Baltic Business Forum to międzynarodowa konferencja, która promuje współpracę w Regionie Adriatyk- Bałtyk- Morze Czarne. W roku 2020 inicjatywa ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się w Internecie. Nie zmienia to faktu, że przed nami szereg interesujących paneli dyskusyjnych oraz wspaniali goście, którzy będą się dzielić wiedzą i doświadczeniem. Nie zabraknie prognoz dotyczących tego, co przyniesie rok 2020: - To jakby Trójmorze Plus, plus kraje nie należące do Unii Europejskiej, ale odrywające ważną rolę w regionie, plus Turcja i plus Ukraina – zapowiadają organizatorzy. Północna Izba Gospodarcza jest tegorocznym partnerem wydarzenia. – Jesteśmy wszędzie tam, gdzie rozmawia się o gospodarce, a Baltic Business Forum od ponad dekady jest taką przestrzenią – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

     Cztery dni dyskusji, merytoryczni prelegenci, intrygujące i ważne społecznie i gospodarczo obszary tematyczne i szersza niż dotychczas dostępność wydarzenia, bo będzie ono transmitowane na żywo w Internecie. 12. Edycja Baltic Business Forum będzie inna niż wszystkie, ale większość wydarzeń gospodarczych w czasie pandemii koronawirusa zmieniło swoją formułę. Jak mówią przedstawiciele Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie przed nami bardzo merytoryczna dyskusja o sprawach, które dotyczą całej gospodarki i wszystkich przedsiębiorców.

    - Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zaangażowała się w inicjatywę Baltic Business Forum, bo jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Ten kongres rokrocznie przyciągał do Świnoujścia najważniejszych polityków, ekonomistów samorządowców oraz osoby, które znają się na biznesie i wiedzą jak tworzyć wokół siebie przyjazne warunki do rozwoju przedsiębiorczości. W tym roku mamy zdecydowanie inny punkt widzenia na gospodarkę i jej bieżące problemy, stąd ta dyskusja jest jeszcze bardziej wartościowa i kreatywna. Liczymy, że uda nam się wypracować wiele ciekawych wniosków, a nazwiska prelegentów i gości są gwarancją jakości wydarzenia i tego, że będzie to bardzo merytoryczne, podzielone na cztery dni spotkanie – mówi dr Piotr Wolny, Dyrektor Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

    Baltic Business Forum oscylować będzie wokół następujących osi tematycznych: gospodarka globalna, bezpieczeństwo energetyczne, współpraca regionalna i samorządność. W każdym panelu wezmą udział wybitni eksperci oraz osoby zajmujące się w praktyce problemowymi zagadnieniami. Business Forum już dwunasty raz odbędzie się w Świnoujściu. Serdecznie zachęcamy do śledzenia transmisji internetowych i bieżącym udziale w dyskusjach. Organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa- Północ- Wschód. Współorganizatorzy : Miasto Świnoujście, Północna Izba Gospodarcza, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

23 listopada - Profesor i były premier Marek Belka odpowie na proste, ale trudne pytania. Co kryzys wywołany pandemią zmienia w Unii Europejskiej? Co z nowym budżetem UE? Co z Polską w Unii? Kiedy „wygrzebiemy” się z kryzysu gospodarczego?

24 listopada - Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz opowie o zderzeniu kryzysowych interwencji państwa i potrzeb przedsiębiorców.

25 listopada - Zastanowimy się nad współpracą regionalną- Szczecin, Świnoujście i Województwo Zachodniopomorskie leżą przecież na jednym z wierzchołków geograficznego trójkąta stanowiącego Region ABC- Adriatyk- Bałtyk- Morze Czarne, albo też Trójmorze. Jaka jest kondycja i perspektywa takiego formatu współpracy regionalnej – o tym dyskutować będą profesor i poseł Paweł Kowal oraz Jacek Socha, były minister skarbu i partner PWC.

26 listopada - o COVID- owym sprawdzianie dla rządu i samorządów dyskutować będą: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierz Karolczak, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski i Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Rejestracja na wydarzenie: https://bbf2020online.konfeo.com/pl/groups