fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Jak wygląda zakładanie firmy w Niemczech? Indywidualna działalność (Einzelunternehmen) czy spółka prawa handlowego (Handelsgesellschaft)? Jeśli spółka, to lepiej osobowa (Personengesellschaft), czy może kapitałowa – z ograniczoną odpowiedzialnością (GmbH)? Co musi, co może a co powinno znaleźć się w umowie spółki? Na jaką formę prawną współpracy zdecydować się przy wspólnym przedsięwzięciu z niemieckim partnerem?

Te oraz szereg innych zagadnień zostanie poruszonych podczas szkolenia zatytułowanego „Formy prawne działalności gospodarczej w Niemczech”, które odbędzie się w środę, 13 grudnia br. w siedzibie Północnej Izbie Gospodarczej.

Jest to kolejne spotkanie odbywające się w ramach cyklu „Niemcy – nie tylko o prawie i biznesie” zainicjowanego i prowadzonego przez prawników i partnerów Kancelarii adwokackiej KOMNING Rechtsanwälte. Tym razem zaprezentowane zostaną zarówno podstawy prawne prowadzenia biznesu w RFN, jak też kluczowe instytucje publiczne i prywatne stanowiące niemieckie otoczenie biznesowe, z których charakterem i profilem warto się zapoznać. Do udziału w spotkaniu zapraszamy szczególnie tych przedsiębiorców, którzy dopiero planują podjęcie działalności po drugiej stronie granicy i zastanawiają się nad optymalnym zabezpieczeniem swoich interesów od strony prawnej, choćby podczas wspólnych projektów z udziałem niemieckich kontrahentów. Zapraszamy również tych członków Izby, którzy działają już w Niemczech i chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.

Szkolenie poprowadzą adwokaci Dr Marcin Przybysz z Berlina oraz Robert Zilm z Neubrandenburga.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.