fbpx

Istniejąca w Szczecinie od ponad dwóch lat Fundacja Pełna Ciepła przekazała datek w wysokości kilku tysięcy złotych na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. To początek współpracy pomiędzy szczecińską organizacją pozarządową, a Hospicjum, które ma pod swoją opieką blisko 200 podopiecznych z całego województwa zachodniopomorskiego, ale i regionów sąsiednich. Celem fundacji jest wspieranie osób, które borykają się z problemami społecznymi, poznawczymi i psychologicznymi w czasie pandemii koronawirusa. – Pandemia to czas kiedy wiele młodych osób, w tym dzieci, potrzebuje specjalnego wsparcia psychologicznego. Fundacja Pełna Ciepła postanowiła pozytywnie odpowiedzieć na apel hospicjum o wsparcie – mówi Katarzyna Michalska. – Jesteśmy pełni podziwu dla działania Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, aktywność organizacji mimo pandemii koronawirusa zasługuje na docenienie. Jesteśmy świadomi jak trudny to czas dla organizacji pozarządowych – dodaje Filip Kiżuk.

„Pomoc powinna być systematyczna. Nie chodzi o wielkie transfery finansowe, ale o drobne, ale regularne wsparcie”

   Spotkanie w siedzibie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych to sfinalizowanie propozycji jaką kilka tygodni temu w stronę hospicjum wystosowała Fundacja Pełna Ciepła, której założycielami i fundatorami są Katarzyna Michalska i Filip Kiżuk, przedsiębiorcy na co dzień zajmujący się tematyką finansową. Czas pandemii koronawirusa to trudny czas dla organizacji pozarządowych, większość darowizn kierowana była w stronę szpitali i organizacji walczących z koronawirusem. Stąd też inicjatywa by pozytywnie odpowiedzieć na apel hospicjum o wsparcie: - Obserwujemy działalność hospicjum od wielu lat, zauważyliśmy, że w czasach pandemii może ona potrzebować pomocy. Pacjenci onkologiczni nadal chorują, dzieci nadal potrzebują wsparcia, stwierdziliśmy, że przekierujemy środki właśnie na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych – mówi Katarzyna Michalska.

     Fundacji Pełnej Ciepła zależało by wesprzeć wsparcie psychologiczne dla młodych ludzi. Tym również zajmuje się Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych: - Zdajemy sobie sprawę jak wiele dzieci potrzebuje opieki i wsparcia w tym trudnym czasie. Czas pandemii to czas izolacji i często odcięcia od rówieśników, to może być bardzo niekorzystne dla ich rozwoju, ale i może generować rozmaite „złe myśli”, z którymi młodzi ludzie walczą np. przez rozmowy ze specjalistami – dodaje Filip Kiżuk.

   Przedstawiciele Fundacji Pełnej Ciepła – na co dzień przedsiębiorcy działający w branży inwestycji i doradztwa gospodarczego. Kontakt z rozmaitymi firmami i kadrą menadżerską pozwala założycielom fundacji na kierowanie uwagi ludzi biznesu w stronę potrzebujących: - Naszym działaniem chcemy zachęcać innych przedsiębiorców do pomagania – mówi Katarzyna Michalska. – Pomoc powinna być systematyczna. Nie chodzi o wielkie transfery finansowe, ale o drobne, ale regularne wsparcie. One są wyrazem solidarności i są bardzo cenne – dodaje Filip Kiżuk.

 

Każde wsparcie jest na wagę złota!

     Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych to jedna z najprężniej działających organizacji pozarządowych na terenie naszego regionu. Każdego roku hospicjum wspiera dzieci walczące z chorobami nowotworowymi oraz innymi przypadłościami wymagającymi stałej opieki lekarskiej i psychologicznej. Czas pandemii to dla hospicjum trudny czas. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiele cyklicznych imprez, z których dochód kierowany był w stronę organizacji np. „Pola Nadziei” czy „Siatkarze dla hospicjum” zostały odwołane. Nie wiadomo także czy ZHDDID utrzyma wysokość wpłat z jednego procenta podatku. Dla organizacji każde wsparcie jest więc teraz na wagę złota.

   - Zauważamy konieczność pomocy psychologicznej na rzecz osób osieroconych, w żałobie czy w kryzysie życiowym. Czas po wzmożonej izolacji pokazuje nam, że dużo osób zgłasza się na wizyty psychologiczne. Chcemy zadbać o wszystkich, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego – mówi Kinga Krzywicka, Prezes Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.  – Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom za wsparcie, to dowód, że nasza działalność jest zauważalna, obecnie pod naszą opieką jest ponad 180 pacjentów. To duża ilość rodzin, które potrzebują wsparcia, bardzo dziękujemy i oczywiście jesteśmy otwarci na dalsze współdziałanie – dodaje Kinga Krzywicka.

    To nie pierwsze społeczne działanie Fundacji Pełnej Ciepła – w ostatnich miesiącach Katarzyna Michalska i Filip Kiżuk wspierali organizację wypoczynku dla dzieci uzdolnionych artystycznie, fundowali stypendia czy pomagali w organizacji wydarzeń literackich i malarskich. Celem nadrzędnym Fundacji jest wspieranie najmłodszych w potrzebie i takie właśnie działania będą realizowane w najbliższym czasie.