fbpx

SZYMON HOŁOWNIA baner

 

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

 

Wiele osób po cichu marzy o tym by wrócić na studia albo poszerzać swoje kompetencje menedżerskie. Jeżeli zależy Ci na własnym rozwoju, chcesz wzbogacić i ugruntować swoją wiedzę na temat skuteczności menedżera, pragniesz rozwinąć swoje umiejętności wyznaczania odpowiedniej strategii działania, ale zastanawiasz się czy znajdziesz czas i odpowiedniego profesjonalnego partnera, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie nawiązała współpracę z jedną z najbardziej prestiżowych instytucji w Polsce zajmujących się kształceniem przedsiębiorców oraz kadry zarządczej, mowa o Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Dzięki porozumieniu nasi przedsiębiorcy oraz ich pracownicy na preferencyjnych warunkach będą mogli ukończyć studia menedżerskie Executive MBA. Jest to oferta warta rozpatrzenia!

Kilkadziesiąt tysięcy przeszkolonych menedżerów, współpraca z największymi firmami w Polsce, tysiące szkoleń otwartych w różnych miastach w Polsce, szkolenia prowadzone w kilkunastu krajach europejskich – na mapie instytucji zajmujących się kształceniem i szkoleniem ludzi biznesu Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów jest absolutnie jednym z liderów. Teraz izbowi przedsiębiorcy będą mieli okazję skorzystać ze studiów MBA. – Bardzo się cieszymy z podpisania porozumienia z Północną Izbą Gospodarczą, jest to miejsce, które skupia wiedzę, umiejętności i kompetencję biznesu Pomorza Zachodniego. Oferujemy program MBA, ale nie tylko. Chcemy zaprezentować całe spektrum naszej działalności: szkolenia, warsztaty, projekty doradcze, czy też specjalne wydarzenia, o których niebawem będziemy informować. Program MBA jest z naszego punktu widzenia inicjatywą wyjątkową, to program oparty na praktyce, dający szeroką i praktyczną wiedzę biznesową – mówi Beata Pluta – menedżer, trener, mentor i coach, przedstawiciel GFKM na Pomorzu Zachodnim..

Wielu przedsiębiorców zada teraz pytanie: skoro prowadzę dobrze prosperujący biznes, to czy powinienem nadal się uczyć? My odpowiadamy – tak, nieustannie. Ktoś kiedyś powiedział, że są dwa rodzaje firm: te które się rozwijają i te, których już nie ma. Nasze zajęcia prowadzą praktycy, osoby, które zarządzają, prowadzą swoją działalność, które codziennie rozwiązują konkretne problemy biznesowe– mówi Wojciech Parteka, dyrektor ds. klientów strategicznych GFKM. Program MBA obejmuje zagadnienia ze wszystkich kluczowych obszarów zarządzania przedsiębiorstwem, jego kadrą, finansami, marketingiem i sprzedażą, rynkiem krajowym i międzynarodowym, procesami, projektami i wszystkimi elementami niezbędnymi w codziennej pracy menedżerskiej: - Program MBA obejmuje niemal 600 godzin zajęć, to dwuletni program, podczas którego przedsiębiorcy przyswoją mnóstwo praktycznej wiedzy obejmującej całe spektrum funkcjonowania biznesu. Podejmujemy temat strategii działania, tego jak ważne jest posiadanie i realizowanie strategii rozwoju w firmie, nie brakuje zajęć ekonomicznych, zarządzania kadrą, zarządzania finansami, można powiedzieć, że podczas studiów MBA zbieramy w jeden program wszystkie sprawy związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Program jest równie przydatny dla osób z wielkich firma i jednoosobowej działalności gospodarczej. Dbamy o to, aby wszyscy uczestnicy mogli wdrażać w życie wiedzę zdobytą podczas zajęć, co więcej sprawdzamy, dyskutujemy o tych wnioskach i o tym czy udało się je zrealizować – dodaje Wojciech Parteka.

