fbpx

BANER dzień przedsiębiorcy 2020

 

MISJA GOSPODARCZA MAURITIUS 1

 

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie mają przyjemność zaprosić Państwa
na bezpłatne warsztaty pt. "Budowanie zespołu”.

Rejestracja: https://www.pfp.com.pl/szkolenia-i-doradztwo/zapisz-sie-na-szkolenie?course=1792

 

Celem szkolenia jest przygotowanie menedżerów, kadry kierowniczej liderów oraz kandydatów
na liderów, a także wszystkich, którzy doświadczają pracy w grupie do tworzenia skutecznego
i efektywnego zespołu, zarządzania nim i sytuacjami konfliktowymi oraz współpracy w ramach zespołu.

Szkolenie kierowane jest do kadry kierowniczej wszystkich szczebli zarządzania
oraz wszystkich osób pracujących w zespołach. Podczas szkolenia rozwijane będą wśród uczestników umiejętności współpracy i skutecznej komunikacji, grupowego podejmowania decyzji, rozwiązywania konfliktów
i budowania atmosfery sprzyjającej realizacji celów. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania swoich mocnych stron i obszarów, które można usprawnić, by dzięki temu mogli efektywnie funkcjonować w zespołach.

Szkolenie ma formę treningu umiejętności - uczestnicy wykonują ćwiczenia i zadania praktyczne. Każde ćwiczenie jest analizowane i omawiane przez trenera i grupę. Dzięki temu uczestnicy otrzymują informację zwrotną. Niewątpliwą wartością szkolenia są dyskusje moderowane, dotyczące tematów związanych
ze szkoleniem, w których uczestnicy nawiązują do swoich doświadczeń zawodowych.

Szkolenie poprowadzi pan Janusz Szewczyk – certyfikowany trener biznesu, doświadczony praktyk
w dziedzinie sprzedaży, obsługi klienta i rekrutacji.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a po nim możliwość wygenerowania zaświadczenia o uczestnictwie w formie pdf.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

W celu zapisania się na szkolenie, zapraszamy do rejestracji na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (www.pfp.com.pl). Rejestracja na szkolenie jest możliwa tylko za pośrednictwem formularza.
Rejestracja zewnętrzna: https://www.pfp.com.pl/szkolenia-i-doradztwo/zapisz-sie-na-szkolenie?course=1792

 

Program szkolenia

„Budowanie Zespołu”

Godzina

Temat zajęć

9.00 – 10.30

Zasady funkcjonowania zespołu

  • grupa a zespół
  • etapy budowania zespołu
  • cechy efektywnego zespołu

     ćwiczenia praktyczne i ich omówienie

Budowanie pozytywnych relacji między członkami zespołu

  • integracja
  • budowa zaufania
  • czynniki wpływające na atmosferę w zespole

ćwiczenia praktyczne i ich omówienie

10.50 – 11.10

Przerwa

10.50 – 13.00

Komunikacja w zespole

  • doskonalenie umiejętności słuchania
  • radzenie sobie z trudnościami w komunikacji
  • filary skutecznej komunikacji

ćwiczenia praktyczne i ich omówienie

Role w zespole

  • diagnozowanie i użyteczność różnych ról w zespole

ćwiczenia praktyczne i ich omówienie

13.00

Zakończenie szkolenia

 

Z przyjemnością zapraszamy na szkolenie pt. „Mistrz sprzedaży– szkolenia z zakresu skutecznej i rentownej sprzedaży. Szkolenie odbędzie się 4.02.2020 podczas Dnia Przedsiębiorcy w Północnej Izbie Gospodarczej.

REJESTRACJA: https://evenea.pl/event/850976-1/

Na spotkaniu dowiedzą się Państwo:

• jak skutecznie sprzedawać ?
• jak osiągać satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe ?
• jak budować relacje, by wykreować status Partnera, a nie jedynie dostawcy ?
• skuteczne negocjacje swojej ceny
• skuteczne zbijanie obiekcji klientów
• domykanie sprzedaży
• skuteczne metody wpływania na decyzje Klienta


