fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Już 24 października br. o godzinie 16:30 w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej odbędzie się spotkanie "Mediacja Ci się opłaca".

Nadchodzące spotkanie odbędzie się w ramach funkcjonującego przy Izby MediKlastra.

MEDIACJA CI SIĘ OPŁACA Pod takim hasłem Przewodnicząca MediKlaster Nina Manduk-Czyżyk zaprasza członków klastra na kolejne już spotkanie tej jesieni.
24.10. odbędzie się wykład dotyczący pozasądowych metod rozwiązywania sporów. W przystępnej formie zostaną omówione zalety mediacji, z szczególnym uwzględnieniem mediacji w relacjach pacjent - lekarz. Prowadząca wykład przedstawi powody dlaczego z punktu widzenia kosztów postępowania, czasu jego trwania, ostatnich zmian przepisów jak i przewidywalności wyroków sądowych w razie sporu lepiej udać się do mediatora niż do sądu jak i opowie o tym jak uzyskać ugodę mającą taką samą moc jak wyrok sądu. 

Zagadnienia, które będą omawiane:

- Czym jest mediacja?
- Kiedy można rozwiązać spór za pomocą mediacji?
- Kim jest mediator? Jaka jest jego rola w procesie mediacji?
- Jak znaleźć i wybrać mediator?
- Koszty mediacji.
- Skuteczność ugody zawartej przed mediatorem.
- Sąd kontra mediacja. Porównanie.
- Mediacja w sprawach między lekarzami/klinikami a pacjentem. Ustawa o izbach lekarskich.
- Klauzula mediacyjna.
- Mediacja z punktu widzenia public relations. 

Gościem - prelegentką  MediKlaster, która poprowadzi wykład w tym temacie będzie Olga Daca, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Radca prawny z ponad 12 letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych oraz sporządzaniu umów. Od ponad 5 lat jest również mediatorem i promuje ten sposób rozwiązywania sporów. Współtworzy kancelarię radców prawnych i mediatora "Kontrakt" w Szczecinie i Motańcu k/Kobylanki. Odbyła również praktykę zawodową w kancelarii radców prawnych i mediatorów w Barcelonie. Włada biegle językiem angielskim.

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0