Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. SOM w ubiegłym tygodniu zorganizował rozbudowany panel dyskusyjny na temat wdrażania w życie nowego instrumenty finansowania inwestycji. Mowa o ZIT czyli Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych. Dzięki nim Szczecin, ale i gminy sąsiednie mogą starać się o ogromne dofinansowania inwestycji drogowych, infrastrukturalnych, edukacyjnych czy takich, które w bezpośredni sposób poprawiają jakość życia mieszkańców. Konferencja zgromadziła specjalistów z całej Polski i okazała się wielkim sukcesem. Przeczytajcie relacje przygotowaną przez Michała Kaczmarka.

Wakacje na półmetku. Pogoda w lipcu nie odpisywała i wielu ludzi biznesu, menadżerów i przedsiębiorców postanowiło odpoczywać dopiero w sierpniu. Tu pojawia się jednak zasadnicze pytanie: Czy jeżeli ktoś jest menadżerem czy właścicielem firmy, to możliwe jest by spędzić wakacje bez stresu i poczucia odpowiedzialności co zostawiamy na miejscu? Jak mówi coach Małgorzata Krawczak, jest, ale wymaga odpowiedniej redystrybucji obowiązków na pracowników i poczucia, że nasza firma nie kręci się tylko wokół naszych decyzji i działalności. – Odpowiedzialnością należy się dzielić. Oczywiście szef powinien mieć kontrolę nad strategicznymi sprawami, ale i świadomość, że człowiek, który nie wypoczywa może szybko wypalić się zawodowo, a to droga do depresji, a następnie do poważnych problemów – mówi w rozmowie z Północną Izbą Gospodarczą.

Zapraszamy Państwa na bezpłatne warsztaty biznesowe w języku angielskim organizowane przez firmę zrzeszoną Berlitz Poland Sp. z o.o., które odbędą się w dniu 07.09.2017r. (czwartek) w godz. 11:00 - 15:00 w Park Hotel przy ul. Plantowej 1 w Szczecinie.

Rusza kolejna odsłona „Szczecin Rekrutuje”, akcji która ma na celu promocję nowych miejsc pracy oraz zachęcenie mieszkańców miasta, województwa zachodniopomorskiego i ościennych województw do rozwoju zawodowego właśnie w Szczecinie. Problem jest ogromny, bo nawet największe korporacje na świecie w pośpiechu poszukują pracowników.

Wkrótce

20leciepigreklama10082017