fbpx

Północna Izba Gospodarcza oraz HPE – Berlin Grupa Prawników i Doradców, założyciele pierwszego Inkubatora Przedsiębiorczości dla polskich firm w Niemczech zapraszają Państwa na praktyczne spotkanie dla firm prowadzących lub zamierzających otworzyć firmę w Niemczech, które odbędzie się 27 września br. (środa) w siedzibie Izby w Szczecinie.

Program spotkania:

1. Zakładanie spółek
- zalety marketingowe i praktyczne założenia spółki w Niemczech
- formalności i koszty założenia
- podatki w Niemczech
- różne formy zatrudnienia
- koszty pracowników w Niemczech
2. Przerwa na kawę
3. Inkubator Przedsiębiorczości dla polskich firm w Niemczech– najtańszy sposób prowadzenia firmy w Niemczech
- przyczyny powstania
- siedziba
- możliwości łączenia biura z magazynem
- oferowane pakiety i ich ceny
- usługi dodatkowe

Prowadzący:

Monika Eissing - Adwokat, Rechtsanwältin. Monika Eissing (ur. Piątkowska) studia prawa polskiego na Uniwersytecie w Szczecinie, mgr prawa; studia prawa niemieckiego na Uniwersytecie Wolnym w Berlinie (Freie Universität in Berlin), aplikacja sądowa przy Kammergericht (Wyższy Sąd Krajowy Landu Berlina); w tym czasie praca w kancelariach z transgranicznym obrotem międzynarodowym we Frankfurcie nad Odrą i w Berlinie. Kilkuletnia praca w dziale prawnym niemieckiego eksportera maszyn laserowych. Obsługa prawna i koordynacja sprzedaży w Polsce dla niemieckiego producenta maszyn graficznych. Od 2009 roku własna kancelaria prawna specjalizująca się w obsłudze polskich firm. Skuteczna obrona przed sądami w sprawach windykacyjnych i odszkodowawczych. Obsługa mandantów w języku niemieckim, polskim i angielskim.

Anna Pappert - Konsulting, Unternehmensberaterin. Anna Pappert (ur. Bagińska) studia prawa na Uniwersytecie Wolnym w Berlinie (Freie Universität in Berlin). W czasie studiów praca w kancelarii prawno-notarialnej w Berlinie. Po studiach pięcioletnia praca w niemieckim konsorcjum konsultingowym - budowanie Start-upów na rynku niemieckim, austriackim i szwajcarskim. Wykonywane stanowiska w tym czasie to dyrektor akwizycji, dystrybucji i prezes spółki. Od 2010 roku właściciel firmy PappertConsult, specjalizującej się w obsłudze polskich firm na rynku niemieckim. Dodatkowo firma PappertConsult zajmuje się szkoleniem polskich przedsiębiorców z zakresu rynku niemieckiego na Polskich Uniwersytetach i w Państwowych Ośrodkach.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o potwierdzenie obecności pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.