fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Fot.: Urząd Morski w Szczecinie

W dniu 23 kwietnia br. odbyło się przekazanie wykonawcy placu budowy kluczowej dla rozwoju Pomorza Zachodniego inwestycji pod nazwą „Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m”.

Głównym celem projektu jest modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin poprzez pogłębienie toru wodnego do 12,5 m na odcinku ok. 62 km, z równoczesnym jego poszerzeniem do 100 m oraz przebudową skarp brzegowych, pogłębieniem i poszerzeniem obrotnic dla statków i budową dwóch sztucznych wysp na Zalewie Szczecińskim. Dzięki pogłębieniu toru wodnego maksymalne dopuszczalne zanurzenie statków zwiększy się do ok. 11 m, co oznacza możliwość zawijania do portu w Szczecinie statków o większym zanurzeniu i z prawie dwukrotnie większym ładunkiem.

Wartość projektu, realizowanego przy współudziale środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi 1,4 mld zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2022 r.

Kompleksową obsługę prawną Zamawiającego, którym jest Urząd Morski w Szczecinie prowadzi, należąca do Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, SWS Kancelaria Prawna Strykowski Wachowiak Sp. k. (www.sws.com.pl).