Eska Szczecin 1420x300px

 

 

Północna Izba Gospodarcza uczestniczy w międzynarodowym projekcie Nature Guide, którego głównym celem jest stworzenie sieci przewodników turystyki przyrodniczej w regionie Południowego Bałtyku. W projekcie biorą udział przedstawiciele parków narodowych, uniwersytetów oraz stowarzyszeń działających na rzecz ochrony środowiska i promocji turystyki na Litwie w Polsce i w Niemczech. Nasza instytucja zajmuje się rekrutacją i promocją przewodników natury z Pomorza Zachodniego.

 

Przewodnik natury poszukiwany!  Pokażmy jakie naturalne walory ma nasz region

     Projekt Nature Guide jest to międzynarodowy projekt realizowany w ramach  programu Interreg Południowy Bałtyk który Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie realizuje w partnerstwie z Niemcami oraz Litwą. Celem jest stworzenie międzynarodowej bazy przewodników natury, czyli osób, które zajmują się odkrywaniem i promocją tras turystycznych, które opierają się głównie na miejscach o bogatych zasobach naturalnych i przyrodniczych. Projekt idealnie sprawdza się na Pomorzu Zachodnim, bo wiele malowniczych miejsc w regionie – zaczynając od pasa nadmorskiego, przez pojezierza, po okolice Szczecina –  może stanowić cenną atrakcję turystyczną dla mieszkańców regionu, ale i dla osób spoza Pomorza Zachodniego, a może nawet spoza Polski.

       Sieć, która powstanie nie tylko umożliwi ciągłą wymianę doświadczeń i transfer wiedzy, ale także zapewni solidne wsparcie dla indywidualnych ofert przewodników przyrodniczych, wspólną promocję na rzecz międzynarodowej rozpoznawalności.  – Poszukujemy osób, którzy zajmują się promocją walorów natury naszego regionu, czyli przewodników natury. Zapraszamy do udziału w projekcie organizatorów spływów kajakowych, wycieczek krajoznawczych czy różnego rodzaju aktywności plenerowych. Baza jest już w budowie, wielu przewodników się do nas zgłosiło, umieszczamy o nich informacje, o ciekawostkach, działalności, atrakcjach. Są to bardzo konkretne oferty przewodników. Zajmujemy się więc promocją przewodników turystycznych jako przedsiębiorców, ale i walorów turystycznych i naturalnych naszego regionu – mówi Klaudia Bonarska z Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

 

Korzyści dla turystów, korzyści dla przewodników

     Projekt Nature Guide pozwoli wzmocnić istniejące miejsca pracy i stworzyć nowe - nie tylko dla przewodników przyrodniczych organizowanych w samej sieci, ale także dla osób zaangażowanych w powiązane sektory turystyki regionalnej (np. hotele / schroniska, restauracje, dostawcy usług transportowych). Członkowie sieci skorzystają ze wspólnego marketingu, zintegrowanych systemów rezerwacji, a także międzynarodowej platformy wymiany kontaktów i doświadczeń. – Szykujemy także szkolenia dla przewodników oraz dla osób, które np. planują zostać przewodnikami lub planują poszerzyć zakres swojego działania o bycie przewodnikiem nie tylko miejskim, ale i takim, który zajmuje się ekologią i naturą. Udział w projekcie jest bezpłatny, a nabór odbędzie się niebawem. Współdziałamy w tym zakresie z Towarzystwem Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy Ten projekt skierowany jest do przewodników, ale i do osób korzystających z usług turystycznych, którzy poszukują ciekawych atrakcji na terenie miejsc w których spędzają wolny czas. Nasz projekt jest atrakcyjny również dla instytucji turystycznych, które zajmują się opracowywaniem szlaków spacerowych i atrakcji dla swoich gości – dodaje Jacek Wójcik, Koordynator Projektów Międzynarodowych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

    Serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane realizacją projektu i uczestnictwem w nim. Udział jest bezpłatny, a efekty mogą być wzbogacające zarówno dla przewodników jak i dla atrakcyjności turystycznej naszego regionu. Kontakt – Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Baner IKW MAJ 2021 1140x320 kopia