Pierwsza pomoc to szybkie zorganizowane działanie mające na celu uratowanie ofiary wypadku. Sprawne i w miarę kompetentne działanie decydujące o uratowaniu zdrowia i życia człowieka. Czas do przybycia karetki pogotowia ratunkowego, może zaważyć na dalszych rezultatach leczenia poszkodowanego.

W każdym zakładzie pracy powinna być osoba bądź osoby wyznaczone i przeszkolone do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Obowiązek w tym zakresie ciążący na pracodawcy wynika zarówno z Kodeksu Pracy jak i z rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dlatego też Północna Izba Gospodarcza w Choszcznie zaprasza wszystkie firmy zrzeszone w Izbie na bezpłatne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie jest realizowane przez Komendę Powiatową PSP w Choszcznie, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi "Niagara" . Koordynatorem projektu jest Wydział Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Choszcznie.

Szkolenie odbędzie się  1 grudnia(piątek) br. o godzinie 10.00 w Zachodniopomorskim Bank Spółdzielczy w Choszcznie ul. Rynek 2 , sala konferencyjna. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do 30.11.br. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 534 988 588 . Osoba do kontaktu: Magda Goławska.

DANA2 1100x25019415