Eska Szczecin 1420x300px

 

 

Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie była zaangażowana we wspieranie Szpitala Jednoimiennego przy ul. Arkońskiej w walce z pandemią koronawirusa. Nasi przedsiębiorcy przekazywali datki oraz pomagali w zakupywaniu sprzętu medycznego i środków ochronnych dla personelu szpitala. Sama Izba zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które zostały przekazane szpitalowi. Zebrano kilka tysięcy złotych. We wtorek w Północnej Izbie Gospodarczej Prezes Jarosław Tarczyński oraz Dyrektor Piotr Wolny spotkali się z przedstawicielami placówki medycznej. – To było miłe spotkanie w bardzo dobrej atmosferze. Podziękowaliśmy szpitalowi za dzielną walkę z pandemią i troskę o nasze bezpieczeństwo. Myślę, że to jest początek naszej współpracy, bo mamy już przygotowaną agendę tematyczną, którą będziemy chcieli zainteresować opinię publiczną w najbliższym czasie. Ma to związek z medycyną i rynkiem pracy – zapowiada Prezes Jarosław Tarczyński.

 

   Wiosnę 2020 zapamiętamy wszyscy bardzo jednoznacznie – w marcu życie społeczne i gospodarcze zostało kompletnie wywrócone do góry nogami przez pandemię koronawirusa. Walka z wirusem, którego skala i działanie było trudne do przewidzenia wymagała wielkiej społecznej mobilizacji. Północna Izba Gospodarcza skupiła się na wspieraniu przedsiębiorców, którzy musieli radzić sobie w nowych gospodarczych realiach. Wiele firm wymagało wsparcia prawnego czy restrukturyzacyjnego. Cieszymy się, że nasi przedsiębiorcy byli kreatywny, zdeterminowani i znaczna większość po lockdownie wróciła na rynek i robi co może, by funkcjonować tak dobrze jak przed pandemią. Nasi członkowie zgłaszali także chęć włączenia się w pomoc dla medyków i placówek szpitalnych walczących z koronawirusem. Efektem był „bazarek” internetowy. Licytowane były produkty i usługi przekazywane przez naszych przedsiębiorców. Wiele osób zdecydowało się także na indywidualne darowizny. Północnej Izbie Gospodarczej w kilka dni udało się zebrać kilka tysięcy złotych.

   - Czuć było wielką solidarność, przedsiębiorcy zgłaszali chęć pomagania szpitalom i służbom ratowniczym. Niektórzy decydowali się na darowizny, inni przekazywali np. rejsy motorówkami, sprzęt sportowy, usługi kosmetyczne, usługi medyczne, wszystko, co było w zakresie działania naszych przedsiębiorców. Zaangażowanie było widoczne po każdej ze stron – mówi Prezes Jarosław Tarczyński. – Izbie zawsze towarzyszył czynnik społeczny. Zawsze kładłem duży nacisk na charakter charytatywny i filantropijny. Chcemy żeby Izba była wrażliwa na problemy otoczenia – dodaje Prezes Tarczyński.

  - Sama akcja wspierania szpitala przy Arkońskiej pokazuje, że nasza instytucja zrzesza ludzi zaangażowanych społecznie. Trudno więc efekty oceniać inaczej niż pozytywnie. Nasi przedsiębiorcy czują społeczną odpowiedzialność biznesu, odbieraliśmy mnóstwo sygnałów o chęci niesienia pomocy. Nasi członkowie wspierali system ochrony zdrowia, ale i siebie nawzajem. Przez ostatnie miesiące aktywnie działał „izbowy Pakiet Wsparcia dla Przedsiębiorców” i mówiąc szczerze zaskoczyła nas skala solidarności przedsiębiorców i wzajemnej życzliwości – mówi Piotr Wolny, dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

   Warto wspomnieć, że szpitale w czasie pandemii koronawirusa wspierane były przez firmy zrzeszone w Północnej Izbie Gospodarczej. Mowa m.in. o firmach takich jak: CALBUD, Siemaszko, CSL Internationale Spedition, Zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście czy inne, aktywne przedsiębiorstwa.

BARDZO DZIĘKUJEMY!

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Baner IKW MAJ 2021 1140x320 kopia