Warsztatami i koncertem tanga Baltic Neopolis Orchestra  rozpoczął się w Galerii Kaskada Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowy Festiwal Muzyki, który obejmie całe zachodniopomorskie. Baltic Neopolis Orchestra, najsłynniejsza polska orkiestra kameralna jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.


- W sobotę, 10 czerwca w Galerii Kaskada przekonaliśmy się o tym, że tango jest dla każdego. Uczestnicy warsztatów tanecznych i wszyscy chętni zatańczyli do muzyki na żywo, a potem klienci Kaskady i mieszkańcy miasta posłuchali nastrojowych rytmów wprost z Buenos Aires, bowiem stamtąd pochodzi Marcelo Nisinman, bandoneonista, kompozytor i aranżer czerpiący m.in. z własnych argentyńskich korzeni i twórczości Astora Piazzolli, którego znał osobiście – zdradza kulisy inauguracyjnego koncertu Emilia Goch. W programie koncertu znalazły  się m.in. takie utwory słynnego krajana Marcelo, jak Libertango a także Adios Nonino i Oblivion w nowej aranżacji Ninsmana, któremu towarzyszył będzie na scenie Baltic Neopolis Quintet w składzie Emanuel Salvador – skrzypce, Wojciech Kołaczyk – skrzypce, Emilia Goch Salvador – altówka, Robert Dacko – wiolonczela i Szymon Guzowski – kontrabas.

Wszystko to w ramach rozpoczynającego się właśnie Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki organizowanego przez Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra i jej Partnerów.  - Festiwal zakłada współpracę muzyków i artystów z całego świata. Dzięki zaplanowanym w ramach festiwalu inicjatywom do Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego zawita szerokie grono wybitnych artystów, m.in. właśnie bandoneonista Marcelo Nisinman (Argentyna), skrzypek Vasko Vassilev (Bułgaria), pianistka Ingrid Fujiko Hemming (Niemcy/Japonia), grająca na marimbie Vivi Vassileva (Niemcy/Bułgaria), pianistka Pamela Tan-Nicholson (Singapur) czy harfistki Anna Steinkogler (Austria) i Rosa Maria Diaz Cotan (Hiszpania) – wymienia Emilia Goch. 

Baltic Neopolis Festival 2017 to 18 koncertów w Szczecinie, Złocieńcu,  Gryfinie, Drawnie, Świdwinie, Gryficach, Ueckermünde, Świnoujściu, Kołobrzegu, Koszalinie oraz niemieckim Heringsdorfie, jak również Art week w Świnoujściu - animacje i warsztaty muzyczne w przestrzeni miejskiej dla dzieci i dorosłych w samym środku lata. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

ceopunkt27042018

konsultacjelean27042018

pfp27042018a