fbpx

 

baner.6.1. 1100x250

 

SOFTLANDIA zaczęła funkcjonować w Szczecinie w 1993 roku czyli jeszcze kiedy mało kto spodziewał się, że globalna sieć internetowa zmieni nasze życie w tak radykalny sposób. Firma zajmuje się oprogramowaniem komputerowym, w ostatnim czasie aktywnie wspierała przedsiębiorców w zakresie systemów obsługujących Jednolity Plik Kontrolny. 25-lecie to czas podsumowań, a także patrzenia w przyszłość, bo branża IT nadal przyspiesza oferując coraz nowocześniejsze rozwiązania.

25 lat funkcjonowania na rynku oprogramowania to szmat czasu, ale i dowód na to, że branża IT w naszym regionie rozwijała się już ponad dwie dekady temu. Firma Softlandia powstała w 1993 roku, od początku istnienia zajmuje się dystrybucją i świadczeniem usług związanych z systemami SYMFONIA, których producentem jest Sage. Od kilku lat Softlandia jest wiodącym na rynku zachodniopomorskim dostawcą rozwiązań systemu SAGE. - Jednym z ostatnich tematów, którym zajmowała się firma była kwestia wdrażania Jednolitego Pliku Kontrolnego: - Po półtora roku doświadczenia z plikami JPK możemy powiedzieć, że świadomość przedsiębiorców rośnie, jako Softlandia obsługiwaliśmy także duże firmy, które już wcześniej musiały przedkładać JPK urzędom skarbowym. Tworzenie i przesyłanie tego pliku nie jest trudne, nasz system nie ma z tym kłopotów, ale wiele problemów powstaje w momencie weryfikacji merytorycznej tych plików. Urzędu Skarbowe bardzo skrupulatnie oceniają prawidłowość sprawozdań i firmy często otrzymują zapytania o pewne wątpliwości  - mówi Mirosław Maciborski, współwłaściciel firmy Softlandia. – Przedsiębiorcom proponujemy naszą nową usługę. Platformę SAGE audytor, która zajmuje się weryfikowaniem informacji skarbowych. Platforma jest prosta i przejrzysta i pomaga wysyłać do Urzędu Skarbowego dane bez błędów i rzeczy, które mogłyby spowodować w sposób niechcący jakieś problemy. Weryfikacja następuje w oparciu o kilkadziesiąt kontrolek, które sprawdzają plik porównując go choćby z naszą deklaracją VAT7, porównują zawartość wszystkiego co znajduje się w pliku, choćby numery dokumentów. Jest to rozbudowany mechanizm, który może nas ustrzec przed popełnieniem błędów. Gwarantujemy, że plik JPK, który przeszedł weryfikację pod kątem formalnym na pewno nie spotka się z wątpliwościami Urzędu Skarbowego – dodaje przedsiębiorca.

Softlandia oferuje także realizację projektów komputeryzacji firm z uwzględnieniem wszystkich potrzeb Klienta. Firma zapewnia pomoc przy wyborze sprzętu komputerowego i konfiguracji oprogramowania oraz oferuje korzystanie z usług w ramach pojedynczych godzin serwisowych, bądź umowy serwisowej. Wdrożenie programów z pakietu Sage polega na przystosowaniu programu do warunków i przepisów obowiązujących w firmie. Przyszli użytkownicy muszą przeanalizować  potrzeby i oczekiwania wobec programu oraz sprecyzować i określić swoje uprawnienia do korzystania  z poszczególnych modułów. – Sprzedajemy system Symfonia, który ma kilka linii produktowych. Przede wszystkim jest to linia „Start” dedykowana wszystkim firmom posługującym się księgowością na poziomie podstawowym, jest program dedykowany firmom prowadzącym pełną księgowość i program dla firm o dużych wymaganiach jeżeli chodzi o przetrzymywanie i modyfikowanie danych księgowych. Jeżeli firma jest zainteresowana rozwojem narzędzi, którymi będzie obsługiwana to jest adresatem programu Symfonia ARP. Funkcjonalność systemu jest na bardzo wysokim poziomie, jego zadaniem jest np. integrowanie baz danych w danej firmie. Ideą systemów obsługujących mniejsze firmy nie musi być konsolidacja, to mogą być różne systemy, mogą być rozproszone w przedsiębiorstwie, ale w przypadku rozbudowanej struktury ujednolicenie danych znacznie ułatwia administrację skarbową, stąd nasza oferta – mówi  Mirosław Maciborski, współwłaściciel firmy Softlandia.

Firma Softlandia jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

FUR baner 1100x250