fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

SONDAŻ: WYZWANIA I TRUDNOŚCI ZWIĄZANE Z ZATRUDNIANIEM CUDZOZIEMCÓW W POLSCE

Serdecznie zapraszamy firmy zatrudniające cudzoziemców do udziału w sondażu na temat trudności i wyzwań związanych z zatrudnianiem cudzoziemców. Prosimy o wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety online najpóźniej do 15 sierpnia. Link do ankiety: http://bit.ly/ankietadlafirm

Sondaż realizowany jest w ramach działań grupy roboczej ds. migracji przez IOM – Agendę ONZ ds. Migracji w partnerstwie z Association for the Business Sector Leaders, Business Centre Club, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Global Compact Network Poland, Polsko – Ukraińską Izbę Gospodarczą, Pracodawcami Pomorza, Pracodawcami RP, Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców. Wyniki sondażu zostaną wykorzystane do opracowania zaleceń dotyczących łatwiejszego zatrudniania cudzoziemców. Dzięki udziałowi w sondażu, w zaleceniach zostaną uwzględnione również doświadczenia Państwa firmy.
Coraz więcej firm w Polsce zatrudnia cudzoziemców. Jako główny powód zatrudniania cudzoziemców pracodawcy podają brak polskich pracowników o wymaganych kwalifikacjach. Aby nie ograniczać rozwoju biznesu brakiem rąk do pracy, przedsiębiorcy chcieliby szybciej i prościej zatrudniać cudzoziemców, również spoza UE. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom grupa robocza opracowuje zalecenia, które zostaną przekazane odpowiednim ministerstwom i instytucjom.
Kontakt w sprawie sondażu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 022 6238154.

Z góry dziękujemy za poświęcony czas.