Legalizacja Baner

10 marca br. (czwartek) zapraszamy Państwa do siedziby Izby w Szczecinie na szkolenie z zakresu prawa restrukturazycyjnego i nowych regulacji prawnych, które są szansą dla przedsiębiorstw zagrożonych niewypłacalnością.

1 stycznia 2016 r. weszła w życie ustawa "Prawo restrukturyzacyjne" oraz nowelizacja ustawy "Prawo upadłościowe”. Nowe przepisy prawne wspierają przedsiębiorców w sytuacjach kryzysowych i umożliwiają przeprowadzenie postępowań naprawczych. Celem prezentacji jest przybliżenie idei, rozwiązań oraz zastosowań praktycznych przepisów ustawy "Prawo restrukturyzacyjne", w odniesieniu do przedsiębiorców, którzy planują występować w roli dłużnika lub wierzyciela. Nowe narzędzie prawne stwarza szerokie możliwości firmom na wprowadzenie zmian, porozumienie się z wierzycielami i w efekcie pozwala odzyskać równowagę finansową w celu kontynuowania działalności gospodarczej.

W trakcie prezentacji zostaną omówione następujące zagadnienia:  

• otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego;  

• nowa definicja niewypłacalności;  

• pre-pack i układ częściowy;  

• rola doradcy restrukturyzacyjnego w postępowaniach restrukturyzacyjnych i postępowaniu upadłościowym;  

• pomoc publiczna i test prywatnego inwestora i test prywatnego wierzyciela.

 

Spotkanie poprowadzi Jarosław MROŻEK – prawnik, doradca restrukturyzacyjny, manager, ekonomista. Absolwent prawa, rachunkowości i finansów oraz studium zarządzania przemysłowego. Obecnie w trakcie seminarium doktorskiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS. Jest Prezesem Zarządu w "EDGE Doradcy restrukturyzacyjni Sp. z o.o." oraz prawnikiem w "Kancelarii Prawnej EDGE WIECZOREK Sp. k." w Warszawie (www.edgewieczorek.pl). Posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego oraz certyfikat księgowy.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Opłata wynosi tylko 1 od wartości wadium 3