To będzie najbardziej spektakularny biurowiec w Polsce. Ogromna przestrzeń, nowoczesna architektura, połączenie funkcji biurowej, hotelowej i komercyjnej – powstający w centrum Szczecina Posejdon rośnie w siłę. Pierwszym najemcą powierzchni biurowej jest firma BrightONE.


Na budowie Kompleksu usługowego "POSEJDON", powstającego od lutego br. w centrum Szczecina, zostały zakończone prace związane z wykonaniem płyty fundamentowej. Posadowienie budynku zaprojektowano na płycie fundamentowej o grubości 1 m, z miejscowymi przegłębieniami dochodzącymi do 1,6 m, o łącznej powierzchni 5.153 m2. Przed przystąpieniem do robót żelbetowych wykonano wykop o głębokości do 10 m poniżej poziomu terenu. Do wykonania płyty fundamentowej zużyto ok. 660 t stali oraz ok. 5.200 m3 betonu, który został dostarczony na plac budowy za pomocą ok. 700 betonowozów. Ustawione jeden obok drugiego zajęłyby powierzchnię dwóch boisk piłkarskich. Roboty wykonuje przedsiębiorstwo budowlane Calbud.

Prace na budowie postępują, ale nie tylko ta przestrzeń działania Posejdona jest rozpędzona. Wiemy, że w obiekcie powstaną dwa hotele, wiemy o supermarkecie Lidl i sieci drogerii Super-Pharm. Teraz czas poznać pierwszego najemcę powierzchni biurowej. Za dwa lata nawet 400 specjalistów pracujących w jednej z najnowocześniejszych szczecińskich firm IT – brightONE – wprowadzi się do swojej nowej siedziby w Posejdonie. - Od kilkunastu miesięcy rozglądaliśmy się za przestrzenią biurową, która nie tylko byłaby wystarczająco duża, by zapewnić nam stabilny wzrost, ale również dawała nam i naszym pracownikom możliwość stworzenia czegoś więcej niż tylko miejsca pracy – mówi Jakub Borowczyk, Prezes brightONE Sp. z o.o. – Zatrudniamy najlepszych w Szczecinie specjalistów z branży embedded, dlatego chcieliśmy, by przestrzeń, w której prowadzimy swój biznes, jak najpełniej zaspokajała ich i nasze potrzeby. By rozwijała naszą kreatywność, dbała o środowisko, była przyjazna. Posejdon odpowiedział na wszystkie nasze potrzeby.

Powierzchnia brightONE liczyć będzie ponad 3000 metrów kwadratowych, co znaczy, że w stosunku do swoich dzisiejszych biur wzrośnie o ponad 50 procent. - To były dobre rozmowy – mówi Marcin Woźniak, Członek Zarządu Porto, administratora Posejdona. – Wiedzieliśmy, że mamy szansę wspólnie stworzyć nowy symbol Szczecina. Oczywiście o pieniądzach zawsze rozmawia się na poważnie, ale było więcej wątków, które przekonały brightONE do Posejdona. Ludzie tworzący naszą przyszłą codzienność robić to będą w miejscu, które łączy tradycję właśnie z najambitniejszym jutrem. BrightONE to świetna firma, jej pracownicy to ludzie przyszłości. Odważyliśmy się budować nowy symbol Szczecina. Dziękuję za to. 

Szacowany na ponad 220 milionów złotych POSEJDON jest już wynajęty w ponad 60%. Latem 2019 roku swoich pierwszych gości i klientów przyjmie centrum kongresowe, ponad 250 pokojów Courtyard by Marriott**** i Moxy*** oraz aleja handlowa. Łącznie cały kompleks liczyć będzie prawie 50 000 mkw. powierzchni, z czego hotele i biura to ponad 30 000 mkw. Część handlowa zajmować będzie niewiele ponad 3 000 mkw, a parking będzie mógł przyjąć 300 samochodów i 100 rowerów.

Umowa najmu powierzchni w Posejdonie rozpoczyna się w październiku 2019 roku. W procesie żaden agent nie reprezentował którejkolwiek ze stron.

ceopunkt27042018

konsultacjelean27042018

pfp27042018a