Od niedawna dyplom MBA uzyskany w renomowanej szkole to, oprócz prestiżu i potwierdzenia wysokich kompetencji, również możliwość zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Z badań wynika, że absolwenci studiów MBA mają możliwość uzyskania większego wynagrodzenia. Udział w MBA to także możliwość budowania siatki kontaktów. Organizujemy zjazdy absolwentów, staramy się by podnoszenie wiedzy w ramach programu było jak otwieranie drzwi do wielkiego świata biznesu. Widzimy wielki postęp u naszych uczestników, to kwestia nabywanej wiedzy, ale i pewnej osobistej odwagi. Widać to po zadawanych pytaniach, sposobie prezentacji własnych opinii, świadomości procesów zarządczych. Możemy powiedzieć, że jest to dla uczestników wspaniała przygoda intelektualna – mówi Wojciech Parteka. Warto dodać, że dwuletni cykl kończy się pracą dyplomową, która ma wymiar praktyczny. GFKM zachęca by był to projekt, który można wdrożyć w firmie autora.
Dlaczego przedsiębiorcom powinno zależeć na tym, aby również ich pracownicy uczestniczyli w studiach MBA? Czy korzystne jest posyłanie swoich pracowników na tego typu szkolenia? Beata Pluta podkreśla, że korzyści jest całe mnóstwo. Pracownicy doceniają, gdy ich szefowie chcą, by się rozwijali, możliwość rozwoju jakie stwarza firma to jeden z podstawowych argumentów dla których pracownicy decydują się na wybór i pozostanie u takiego właśnie pracodawcy. Pracodawca natomiast zyskuje kompetentnego menedżera, świadomego swoich kompetencji i umiejącego je wykorzystywać dla rozwoju firmy.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie mogą liczyć na preferencyjne warunki finansowe jeżeli chodzi o koszt uczestnictwa w studiach MBA – inna korzyść to możliwość dofinansowania studiów MBA w ramach Funduszu Usług Rozwojowych. To wielka szansa na zdobycie cennej wiedzy z ogromnym dofinansowaniem, które może sięgnąć nawet 80% kosztów. Na czym jeszcze będzie polegać współpraca pomiędzy PIG a GFKM? Pomysłów jest już dużo, a to dopiero początek działania uczelni na Pomorzu Zachodnim: - Zajęcia będą prowadzone w Szczecinie przez wykładowców GFKM. Jest to duża korzyść, bo przedsiębiorcy nie będą musieli jeździć na zjazdy poza miasto. Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do współpracy, do wspólnej nauki, do zdobywania aktualnej, praktycznej wiedzy. Zajęcia również zorganizowane są w dogodny sposób: odbywają się przez jeden weekend w miesiącu, nie są więc bardzo absorbujące, a gwarantujemy, że wyróżniają się imponującym poziomem praktyczności – mówi Beata Pluta, partner GFKM w Szczecinie. Każdy uczestnik programu będzie mieć dostęp do profesjonalnych materiałów i podręczników prezentujących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zarządzania. W związku z tym iż program Executive MBA GFKM jest walidowany przez IAE Aix-Marseille Graduate School of Management, w trakcie trwania programu uczestnicy mają możliwość wyjazdu na sesję zajęciową na uczelni zagranicznej – IAE Aix-Marseille lub RSM Erasmus. Po ukończeniu programu Executive MBA istnieje możliwość wstąpienia do Klubu Absolwentów MBA GFKM i poszerzenia swojego kręgu biznesowych znajomości. Organizowane są regularne spotkania, wyjazdy, wykłady i warsztaty. Dyplom MBA posiada już ok 3000 menedżerów w Polsce.

Wszystkich przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie zachęcamy do zapoznania się z ofertą studiów MBA. Dla uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Beatą Plutą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz odwiedzenia strony www.gfkm.pl