Baner nowastrona

 

Legalizacja Baner

Inspektorat ZUS, Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Myśliborzu oraz Północna Izba Gospodarcza w Myśliborzu zapraszają na trzecie spotkanie informacyjne w ramach cyklu spotkań z ZUS.

Spotkanie odbędzie się pt. „Podleganie ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnym”. Celem spotkania jest przedstawienie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu oraz ustalanie podstaw wymiaru składek. Zmiany, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2016 regulujące zbieg tytułów do ubezpieczeń. Obowiązki przy zatrudnianiu cudzoziemców. Błędy w wypełnianiu dokumentów zgłoszeniowych, rozliczeniowych i ich korekta.

Spotkanie odbędzie się o 10.00 w Sali konferencyjnej CUD Myślibórz, przy ul. 1 Maja 19. Informacje można uzyskać w Północnej Izbie Gospodarczej w Myśliborzu, tel.698037863. Osoba do kontaktu: Anna Dzięcioł oraz w Centrum Usługowo Doradczym Euroregionu Pomerania w Myśliborzu tel. 957460278. Osoby do kontaktu: Marta Trzeciak, Wioletta Urban. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do dnia 17 bm. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spotkanie 21 listopada br. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

W miesiącu październiku odbyły się dwa spotkania. Dnia 17 października br. odbyło się spotkanie dotyczące zmian w przepisach wieku emerytalnego, które weszły w życie z dniem 1 października br. Renata Nocuń i Małgorzata Dyńda doradcy emerytalni z ZUS przedstawiły informacje w związku z obniżeniem wieku emerytalnego i jego wpływ na wysokość emerytury, sposób obliczenia emerytury oraz skutki obniżenia wieku emerytalnego dla  świadczeń innych niż emerytura. Dnia 20 października spotkanie dotyczyło  e-Składki czyli jeden przelew na własny rachunek w ZUS, który będzie obowiązywać od 1 stycznia 2018 r. oraz e-ZLA i zasiłków macierzyńskich. Spotkanie poprowadziła Jolanta Kopczyńska, Anna Nowicka, Joanna Rutkowska, Teresa Ura – Eksperci ZUS.

GALERIA

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

PFP PIG 1250x300