Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 banerpracodawcaroku22062017

 

W miniony wtorek, tj. 6 czerwca br. w Klubie Lean Management,  mogliśmy posłuchać  wystąpienia pani Beaty Pluty, bankowca z niebanalną praktyką w zawodzie. To był ciekawy i bardzo inspirujący przykład przedstawiania lean thinking  w procesach usługowych.

Tradycyjnie, w pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie Klubu Lean Management wszystkich  chętnych do poznawania tej koncepcji zarządzania firmą. Tym razem posłuchamy pani Beaty Pluty, która zechce podzielić się z nami  swoimi obserwacjami i doświadczeniami z zakresu szczupłego zarządzania w procesach usługowych, na przykładzie usług bankowych. Potencjał poprawy efektywności usług pozaprodukcyjnych jest jeszcze niedostatecznie dostrzegany i wykorzystywany.

W ostatnią sobotę (20.05) mieliśmy w Klubie Lean Management warsztaty z gry symulacyjnej Lean Warehouse. Uczestnicy wcielili się w rolę pracowników centrum dystrybucyjnego i zgodnie z taktem klienta i nadzorem kierownictwa pracowali nad wspólnym sukcesem firmy.

W klubie EXP PUB, na Starym Mieście, z zainteresowanymi Lean Management, spotkał się prf. Piotr Walentynowicz z Uniwersytetu Gdańskiego. To już drugie spotkanie z tym specjalistą, badaczem systemów koncepcji Szczupłego Zarządzania.

9 maja br. na spotkanie Klubu Lean Management warsztaty przygotowała i przeprowadziła pani dr Justyna Lemke. Mogliśmy poznać własne predyspozycje do pracy w zespole, do wspólnego wypracowywania stanowiska i umiejętności przekonywania do własnych racji.

Gry symulacyjne dotyczące koncepcji Lean Management bywają bardzo wciągające, ponieważ przeprowadzane są na zaaranżowanych procesach niewiele różniących się od tych, z jakimi spotykamy się w praktyce gospodarczej. Tym razem zobaczymy wykorzystanie mądrej pracy w strategii Lean, w symulacji procesu kompletacji, prosto z centrum dystrybucyjnego.

9 maja br. (wtorek) o godz. 17.30 zapraszamy, jak co miesiąc, na spotkanie klubowe gdzie  dr Justyna Lemke sprawi, że dowiemy się  nieco więcej o sobie samych  jako o kandydatach do pracy zespołowej z umiejętnością argumentowania własnych racji i przekonywania do nich. W realizowaniu takiej koncepcji zarządzania jak Lean Management, to umiejętność niesłychanie ważna.

Kwietniowe spotkanie poświęcone stosowaniu metodyki przezbrojeń w procesach(SMED), zgromadziło głównie przedstawicieli firm usługowych. Ten popularny w firmach produkcyjnych, wykorzystujących koncepcję Lean Management, sposób na szybkie przezbrojenia maszyn i urządzeń, ma przecież też zastosowanie poza halą produkcyjną. Nasz gość, pan Norbert Janicki, zilustrował to nam przykładami nie pozostawiającymi, w tym zakresie, najmniejszej wątpliwości.

4 kwietnia br. (wtorek) o godz. 17.30 w Północnej Izbie Gospodarczej, na comiesięcznym spotkaniu w Klubie Lean Management przewodnim tematem będzie SMED - narzędzie szybkich przezbrojeń. Temat poprowadzi nasz kolega, Pan Norbert Janicki.

Tym razem, na comiesięcznym spotkaniu w Klubie Lean Management, przy Północnej Izbie Gospodarczej, mieliśmy bardzo dobrze przygotowane i poprowadzone wystąpienie Jakuba Jasickiego, który wprowadzał nas świat narzędzi Lean, prezentując case study firmy produkcyjnej.

Magazyn

zp01022017