Kolorowe papugi, wolny jak ptak podróżnik i jego barwne opowieści, oraz wyczekane podarunki od przedsiębiorców pomagających Świętemu Mikołajowi - przed nami Wigilia Izbowa 2017.

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku im. Marii Grzegorzewskiej oraz Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Stargardzie odwiedzą nas już w najbliższy czwartek. Tym razem dzień pełen niespodzianek rozpocznie się już w momencie odbioru dzieci z Niemieńska. W przysłanym przez nas autokarze znajdzie się sprzęt rehabilitacyjny dla małej Weroniki, która ze względu na stan zdrowia nie może samodzielnie uczestniczyć w Wigilii. Podarowany przez przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie sprzęt ułatwi jej codzienne funkcjonowanie. Grupa 40 dzieci wizytę w Szczecinie rozpocznie od odwiedzenia kolorowej papugarni, w której będą mogli oglądać, słuchać i karmić te tropikalne ptaki. Po głośnym i pełnym emocji zapoznaniu się z ponad 30 gatunkami papug, zabierzemy dzieci na obiad do Restauracji Stara Rzeźnia. To właśnie w Starej Rzeźni, w Centrum Kultury Euroregionu odbędzie się wieczorna gala Wigilijna.

Gościem specjalnym Wigilii Izbowej 2017 będzie Aleksander Doba, który jeszcze 3 miesiące temu pływał swoim kajakiem pomiędzy kontynentami Ameryki Północnej i Europy. Podróżnik podzieli się z dziećmi i przedsiębiorcami pasjonującymi anegdotami i historiami z trwającej 110 dni wyprawy. Każdy będzie mógł również obejrzeć jego kajak, w którym przeżył podczas wyprawy pięć sztormów z falami sięgającymi nawet do 10 metrów wysokości.

O dobry humor widowni zadba Michał Janicki, nie zabraknie świątecznych piosenek, punktem kulminacyjnym będzie tradycyjne wręczenie prezentów dzieciom. Prezenty zostały zakupione przez przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej w ramach prowadzonej zbiórki. 40 prezentów w tym m.in. tablety, telefony, gry komputerowe, deskorolka czy rower zostaną ukryte na terenie wydarzenia. Zadaniem dzieci będzie wspólne wraz z przedsiębiorcami odnalezienie prezentów i osób, dla których są przeznaczone. Po integrującym zadaniu, dzieci wspólnie z przedsiębiorcami udadzą się na wigilijny poczęstunek.

Wigilia Izbowa to akcja charytatywna Północnej Izby Gospodarczej. Od początku istnienia Izby, zrzeszeni w niej przedsiębiorcy wspierają dwa ośrodki - w Stargardzie i w Niemieńsku. Wigilia Izbowa jest punktem kulminacyjnym akcji, jednak na wspólnym grudniowym wieczorze i wręczeniu prezentów się nie kończy. Ośrodki są wspierane przez Izbę przez cały rok. Na wiosnę 2018 zostaną zorganizowane dla dzieci wycieczki, bądź też w zależności od potrzeb ośrodków - odmalowane ich świetlice i placówki. Wszystko dzięki darowiznom i wsparciu rzeczowym jakie otrzymujemy od zrzeszonych przedsiębiorców. Za co raz jeszcze serdecznie darczyńcom dziękujemy!

ceopunkt27042018

konsultacjelean27042018

pfp27042018a

 

banerek