fbpx

 

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

 

Za nami wydarzenie "Odkryj swój talent" organizowane przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty oraz przedsiębiorców, w tym instytucje zrzeszone w Północnej Izbie Gospodarczej. Jedną z inicjatyw podjętych podczas dwudniowego wydarzenia, które organizowane było w Netto Arenie były targi zawodowe w trakcie których swoją ofertę prezentują szkoły branżowe, techniczne i policealne oraz firmy i przedsiębiorstwa. Podmiotem zaangażowanym w organizację wydarzenia był także Klaster Budowlany przy Północnej Izbie Gospodarczej. Klaster zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Akademia Dobrego Rzemiosła" już w najbliższy piątek o 14.00

     Targi to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną. Na odwiedzających czekają prezentacje m.in. z budownictwa, gastronomii, wizażu czy technologii cyfrowych. W programie przewidzianio również szkolenia, warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów. Ważnym aspektem nauki zawodu jest również współpraca z przedsiębiorcami. Podpisane zostały umowy patronackie pomiędzy Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Powiatem Polickim oraz Zespołem Szkół Łączności w Szczecinie i firmą Eltek Polska. We wtorek takie umowy zostały podpisane pomiędzy Zespołem Szkół nr 3 w Szczecinie i Netto, oraz pomiędzy Zespołem Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie i DGS Poland. Dzięki takiej współpracy uczniowe szkół mają możliwość nie tylko nauki zawodów u konkretnych przedsiębiorców w ramach praktyk czy staży, ale zyskują również szansę na zatrudnienie.Targi odbywały się w Netto Arenie w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Na stoiskach młodzież szkolna, ich rodzice oraz nauczyciele i doradcy zawodowi szkół podstawowych, do których kierowane jest przedsięwzięcie mogli zapoznać się z zakresem specjalizacji i zawodów każdej z prezentowanych branż edukacyjnych oraz z ciekawymi przykładami prowadzonych zajęć zawodowych, ćwiczeń praktycznych oraz eksperymentów zawodowych. Branża chemiczna pokaza ka produkcję mydła, na stoisku gastronomicznym szef kuchni Unity Line (członka Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie) prezentował techniki carvingu, obsługi gości hotelowych oraz różne specjały kulinarne. Przedstawiciele Północnej Izby Gospodarczej obecni na targach oraz podczas warsztatów i wykładów podkreślali wielokrotnie jak istotne jest kształtowanie świadomości uczniów szkół branżowych i ich rodziców - na rynku potrzeba bowiem dużej ilości fachowców.

     To jednak nie koniec inicjatyw i charakterze promocyjnym dla szkolnictwa zawodowego i branżowego. Już 9 listopada br. o godzinie 14:00 w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej odbędzie się szkolenie w ramach Akademii Dobrego Rzemiosła. Szkolenie w całości poświęcone będzie tematyce hydroizolacji.

Program szkolenia:

1. Technologia białej wanny a tradycyjne izolacje.

2. Naprawa i ochrona konstrukcji żelbetowych.

Nadchodzące szkolenie organizowane jest w ramach Zachodniopomorskiego Klastra Budowlanego działającego przy Północnej Izbie Gospodarczej.

ciekawi

konsultacjelean27042018

pfp27042018a