Sekcja Sukcesji Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie intensywnie bierze udział w konsultacjach Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) dot. przedstawionego projektu ustawy o fundacji rodzinnej. Fundacja rodzinna ma być sposobem na unieśmiertelnienie rodzinnego biznesu.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rozpoczęło konsultacje projektu ustawy o fundacji rodzinnej.

Sukcesja jest ważna! Sekcja przy Izbie działa aktywnie i planuje kolejne inicjatywy!

Działająca przy Północnej Izbie Gospodarczej Sekcja Sukcesji (w składzie: Adam Stadnik- Fundacje Rodzinne, Maria Olszewska- ubezpieczenia, Sylwia Jeżowska-prawo, Teresa Kuliberda-Wojtas- relacje rodzinne/ doradztwo sukcesyjne oraz Michał Wojtas- podatki) przygotowała stanowisko do Zielonej Księgi Fundacji Rodzinnej.

Zachęcamy Państwa do przeczytania artykułu autorstwa Pana Michała Wojtasa na temat Fundacji Rodzinnych, który ukazał się w najnowszym wydaniu Rzeczpospolitej. 

Projekt unijny „Sukcesja w firmach rodzinnych” dofinansowany na poziomie aż 90%, do którego może zakwalifikować jedynie 40 Firm Rodzinnych z Województwa Zachodniopomorskiego!

W imieniu Sekcji Sukcesji działającej przy Północnej Izbie Gospodarczej dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w debacie "Fundacja Rodzinna- nowe możliwości", która odbyła się 8 października br.

W związku ze zbliżającym się terminem do zgłaszania opinii do zielonej księgi MPiT dotyczącej fundacji rodzinnych przekazujemy Państwu projekt opinii przygotowanej przez Sekcję Sukcesji przy Północnej Izbie Gospodarczej. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią i czynny udział w jej tworzeniu poprzez zgłoszenie swoich uwag i pomysłów na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz udział w debacie zaplanowanej na dzień 08.10.2019 r. Po debacie Sekcja Sukcesji planuje uzupełnienie opinii o uwagi zgłaszane przez biorących udział w debacie przedsiębiorców.

 Uprzejmie informujemy, że już 8 października br. o godzinie 13:00 w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej odbędzie się debata "Fundacja Rodzinna- nowe możliwości". 

Nadchodząca debata odbędzie się w ramach funkcjonującej przy Izbie Sekcji Sukcesji. 

Wszystkich Państwa zainteresowanych udziałem w debacie prosimy o wcześniejszą rejestrację: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Miło nam poinformować, że w dniu 15/07/2019 w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej odbyło się kolejne spotkanie działającej przy naszej instytucji Sekcji Sukcesji. 

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Baner IKW Marzec 2021 1140x320