banerrejs09072018

 

Nie wyobrażam sobie by jakikolwiek ośmiolatek nie był zachwycony wizytą w tym obiekcie! Od kilkunastu dni tajemnicze sferyczne namioty na ul. Ofiar Oświęcimia nareszcie zdradziły co będzie znajdować się w ich wnętrzu. Kids Arena czyli nowy park zabaw powstał z inspiracji syna właścicieli obiektu, firmy OneGlobe. Stefan chciał by w mieście powstał kosmiczny obiekt zabaw – i rzeczywiście – jest to rozrywka nie z tej ziemi.

Strefa malucha, ogromne dmuchańce do skakania, tory przeszkód, balony wspinaczkowe o różnej wysokości, kino sferyczne, restauracja, sale urodzinowe, a wszystko to w ogromnej przestrzeni namiotów sferycznych ulokowanych przy Targowisku Manhattan. Takiego centrum rozrywki dla dzieci nie było jeszcze w Szczecinie, ba, jest to pierwszy tego typu obiekt w całej Polsce. Kids Arena z początkiem sierpnia otworzyła swoje podwoje, ale pełną funkcjonalność obiekt zyska za kilka tygodni. Tak by dzieci mogły po rozpoczęciu roku szkolnego udać się na dobrą zabawę. – Właściciele Kids Areny zainspirowali się pomysłami syna Stefana, pomysł był więc wynikiem… nudy. W Szczecinie nie było wielu miejsc do zabawy i stąd pomysł na inwestycje. Wygląd to odpowiedź na oczekiwania najmłodszych, chcieliśmy miejsca nowoczesnego, innego, takiego, które będzie robić wrażenie i budzić ciekawość. To jest 16 namiotów sferycznych o różnej wielkości, z dwiema ogromnymi przestrzennymi salami, łącznie jest to ogromna powierzchnia blisko 8 tysięcy metrów kwadratowych –mówi Marek Środziński z Kids Areny.

Mnogość atrakcji zainteresuje każde obecne w Kids Arenie dziecko: - Zacznijmy od najmłodszych, specjalnie przygotowaliśmy strefę gdzie poza rozrywkami typu dmuchane zabawki jest także obszar sensoryczny czy gry planszowe. Dzieci trochę starsze zabawią się na boiskach, torach przeszkód, skoczniach, strefie NERF – to przebój wśród chłopców. Warto zwrócić uwagę także na ośmiometrowego Angry Birda, na którego można się wspinać bez zabezpieczania do połowy wysokości. Od początku września będą działały sale urodzinowe. Jednocześnie będzie mogło odbywać się osiem imprez, każda będzie inna – od Gwiezdnych Wojen po Harrego Pottera. Czekamy także na kilka atrakcji typu: strefa laserów i małpi gaj. Wszystko będzie rozwijać się na bieżąco, bo niektóre rzeczy wymyślane są spontanicznie. Co dzieci i rodziców zaskakuje najbardziej? To są rozmiary atrakcji, sam fakt, że namiot od zewnątrz wydaje się dużo większy niż widziany z ulicy. No i Kino Sferyczne, niesamowite, to nasza wielka duma – dodaje Marek Środziński.

Godzinny bilet do Kids Areny kosztuje 23 złote, całodniowy 49złotych.

paprykarz