Tarcza 6 banner

 

Już w najbliższą niedzielę w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wystąpi zespół Movie Music Quintet działający przy Grodzkiej Agencji Artystycznej. Formacja zaprezentuje standardy z najpopularniejszych filmów ostatnich dekad. Przekrój muzyczny będzie szalony! Od muzyki z serii filmów o Jamesie Bondzie przez musicale po muzykę z Wiedźmina. – Ile Oscarów zdobyły łącznie filmy z których pochodzić będą utwory, które zagra zespół? To bardzo trudno policzyć, bo sam Titanic dostał ich 11. Gdyby więc wszystkie ułożyć obok siebie to ozłocilibyśmy scenę Starej Rzeźni – mówi Agnieszka Górska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Koncert Movie Music Quintet odbędzie się w niedzielę. Tej nocy w Ameryce kolejny raz rozdane zostaną Oscary. – To będzie taka muzyczna rozgrzewka – mówi Agnieszka Górska.

        Niektórzy twierdzą, że muzyka filmowa to najszlachetniejszy gatunek muzyki. Połączenie klasyki z nowoczesnością, utworów gdzie najważniejsza jest muzyka po utwory, gdzie najważniejszą rolę pełni tekst. Już 9 lutego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się koncert zespołu Movie Music Quintet ze Szczecina. Możemy spodziewać się najpopularniejszych muzycznych motywów filmowych, ale i utworów, których nie znamy, a które często stanowią idealne tło dla przygód filmowych bohaterów. Jak zapowiada Grodzka Agencja Artystyczna – organizator koncertu – nie zabraknie nowości, w tym utworów z bijącego rekordy popularności serialu Wiedźmin Netflixa.

        Kwintet specjalizuje się głównie w muzyce filmowej. Aranżacje opierają się na budowie symfonicznej zespołu, który łączy delikatne tematy i akompaniamenty smyczkowe (altówka, wiolonczela) z szybkimi lub melodyjnymi partiami sekcji dętej (flet), partiami basowymi (kontrabas). Możemy więc spodziewać się muzycznej podróży po klimatach lirycznych, ale nie tylko. - Postanowiliśmy w tym składzie postawić na utwory, z którymi każdy spotyka się chodząc do kina, czy siadając przed telewizorem. Rzadko można spotkać składy kameralne skupiające się na dziełach napisanych specjalnie jako tło dźwiękowe do produkcji na srebrnym ekranie, a my chcieliśmy zrobić coś nowego, świeżego. Podczas naszego koncertu będzie można usłyszeć nasze autorskie aranżacje takich ścieżek dźwiękowych jak np. Forest Gump, Harry Potter, Moulin Rouge, Gra o Tron, czy bardzo popularny ostatnio Wiedźmin. Myślimy, że nasze interpretacje muzycznych hitów przypadną słuchaczom do gustu, w związku z czym serdecznie zapraszamy na nasz koncert – mówi Damian Krajka z Grodzkiej Agencji Artystycznej, muzyk i członek zespołu Movie Music Quintet.

   - Takie połączenie muzyczne gwarantuje, że momentami będziemy podrywani do tańca, a momentami zanurzeni w refleksji. Muzyka z takich filmów jak Titanic czy Moulin Rouge to prawdziwe bomby emocjonalne. Motywy muzyczne z Harrego Pottera niektórym towarzyszą od zawsze, podobnie jak kompozycje znane np. z serii filmów o Agencie 007. Jesteśmy przekonani, że ten wieczór warto spędzić w towarzystwie dobrej muzyki, a muzyka filmowa to niewątpliwie gatunek, który w każdym budzi pozytywne emocje – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Movie Music Quintet w Starej Rzeźni. Niedziela, 9 lutego 2020 o 17:00 – 19:00. Bilety do nabycia w Kubryku Literackim i na stronie Bilety FM.

Baner IKW luty 1140x320