fbpx

 

baner sylwia

 

W srode, 20 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Niemcy – nie tylko o prawie i biznesie”, poświęcone tym razem “ "Kulturze i swiadomości ubezpieczeniowej w Niemczech".Skąd się bierze proporcjonalnie duża ilość zawieranych umów ubezpieczeniowych w RFN? Czy wiąże się to jedynie z zamożnoscia niemieckich obywateli i poziomem spleczno-gospodarczego rozwoju? Co ma niemiecka firma ubezpieczeniowa do zaoferowania Polakom i polskim przedsiebiorcom? Czy to sie w ogole oplaca?

Świadomość ubezpieczeniowa w Niemczech wynika z uświadamianej przez wiekszość Niemców konieczności zapewnienia sobie słusznej rekompensaty za wszystkie niechciane zdarzenia losowe, zapewnienia sobie, swojej firmie i rodzinie "bezpiecznego lądowania" po nieprzyjemnej "życiowej awarii". Truizmem jest stwierdzenie, ze wypadek losowy niosący za sobą szkody osobiste czy materialne może zniszczyc prywatne plany życiowe czy też zamierzenia wlascicieli i szefow firm. Zaczynając od odpowiedzialności wynikającej z prawa cywilnego, handlowego czy tez prawa podatkowego konczac na zabezpieczeniu mienia, świadczen emerytalno-rentowych, ubezpieczenia w sensie ogólnym są w Niemczech traktowane jako podstawowe "wydatki na zycie" uwzgledniane w codziennych kalkulacjach.
Problematyka ubezpieczeń jest wazna zarówno dla tych, których nieszcześliwe wydarzenia mogą dotyczyć bezpośrednio, jak i dla osob najbliższych mogących być osobami pośrednio dotkniętymi konsekwencjami losowych wypadków .
Statystyki i demografia prowadzą do wniosku, że pomimo wzrostu poziomu życia, opieka państwa - częściowa a coraz częściej juz tylko "śladowa" - nie jest już adekwatna do poziomu aktualnych oczekiwań ekonomicznych i socjalnych oraz zagrożeń wynikających z niechcianych zdarzeń czy zyciowych zawirowan. Ubezpieczenia prywatne i firmowe w swoich rozmaitych formach musza zatem byc "normalnością" w państwie, które o sobie mówi, że realizuje zasady społecznej gospodarki rynkowej.
Podczas spotkania w Izbie pozwólmy sobie przedstawić zalożenia niemieckiego systemu prywatnych ubezpieczeń i zainteresować nimi Czlonków Izby oraz zainteresowane Osoby.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie obecności: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Prowadzący:
Jerzy Sobolewski - wrocławianin z pochodzenia, absolwent Akademii Ekonomicznej we Wroclawiu, mieszka w Niemczech od 1982 roku, od 1993 roku prowadzi dzialalność ubezpieczeniowa we współpracy z Niemieckim Zwiazkiem Hotelarstwa w Mecklenburgi i Pomorzu Przednim (DEHOGA in MV). Od roku 2004 prowadzi własną agencje ubezpieczeniową - obecnie pod firma Agencja Generalna ERGO w Rostocku, wspołzalożyciel Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Pom. Przednim w Rostocku (2002 r.), od roku 2009 wice-przewodniczacy tego Towarzystwa w landzie Meklemburga Przedpomorze.

ciekawi

konsultacjelean27042018

pfp27042018a