Szanowni Państwo, Drodzy Przedsiębiorcy!

Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie organizuje IV edycję Konkurs Pracodawca Roku Pomorza. Bezpłatny udział w konkursie mogą wziąć udział wszystkie firmy z terenu Pomorza.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Zmiany jakie nastały w gospodarce spowodowane pandemią COVID-19 przez ostatnich kilka miesięcy ukazują różnice w zarządzaniu firmami, zaangażowaniem na rzecz pracowników oraz wsparciem lokalnych działań.

Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie wraz z partnerami i sponsorami chciałaby docenić starania najlepszych firm w naszym Regionie i ukoronować statuetką Pracodawca Roku Pomorza. Celem konkursu jest promowanie Pomorza jako Regionu oferującego miejsca pracy w konkretnych przedsiębiorstwach, gwarantującym pracownikom sukces zawodowy, rozwój kariery i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Do konkursu może przystąpić samodzielnie każdy pracodawca zrzeszony w Północnej Izbie Gospodarczej lub otrzymał nominację zarówno od członka Kapituły Konkursu jak i od członka Północnej Izby Gospodarczej. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy przedsiębiorcy działający na terenie Pomorza, bez względu na to czy są członkami Północnej Izby Gospodarczej czy też nie będący. Dodatkowe informacje dotyczące regulaminu oraz ankiety zgłoszeniowej dostępne są na stronie: www.pig.koszalin.pl/konkurs

Ze względu na różnorodność i skalę problemów, związanych z dziedziną zarządzania kadrami w przedsiębiorstwach, pracodawcy będą oceniani w sześciu kategoriach:

Kategorie związane z wielkością zatrudnienia

I kategoria – mikroprzedsiębiorstwa (do 10 osób)
II kategoria – przedsiębiorstwa małe (do 50 osób)
III kategoria – przedsiębiorstwa średnie (do 250 osób)
IV kategoria – przedsiębiorstwa duże (powyżej 250 osób)

 

Kategorie jakościowe

V kategoria – społeczna odpowiedzialność biznesu – firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko w którym działa.
VI kategoria – Menager Roku 2020

Potwierdzenie uczestnictwa firmy powinny dokonać do 30 września 2020 roku wraz z wypełnioną i przesłaną ankietą. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Laury naszego plebiscytu są doskonałą wskazówką dla osób poszukujących pracy. Tytuł „Pracodawcy Roku Pomorza” jest gwarancją rzetelności przedsiębiorstwa dla pracowników szukających stałego zatrudnienia na godnych warunkach, podnosi rangę przedsiębiorstwa na rynku pracy i jest magnesem silnie przyciągającym najlepsze kadry.

Ponadto, chcemy docenić firmy, które w swojej codziennej pracy kierują się zasadami etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu. Szczególnie zależy nam aby firmy godne naśladowania wyszły z cienia i budowały markę gospodarczą naszego Regionu.

Ukoronowaniem plebiscytu będzie Gala Przedsiębiorców w dniu 17 października 2020 w Koszalinie podczas której, nastąpi wręczenie statuetek „Pracodawca Roku Pomorza 2020” najlepszym pracodawcom w Regionie. Oczy pomorskiego biznesu skierowane będą w stronę zwycięzców, a swoją obecnością zaszczycą nas znamienici goście oraz przedstawiciele lokalnych władz i instytucji.

Zgłoszenia przyjmuje Pani Dominika Wiśniewska z Biura Izby na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz przez formularz elektroniczny bit.ly/ankieta_KPRP W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z Panią Dominiką z Biura PIG w Koszalinie pod nr telefonu tel. kom. 733-837-300.

9 lipca w Alte Farm Golf Course odbyła się VI edycja Biznesowego Lunchu dla Przedsiębiorców z naszego regionu.

Mimo, że słońce nie świeciło, jesteśmy dumni że mamy takich wytrwałych zawodników! W czasie spotkania nastąpiło rozdanie certyfikatów przynależności do naszej Izby – witamy serdecznie nowych członków!

O naszych uczestników zadbali partnerzy: Dziękujemy Grupie Mojsiuk, dealer marek -Honda, Citroen oraz Peugeot za transport uczestników oraz jazdy testowe w ciekawych warunkach pogodowych ?

Serdeczne podziękowania również dla HERKABAWATY za degustację wakacyjnych nowości oraz Browarowi Połczyn Zdrój za przepyszne piwo w wersji 0% i więcej.

Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia niebawem na kolejnej edycji!

 

Fotorelacja dostępna TUTAJ!

Zapraszamy wszystkich Przedsiębiorców na kolejne spotkania online z cyklu Przedsiębiorcy- Przedsiębiorcom.

20 maja 2020 roku (środa) o godzinie 12:00 odbędzie się webinar pt. "Bezpieczny powrót do pracy - nowe przepisy oraz obowiązkowe procedury w dobie Covid-19 - kompendium prawa dla Pracodawców".
Naszym ekspertem będzie Pani Patrycja Lubieniecka z Patrycja Lubieniecka Kancelaria Prawna.

W czasie spotkanie omówione zostaną takie kwestie jak:
- praca zdalna,
- podstawa prawna do mierzenia temperatur oraz zbierania oświadczeń o stanie zdrowia,
- wymogi nałożone przez GIS, PIP na pracodawców.

Spotkamy się online - link zostanie przesłany po potwierdzeniu rejestracji.

Północna Izba Gospodarcza Koszalin w związku z pandemią koronawirusa i ograniczeniami związanych z kwarantanną przygotowała możliwość spotkań dla przedsiębiorców na komunikatorze online.
Naszym zamierzeniem jest, aby przedsiębiorcy mogli rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami, a tym samym chcemy wspierać przedsiębiorców w rozwoju swoich firm nie tylko zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej w Koszalinie. Przygotowaliśmy platformę do wymiany spostrzeżeń i głosów. W czasie dyskusji postaramy się pomóc przedsiębiorcom w kwestiach związanych ze zmianami i prowadzeniem działalności. Naszym zamierzeniem jest, aby przedsiębiorcy mogli ze sobą rozmawiać i wymieniać się wiedzą, a także wzajemnie wspierać.

Jeżeli wcześniej nie korzystaliście Państwo z platformy Zoom- prosimy o wcześniejsze kliknięcie w link i sprawdzenie ustawień.

Jeśli macie Państwo jakieś propozycje i pomysły dotyczące kolejnych webinarów, które pomogą Państwu w prowadzeniu działalności np. wypełnić prawidłowo wniosek m.in. Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy, ZUS, Urzędu Skarbowego, czy pożyczki w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju proszę o kontakt z biurem PIG Koszalin pod numerem telefonu 733-837-300 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0