fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Jak dobrze prowadzić komunikację w firmie? Co jest najważniejsze w przypadku budowania efektywnego zespołu? Jaką rolę pełni lider i jakie ma prawo mieć oczekiwania wobec pracowników? Wtorkowe szkolenie w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie miało na celu wskazanie przedsiębiorcom jak ważna jest sprawna komunikacja i kultura organizacyjna w firmie. Szkolenie poprowadzili nasi członkowie – Cybruch & Cysek, Konsulting i Szkolenia.

      - Chodzi o umiejętności i nawyki związane ze skuteczną komunikacją w biznesie. Pierwsza część szkolenia poświęcona jest aspektom profilowania ogólnego naszej roli w procesach komunikacyjnych. Druga część skupia się na zespole i na działaniach związanych z pracą zespołową, mówimy także o empatii i autorefleksji. Nasze szkolenie obfitowało także w praktyczne działanie, rozmowę i konsultowanie jak komunikacja wygląda w firmach, których przedstawiciele przyszli na szkolenie   - mówi Joanna Cybruch.  

    Okazuje się, że dobra komunikacja jest skorelowana z kulturą organizacyjną danej firmy i w dużej mierze jest od niej zależna: - Kultura organizacyjna i komunikacja spotykają się w firmie, choćby poprzez taki sposób jak wyznaczane są ścieżki komunikacyjne w danych firmach, czy pracownicy mają zaufanie do siebie i swoich przełożonych. Pewne problemy komunikacyjne wynikają z głęboko psychologicznego punktu widzenia, pracownicy i menadżerowie poddawani są wielkiej presji. Problemy czy zakłócenia w komunikacji wynikają z niskiej samoświadomości, braku szacunku do siebie i nie musi to obawiać się agresją czy intencyjnym nieokazywaniem szacunku, tylko brakuje nam empatii i umiejętności wczucia się w sytuacje innych osób – dodaje Joanna Cybruch.

   Spotkanie w Północnej Izbie Gospodarczej cieszyło się dużym zainteresowaniem, spotkanie miało tryb warsztatowy więc występowała duża interakcja pomiędzy prowadzącymi, a uczestnikami. Przedsiębiorcy pytali o to jak usprawnić komunikację w swoich firmach, ale i dopytywali o zagadnienia np. związane z coachingiem. Już w 2020 roku w Izbie kolejne szkolenia, w których warto będzie wziąć udział!

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0