Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://izba.info//media/system/css/system.css): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /templates/frontend/runless.php on line 38
Przedsiębiorcy poznali koncepcje Centrum Nauki na Łasztowni - Północna Izba Gopodarcza

W Północnej Izbie Gospodarczej dyskutowano o Morskim Centrum Nauki, którego budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku. By tak się stało, potrzebna jest współpraca wielu szczecińskich przedsiębiorców.

 W gmachu Izby przy alei Wojska Polskiego odbyło się spotkanie lokalnych biznesmenów z Witoldem Jabłońskim, Pełnomocnikiem dyrektora Muzeum Narodowego w Szczecinie do spraw Centrum Nauki. Głównym zagadnieniem było przedstawienie koncepcji powstania budynku na terenie Łasztowni oraz pokazanie przedsiębiorcom możliwości współpracy przy tym projekcie. – Od początku, w ramach obowiązujących przepisów, współpracujemy z wieloma lokalnymi firmami. Począwszy od opieki prawnej całego przedsięwzięcia, przez pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych i doradztwo w sferze HR, po odpowiednie audyty. Chcemy, by przy powstawaniu Morskiego Centrum Nauki brało udział jak najwięcej lokalnych firm – mówił podczas spotkania Witold Jabłoński.

Widać było, że tematyka związana z tą wyjątkową inwestycją zainteresowała zebranych, którzy po oficjalnej części spotkania zadawali mnóstwo pytań dotyczących Centrum. Centrum Nauki będzie multimedialną placówką naukowo–edukacyjną poświęconą m.in żegludze i szkutnictwu oraz jego historii na Bałtyku. Będzie wyposażona w wystawę stałą, zawierającą interaktywne elementy nauki i techniki. Ich zadaniem będzie rozbudzanie ciekawości, inspirowanie do aktywnego poszukiwania i odkrywania odpowiedzi. Zwiedzający będą mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty oraz aktywnie w nich uczestniczyć. W tej chwili trwa wybór głównego inżyniera inwestycji. Na przełomie roku ma zostać rozpisany przetarg na wykonawcę budynku. Równolegle trwają prace projektowe nad wyposażeniem wnętrza Centrum, gdzie oprócz części wystawienniczej powstaną również pracownie oraz miejsca konferencyjne.

Budowa Centrum Nauki zostanie sfinansowana z pomocą Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-2020. Szacowany koszt budowy wynosi 39 milionów złotych. Rozpoczęcie prac planowane jest na lipiec przyszłego roku, a pierwsi zwiedzający wejdą do Morskiego Centrum Nauki w roku 2020.

DANA2 1100x25019415