Szkolenie wyposaży uczestników w praktyczne techniki sprzedaży: umiejętności rozpoznawania i rozumienia potrzeb klientów; poszukiwania rozwiązań; rozmowy językiem korzyści; reakcji na zastrzeżenia; budowania długotrwałych relacji. Moduły szkoleniowe zawierają zagadnienia związane z procesem sprzedaży oraz planowaniem działań handlowych. Wybrane elementy negocjacji, pozwolą uczestnikiem skuteczniej negocjować warunki transakcji. Seminarium poprowadzi manager praktyk, były prezes dużych organizacji:

Piotr Skrzypczak- absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada rozległą wiedzę na temat funkcjonowania przedsiębiorstw. Ponad 22 lata doświadczeń w sprzedaży i marketingu w renomowanych firmach krajowych i zagranicznych, w tym 15 lat pracy na stanowisku Dyrektora Handlowego, a następnie Dyrektora Generalnego / Prezesa w produkcyjnych firmach duńskich i niemieckich. Ostatnie 4 lata jako Prezes Zarządu Spółki Akcyjnej.
W ramach realizowanych projektów pełnił m.in. funkcję Dyrektora Handlowego firmy Wkręt-met Klimas, zarządzając strukturą sprzedaży złożoną z 8 dyrektorów regionalnych, 5 segmentowych i ponad 120 handlowców. Przez prawie dwa lata współpracował z firmą Ferax i Wola– marki GATTA i WOLA, budował od podstaw proces sprzedaży firmy w kanale nowoczesnym, optymalizował kanał tradycyjny i sprzedaż eksportową.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Plan szkolenia „Mistrz sprzedaży”: 

11:00-11:15 – Powitanie uczestników

11:15-14:45 – Mistrz sprzedaży – zagadnienia

1. PSYCHOLOGICZNE POLA ZALEŻNOŚCI KLIENTÓW I OBSZARY SKUTECZNEJ ROZMOWY HANDLOWEJ . Zachowanie Klienta nie jest zależne od pojedynczego bodźca - jest wynikiem wielu czynników przyczyniających się do podjęcia lub wstrzymania decyzji. W tej części szkolenia mówimy o tym, w jaki sposób połączyć wszystkie elementy wpływające na decyzję Klienta, aby rezultatem była sprzedaż.

2. JAK PLANOWAĆ PRACĘ, ABY ZAPEWNIĆ SOBIE DOCHÓD BEZ WZGLĘDU NA SEZONOWOŚĆ? W tym module poruszamy temat planowania działań handlowych, będący jednym z ważniejszych elementów w pracy handlowca.
3. JAK MYŚLISZ, TAK DZIAŁASZ – JAKA JEST PRAKTYCZNA DEFINICJA SPRZEDAŻY? Nieszablonowe podejście do definicji sprzedaży jest kluczem do zrozumienia możliwości, jakie oferuje zawód sprzedawcy. W tej części szkolenia uświadamiamy uczestnikom, jak ważną rolę pełnią w strukturze firmy.
4. JAK POSTĘPOWAĆ, BY KREOWAĆ STATUS PARTNERA, A NIE JEDYNIE DOSTAWCY PRODUKTÓW I USŁUG? JAK OPEROWAĆ JĘZYKIEM KORZYŚCI? W tym module stawiamy na praktyczne przedstawienie modelu sprzedaży B2B poprzez ćwiczenia - scenki handlowe. Uczestnicy przekonają się o tym, jakie zasady decydują o tym, czy zostają partnerami wymagających Klientów, czy jedynie jednorazowymi dostawcami.
5. JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CI.. PŁACĄ, CZYLI JAK KREOWAĆ DOBRE „PIERWSZE WRAŻENIE”? Moduł z ćwiczeniami, ilustracjami, wyjaśniający proces powstawania pierwszego wrażenia. Poruszane zagadnienie ma na celu wyposażenie uczestników w skuteczne narzędzia do kreacji dobrego wrażenia.
6. KIEDY I JAK PROPONOWAĆ OFERTĘ? – TECHNIKI PREZENTACJI. Zagadnienia odnoszą się do praktycznej prezentacji oferty, czyli umiejętności przekazania informacji o ofercie w taki sposób, aby stanowiły one silną motywację do rozważania i sfinalizowania zakupu.
7. JAK PRZESTAĆ OBAWIAĆ SIĘ SŁOWA NIE OD KLIENTA? - TECHNIKI REAGOWANIA NA ZASTRZEŻENIA. Po tej części szkolenia uczestnicy będą przygotowani na obiekcje ze strony Klienta oraz poznają rożne rodzaje zastrzeżeń. Cechą wspólną sytuacji konfliktowych jest fakt, że towarzyszą im emocje po dwóch stronach, dlatego istotnym aspektem modułu będzie omówienie tego, jak zakończyć spór w sposób dający szansę na współpracę w przyszłości.
8. JAK NEGOCJOWAĆ SWOJĄ CENĘ?- TECHNIKA ŁAGODZENIA REAKCJI NA CENĘ W tej części szkolenia cała uwaga jest skupiona na kwestiach finansowych. Zostaną omówione zagadnienia związane z ceną - od tego, czym jest sama w sobie, po umiejętności jej negocjacji. Wartością tego modułu jest pokazanie socjotechnicznej metody reakcji w sytuacji, kiedy wszystko Klientowi odpowiada i jedynym brakiem pozytywnej decyzji jest to - że jest za drogo.

