fbpx

We wtorek i w środę w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Smart Up! – Zachodniopomorskie Dni Przedsiębiorczości i Innowacji. Start Up – forum innowacji”. Wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego ma za zadanie prezentować wiedzę ekspertów z zakresu przedsiębiorczości i innowacji. To niezwykła okazja do integracji świata gospodarczego województwa zachodniopomorskiego, networkinu oraz wymiany doświadczeń i inspiracji. Rejestracja odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej: https://smartup.wzp.pl/rejestracja/. Dla przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej to wydarzenie, które niewątpliwie warto wziąć pod uwagę planując najbliższe dni!

     Wydarzenie jest tworzone na kształt platformy, poprzez którą eksperci z zakresu przedsiębiorczości i innowacji dzielą się swoją wiedzą z zachodniopomorskimi przedsiębiorcami, studentami oraz osobami zainteresowanym przemieniania swoich pomysłów w biznes. - Rozwój technologii cyfrowych, pojawienie się sztucznej inteligencji i robotów sprawiają, że otaczający nas świat, gospodarka, a także nasza codzienność zmieniają się bardzo szybko. Kluczowym warunkiem rozwoju innowacji oraz tworzących je osób, jest zbudowanie ekosystemu, które stymuluje badania naukowe i zdobywanie wiedzy. Ekosystemu, który równocześnie sprzyja transferowi nowoczesnych technologii do gospodarki – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

    - Przed nami druga edycja konferencji SmartUp! Chcemy przybliżyć Państwu najnowsze trendy i kierunki rozwoju technologii. Chcemy pokazać wyzwania, jakie w perspektywie najbliższych lat pojawią się przed zachodniopomorskimi przedsiębiorstwami. Chcemy zapoznać Państwa z osobami, które już dziś rozwijają perspektywiczne technologie. Podczas naszego spotkania nie zabraknie opowieści o rozwiązaniach opartych na sztucznej inteligencji, o tym jak technologia zmienia przemysł i obszar konsumencki, o tym jak inteligentne roboty znajdują coraz więcej zastosowań w życiu codziennym – dodaje Olgierd Geblewicz.

      W SmartUp! obok gen. Mirosława Różańskiego, udział wezmą także m.in. dr inż. Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, fizyk i założyciel Creotech Instruments dr hab. Grzegorz Brona, popularyzator astronomii Karol Wójcicki, projektant i budowniczy jachtów, inżynier Andrzej Armiński, oraz prof. Ewa Szuszkiewicz z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Nie zabraknie także dyskusji o technologiach czy zawodach przyszłości.

     Drugi dzień SmartUp! zadedykowano uczniom szkół ponadpodstawowych. Nie zabraknie więc dyskusji o tym jak powinno wyglądać szkoła jutra, jakich umiejętności uczyć i jakie kompetencje budować. Specjalny wykład poświęcony sztucznej inteligencji wygłosi elektronik, informatyk i pasjonat kognitywistyki Piotr Psyllos, uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów oraz MIT Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. O swoich dokonaniach i technologiach opowiedzą także przedstawiciele zachodniopomorskich firm: Tidio, Freedomes czy Idea Machines.

SmartUp! Zachodniopomorskie Dni Przedsiębiorczości i Innowacji

Wtorek 26 listopada 2019 r. godzina 9

Środa 27 listopada 2019 r. godzina 10

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na Łasztowni.