fbpx

W ubiegłym tygodniu na portalu Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie opublikowaliśmy apel Prezesa Jarosława Tarczyńskiego o solidarność przedsiębiorców w obliczu zagrożenia epidemicznego. W szczecińskich szpitalach brakuje sprzętu oraz materiałów obronnych, a wiele wskazuje na to, że najgorsze momenty pandemii dopiero przed nami. Północna Izba Gospodarcza uhonoruje przedsiębiorców, którzy wykazują się wielką aktywnością w tym trudnym czasie. 

 Do firm takich jak: Calbud, TTS, Opera na Zamku czy Zarząd Morskich Portów Szczecin - Świnoujście dołącza firma deweloperska Siemaszko: - Środki ochrony osobistej są w tej chwili najpilniejszą potrzebą, dlatego zdecydowałem się wspomóc szpital w ten sposób – mówi Lesław Siemaszko. - Personel medyczny oraz wszyscy pracownicy szpitala, również ci odpowiadający za zaopatrzenie placówki w sprzęt i narzędzia, pracują w tej chwili pod ogromną presją. Jestem im, podobnie jak każdy mieszkaniec Szczecina, niezwykle wdzięczny za ich pracę. Jeśli mogę pomóc, to muszę to zrobić. Mam nadzieję, że nasza deklaracja pomocy szczecińskiemu szpitalowi, który tak bardzo jej potrzebuje, zachęci też kolejne firmy, że będzie nas coraz więcej.

Decyzja o przekazaniu darowizny szpitalowi przy ul. Unii Lubelskiej została podjęta po konsultacji ze szpitalem. Zależało nam, aby pomoc była skuteczna i naprawdę potrzebna. Darowizna zostanie przeznaczona na pokrycie należności za zamówienie 1150 sztuk kombinezonów ochronnych dla personelu szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Kombinezony są już zamówione. Z informacji przekazanych przez szpital wynika, że prawdopodobnie jutro powinny być już na miejscu, w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej.

Już wkróce na portalu Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie więcej informacji na temat firm zaangażowanych społecznie w trudnych czasach koronawirusa.