15:00 – zakończenie

 

 

 

Działająca przy Północnej Izbie Gospodarczej Sekcja Sukcesji (w składzie: Adam Stadnik- Fundacje Rodzinne, Maria Olszewska- ubezpieczenia, Sylwia Jeżowska-prawo, Teresa Kuliberda-Wojtas- relacje rodzinne/ doradztwo sukcesyjne oraz Michał Wojtas- podatki) przygotowała stanowisko do Zielonej Księgi Fundacji Rodzinnej.

Ułatwienia w zapłacie podatków do urzędu skarbowego na indywidualny rachunek podatkowy, pomoc w likwidacji opóźnień w płatnościach dla firm dzięki tzw. uldze za złe długi w PIT i CIT czy obowiązek zapłaty faktury o wartości powyżej 15 tys. zł na rachunek zamieszczony w Wykazie podatników VAT – to niektóre zmiany, które wejdą w życie od 1 stycznia 2020 r. Dzięki współpracy Północnej Izby Gospodarczej z Krajową Administracją Skarbową przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego mogą na bieżąco aktualizować swoją wiedzę na temat zmian podatkowych. Rok 2020 przynosi mnóstwo nowości. Warto wiedzieć o nich jak najwięcej!

Podkategorie

Północna Izba Gospodarcza inspiruje przedsiębiorców. Powstanie nowy produkt turystyczny

Międzynarodowe projekty realizowane przez Północną Izbę Gospodarczą realnie wpływają na kształt działania przedsiębiorców w województwie Zachodniopomorskim. Jedną z inicjatyw podejmowaną w ostatnich miesiącach jest koncepcja z międzynarodowego projektu Baltic Heritage Routes. Jego głównym celem jest stworzenie produktów turystycznych, w tym transgranicznych tras turystycznych oraz podróży, z szerokim udziałem społeczności turystycznych, między innymi poprzez udział w organizowanych w ramach projektu wyprawach eksploracyjnych. Północna Izba Gospodarcza zaprosiła do współpracy szereg firm, które zajmują się turystyką, podróżami, ale i gospodarką morską. Jedną z takich firm było Unity Line Limited Sp. z o.o. , które po szkoleniu odbywającym się w dniach 5-6 listopad br. w Sopocie na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, postanowiło włączyć do swojej oferty zupełnie nowy produkt turystyczny, który ma szanse stać się przebojem najbliższego sezonu.

Nasz region Morza Bałtyckiego to prawdziwa turystyczna perełka – trzeba pokazać to światu!

    Liderem projektu, którego pełna nazwa brzmi Baltic Heritage Routes. Development of Heritage Tourism Infrastructure in the South Baltic Area jest Uniwersytet Gdański, ale współpracujemy z wieloma partnerami z całego świata. W listopadzie w Sopocie odbyło się zorganizowane przez Północną Izbę Gospodarczą seminarium dla firm z branży turystycznej. Zgromadzono kilkudziesięciu uczestników (m.in. 21 firm turystycznych z całej Polski), w tym jednego z turystycznych liderów Pomorza Zachodniego, tj. firmę Unity Line Limited Sp. z o.o., która jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – Naszym celem było pokazanie, że ten region Morza Bałtyckiego również jest atrakcyjny turystycznie. Uczestnikom seminarium zaproponowano kilka opracowanych przez nas tras turystycznych jako sugestię do rozważenia, czy takie produkty nie będą atrakcyjne dla klientów. Propozycje spotkały się z bardzo pozytywną reakcją np. właśnie Unity Line – mówi Patricia Pająk z Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

