fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Zapraszamt do udziału w konferencji 06.12.2019r godz. 11.00 na terenie Technoparku.


Pracownicze Plany Kapitałowe to program, który zapewne niebawem dotyczyć będzie Państwa firmę.

Aviva uczestniczyła zdobywając pozycję lidera na rynku brytyjskim w podobnej reformie w 2012 roku a dziś jesteśmy bogatsi o doświadczenie w Polsce po zakończeniu pierwszej transzy dotyczącej dużych firm, zatrudniających powyżej 250 pracowników.
Załączam kilka ponizszych informacji zachęcając do zapoznania się z naszą ofertą.
Rozważając wybór Aviva Investors TFI warto wziąć pod uwagę wysoką reputację marki, długą obecność na polskim rynku i globalne kompetencje inwestycyjne. Wyjątkowym atutem jest doświadczenie z rynku brytyjskiego, którym jest wzorem dla Polski przy wprowadzaniu PPK. Aviva UK jest tam liderem: prowadzi programy ponad 20 tysięcy firm, zatrudniających 3 miliony pracowników. Jest też liderem automatyzacji – stawia na integrację z systemami kadrowo-płacowych firm przez interfejs.

Trzy najważniejsze sprawy…

Wiedza o PPK i porównanie ofert to wciąż za mało, aby wybrać najlepszego partnera dla swojej firmy. Co wynika z doświadczeń dużych firm? Osoba odpowiedzialna za wdrażanie PPK powinna postawić trzy najważniejsze zagadnienia:

  1. Czy system kadrowo-płacowy, którego używam w swojej firmie, umożliwi bezpośredni transfer danych i składek do systemu instytucji prowadzącej PPK? Czy jest w pełni zintegrowany z systemami instytucji finansowych oferujących PPK? Kto w mojej firmie zajmie się obsługą kadrowo-płacową pod kątem PPK?
  2. Czy instytucja finansowa zapewni moim pracownikom dostęp do swoich rachunków przez internet? Czy zapewni fachowego opiekuna programu?
  3. Czy pomoże w sprawnej komunikacji do pracowników na temat PPK?

… i odpowiedzi

Jak na te trzy kluczowe pytania odpowiada Aviva Investors TFI?

  1. Jeśli korzystają Państwo w firmie z systemu dostarczonego przez Sage lub Comarch - możliwy będzie transfer danych przez interfejs do naszego systemu. Bez potrzeby wymiany plików. Dzięki temu unikamy błędów i dodatkowej pracy. Nad podobnym rozwiązaniem w zakresie integracji pracuje też firma Enova. W przypadku innych systemów kadrowo-płacowych (w tym SAP) obsługujemy wymianę danych poprzez pliki.
  2. Każdy uczestnik PPK w Avivie uzyska dostęp do systemu online MojaAviva, gdzie będzie miał pełną informację o swoim rachunku, jak również dostęp do innych produktów oferowanych przez Avivę na preferencyjnych warunkach.
  3. Wszechstronnie wspieramy pracodawców w komunikacji do pracowników - elektronicznie, w firmie spotkań, a także materiałów papierowych (choć jesteśmy eko i wolimy komunikację elektroniczną). Spotykamy się z załogą, odpowiemy na pytania i bezpośrednio pomożemy wdrożyć PPK.

Myślę, że konkretne rozwiązania informatyczne i zakres wsparcia z naszej strony mogą przesądzić o wyborze dostawcy PPK.

 


Kalkulator PPK dla pracownika:

https://kalkulator-ppk.aviva.pl/pracownik/

Informacje o tym jak wyglądał podobny do PPK program wdrażany przez Avivę - z sukcesem w Wielkiej Brytanii:

https://serwisemerytalny.rp.pl/ppk-w-wielkiej-brytanii/