomaszem Kopaczem, który przybliży mieszkańcom Szczecina temat e-commerce i wykorzystywania globalnej sieci do zdobywania nowych klientów. Spotkanie odbywać się będzie w siedzibie Izby; można uczestniczyć w spotkaniu o godzinie 10 lub 15. Wstęp jest wolny po wcześniejszym zgłoszeniu.

    Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie swojego czasu słynęła z regularnych szkoleń i spotkań z inspirującymi ludźmi. Podczas cyklu „Business Contact” gościliśmy Szymona Hołownię i Radosława Kotarskiego, a w ramach cyklów ekonomicznych naszymi gośćmi byli m.in. prof. Leszek Balcerowicz czy prof. Grzegorz Kołodko. Po trudnym czasie pandemii koronawirusa wracamy do regularnych spotkań z ciekawymi postaciami świata gospodarki, choć wszystkie odbywać się będą w odpowiednim reżimie sanitarnym. W najbliższy czwartek gośćmi Północnej Izby Gospodarczej będą Marek Zuber i Tomasz Kopacz.

   - Współczesny świat jest zupełnie inny od tego sprzed 10 czy 20 lat. Absolutnie też odmienny od tego, jaki będzie za 10 czy 20 lat. Żyjemy w świecie, w którym codziennie dostajemy od świata zewnętrznego więcej bodźców niż wczoraj. Nie tak dawno mówiło się wiele w mediach o rewolucji informacyjnej. Czas zdać sobie sprawę, że jest to permanentna rewolucja. Myślę, że obecna sytuacja doprowadzi przede wszystkim do tego, że po kryzysie zarówno biznes, jak i świat, nasze życie staną się bardziej cyfrowe. Wiele rzeczy istniało już przed okresem koronawirusa, ale teraz mamy szansę zająć się nimi szczegółowo i je wypróbować. Kryzys niejedno ma imię. Stosunek do kryzysu też jest niejednoznaczny. Gdy jedni korzystają  ze zmiany i chwytają nowe szanse, drudzy próbują za wszelką cenę bronić obecnego i znanego im ładu – mówi dr Piotr Wolny, dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.  - Podczas spotkania poruszymy tematy związane z kryzysem, który powinien stać się szansą na wprowadzenie pozytywnych zmian w organizacji i prowadzeniu biznesu. Nasz ekspert  przybliży słuchaczom mechanizmy wprowadzania zmian oraz zwróci ich uwagę na największe błędy jakie popełniane są w organizacjach w obliczu kryzysu. Pomijając wszystko, co niewątpliwie jest z powodu tego kryzysu bardzo negatywne, szybko jednak odnieśliśmy wrażenie, że może on oznaczać również szansę na nowe pomysły i nowe modele biznesowe – dodaje dyrektor Piotr Wolny.

  Spotkanie odbędzie się 16 lipca w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej. Zapraszamy do zapisywania się i udziału w wydarzeniu. Już wkrótce informacje o kolejnych, izbowych inicjatywach.

BIOGRAMY:

Marek Zuber

       Ekonomista i analityk rynków finansowych. Prowadzi działalność w obszarze doradztwa finansowo-kapitałowego. Studiował na Wydziale Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz na Wydziale Elektroniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Po studiach pracował jako analityk i ekonomista w Banku Przemysłowo-Handlowym i połączonym BPH PBK. Doświadczenie zawodowe zdobywał również jako Główny Ekonomista w firmie doradztwa Finansowego TMS i biurze maklerskim TMS Brokers, główny ekonomista Internetowego Domu Maklerskiego, a także wykładowca w Akademii Toyoty. Jest wykładowcą na studiach MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Zasiadał w wielu radach nadzorczych. Jest członkiem rady naukowej Akademii Eurocash. Był szefem doradców ekonomicznych premiera Kazimierza Marcinkiewicza, nagrodzonym prestiżową nagrodą „Polityczny doradca roku”.

Tomasz Kopacz

CEO / CO-OWNER w Meetface S.A   

 Meetfaces trading to nowy docelowo Międzynarodowy Portal internetowy dla instytucji, przedsiębiorców i ich firm do systemowej organizacji zakupów surowców, wyrobów i usług, oraz globalnej działalności eksportowo importowej, to oszczędność środków na marketing a jednocześnie zwiększenie zasięgów swojej sprzedaży

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Eska Szczecin 1420x300px