… czas na wielkie świętowanie. Okazja jest niezwykła, jedna z najbardziej prestiżowych szkół wyższych w regionie kończy właśnie ćwierćwiecze istnienia. Wykład z okazji uroczystości wygłosi prof. Leszek Balcerowicz, jeden z najwybitniejszych, polskich ekonomistów. Jak tworzyła się historia uczelni i jak wygląda jej funkcjonowanie dzisiaj? Opowiada prof. Aneta Zelek, Rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

- W początku lat dziewięćdziesiątych dwóch profesorów informatyków zamarzyło o zbudowaniu prawdziwej Szkoły Biznesu, takiej jaką znaliśmy z USA czy Wielkiej Brytanii. Podjęli się zrealizować to marzenie i udało się. Jak udało się utrzymać dwie dekady? Postawiliśmy na łamanie konwenansów i zwyczajów publicznych uniwersytetów – u nas praktyka stanęła naprzeciw teorii. Zdecydowanie postawiliśmy na praktykę! Chcemy kreować ludzi, którym „chce się chcieć”. Ludzi, którzy mają marzenia i nie boją się ich spełniać, którzy chcą być ponadprzeciętni w swoim fachu. I uważamy, że nam to wychodzi, a dowodem są tysiące absolwentów, z których wielu można odnaleźć na najwyższych stanowiskach w instytucjach i firmach regionalnych, ale też w całym kraju, w międzynarodowych korporacjach czy nawet w najodleglejszych zakątach świata. – mówi prof. Aneta Zelek. 

Kolejne lata przynosiły dynamiczny rozwój uczelni, poszerzanie spektrum kierunków oraz zwiększanie liczny studentów. Ubiegłoroczny nabór był rekordowy: - Największym zainteresowaniem cieszy się Informatyka, poszukiwany i dobrze płatny zawód. Niemniej popularne jest Zarządzanie, szczególnie w opcji prestiżowych studiów II stopnia łączonych z podyplomowymi, np. magisterskie MBA. A skoro mowa o MBA, to wyjątkowo dużą popularnością w tym roku cieszą się podyplomowe studia Executive MBA, czyli „perła w koronie” naszej Uczelni. Na wydziałach zamiejscowych, obok Ekonomii, także Pedagogika w Gryficach okazała się niezwykle pożądanym kierunkiem, z bardzo dobrym naborem. Wśród studiów podyplomowych bardzo popularne są kierunki prowadzone w partnerstwie biznesowym, np. Social media i e-marketing, HR Biznes Partner czy Project Manager – dodaje prof. Zelek. 

Jak uczelnia świętować będzie swoje 25-lecie? - Publiczne wystąpienia Profesora Leszka Balcerowicza od lat budują świadomość ekonomiczną Polaków. Podobną misję realizuje już 25. rok nasza Uczelnia. Uważamy, że warto uczciwie i merytorycznie rozmawiać o ekonomii i gospodarce, warto propagować i promować zasady ekonomii racjonalnej, której twarzą i uosobieniem jest prof. Balcerowicz. W końcu warto spotkać się i podyskutować z jednym z najlepszych polskich ekonomistów. To dlatego, dla uświetnienia naszego jubileuszu 25-lecia, zapraszamy na to ważne i ciekawe spotkanie. Jubileusz 25-Lecia ZPSB rozpoczęliśmy wraz z Inauguracją Roku Akademickiego, a pierwszym wydarzeniem jest wykład prof. Balcerowicza. Natomiast planujemy świętowanie przez cały ten rok akademicki i w kolejnych miesiącach będziemy anonsować następne wydarzenia tego jubileuszu, od wykładów i dyskusji publicznych, przez konkursy, po spotkania i szkolenia czy warsztaty tematyczne. 

Wstęp na wykład profesora Balcerowicza jest wolny, jednak miejsca zostały bardzo szybko zarezerwowane.

DANA2 1100x25019415