    Jak mówią przedstawiciele Północnej Izby Gospodarczej ostatecznym efektem projektu będzie stworzenie wspólnych dla kilku państw nadbałtyckich ofert pobytów w obszarze Południowego Bałtyku opartych na trasach dziedzictwa naturalnego i kulturowego w krajach objętych projektem. Powstałe propozycje mają stanowić inspirację dłuższych pobytów w regionie, ale przede wszystkim skierowane są na budowanie międzynarodowej współpracy podmiotów tworzących ofertę turystyczną. Z punktu widzenia Pomorza Zachodniego i rozwoju ruchu turystycznego w naszym regionie, takie projekty mają wielkie znaczenie. Mamy się czym chwalić, a ta współpraca może doprowadzić do promocji naszych produktów turystycznych i usług.

Unity Line zaprasza na podróż śladami dynastii Gryfitów

      Unity Line Limited Sp. z o.o. bardzo pozytywnie zareagowała na koncepcję promocji szlaku Gryfitów opracowaną przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Firma od ponad dwóch dekad proponuje swoim klientom podróże do Skandynawii. – Nasza oferta jest zbieżna z propozycją Północnej Izby Gospodarczej, stąd udało nam się „uszyć” ofertę na miarę z połączenia obu koncepcji. Tak powstała „Królewska podróż – śladami dynastii Gryfitów”.  Produkt bardzo szybko wszedł do naszej oferty -  zostały wyznaczone dwa terminy w sierpniu i we wrześniu następnego roku oraz rozpoczęła się już sprzedaż. Powstał też ramowy produkt (również z Gryfitami), który będziemy oferować grupom zorganizowanym. Przy każdej grupie możemy modyfikować, zmieniać, przearanżować wyjazdy by korzystać z możliwości historycznych tras – mówi Ewelina Piszczyńska, Samodzielny pracownik ds. Klientów Kluczowych z firmy Unity Line Limited Sp. z o.o.

    Klienci – zarówno z Polski jak i z Europy – oczekują od touroperatorów coraz ciekawszych atrakcji. Nie chodzi tylko o odpoczynek czy wysoki komfort usług, ale i o propozycje, które będą zaskakiwać, rozwijać, ciekawić. Szlaki turystyczne oparte na legendach czy faktach historycznych to przeboje na całym świecie. Jest szansa, że „Królewska  podróż – śladami dynastii Gryfitów” stanie się produktem wielosezonowym: - Staramy się wprowadzać do oferty nowe usługi. Możemy zauważyć, że propozycja jest dobrze przyjęta przez klientów. Chcemy zwrócić uwagę na historię, na edukację, na ciekawe historie, mamy bazę stałych klientów którzy do nas wracają i chcą takich historii – mówi Ewelina Piszczyńska z Unity Line.

   Królewska podróż realizowana będzie w terminach od 14 do 16 sierpnia oraz od 27 do 29 września 2020 roku. Wszyscy zainteresowani klienci mogą uzyskać więcej informacji na stronie Unity Line. Wyjazd trwa 3 dni, a jego oferta – zarówno pod kątem cenowym jak i programowym jest bardzo atrakcyjna.

Północna Izba Gospodarcza realizuje ważny międzynarodowy projekt

   Realizacja projektu Baltic Heritage Routes zaplanowana została na 3 lata. Liderem konsorcjum, jest Uniwersytet Gdański, a partnerami są: Uniwersytet w Greiswaldzie (Niemcy), trzy litewskie miasta Kretynga, Plunge i Telsiai, miasto Lębork, Krajowa Fundacja Kultury Przedsiębiorczości, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Lęborska, Łeba, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Północna Izba Gospodarcza oraz szwedzki Uniwersytet Ludowy w Kristianstad. Efektem projektu będzie stworzenie (projektowanie, opracowanie i wdrożenie) wspólnych dla kilku państw nadbałtyckich ofert pobytów w obszarze Południowego Bałtyku opartych na trasach dziedzictwa naturalnego i kulturowego w krajach objętych projektem