fbpx

Symbol zastępczy tekstu 1

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) – jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), Północna Izba Gospodarcza oraz Centrum Usługowo Doradcze Euroregionu Pomerania w Myśliborzu zapraszają na szkolenie pt. „Zmiany podatkowe i gospodarcze w trakcie 2018 roku”.

W 2018 roku wprowadzono szereg zmian podatkowych i gospodarczych wchodzących w życie nie tylko od 1 stycznia 2018, ale także w trakcie roku 2018. Celem zmian jest zarówno uszczelnienie systemu podatkowego w Polsce, odbiurokratyzowanie prowadzenia działalności, usprawnienie procesu inwestycyjnego i przede wszystkim cyfryzacja w kontaktach z administracją. Do tych zmian należy zaliczyć zmiany podatkowe, zarówno w podatkach dochodowych, jak i w podatku vat, kasach fiskalnych, ordynacji podatkowej, wprowadzenie opłaty recyklingowej, nowych sposobów komunikacji z urzędami, nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych tzw. RODO, opłacanie składek na ubezpieczenia do ZUS, oraz Konstytucję Biznesu. Zmiany te, wymuszają na przedsiębiorcach wprowadzenie wielu zmian organizacyjnych w firmach. Czy te zmiany ułatwią prowadzenie działalności, czy wprost przeciwnie, zniechęcą przedsiębiorców i utrudnią prowadzenie i tak już nieprostej działalności gospodarczej? Jak sobie poradzić z natłokiem zmian i cyfryzacją w firmie? W trakcie szkolenia zostaną przedstawione zmiany wchodzące w życie w trakcie 2018 roku, które należy obowiązkowo zastosować w prowadzonych firmach.
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się m.in. ze zmianami w: Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, Ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych, Ustawie o podatku VAT (podzielona płatność), Systemie ubezpieczeń społecznych, Ordynacji podatkowej, Krajowym Rejestrze Sądowym oraz poznają nowe przepisy w zakresie: Rozporządzenia o warunkach technicznych jakie mają spełniać nowe kasy fiskalne i Konstytucji Biznesu
Szkolenie odbędzie się dnia 13 czerwca 2018 r. w godzinach 9.00 – 16.00 w CUD Myślibórz, ul. 1 Maja 19, sala konferencyjna. W celu rezerwacji miejsca dla Państwa Firmy (max 2 osoby), uprzejmie prosimy o wysłanie zgłoszenia mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem imienia, nazwiska, nazwy firmy oraz telefonu kontaktowego. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 czerwca br. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z panią W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Panią Anną Dzięcioł, tel. kom. 698 037 863 lub z Panią Martą Trzeciak, Wiolettą Urban, tel. 95 746 02 78.

Konferencja banner 1100x250