Już 14 grudnia 2018 roku o godzinie 9:00 w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej odbędzie się śniadanie biznesowe w temacie nowego systemu emerytalnego dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

We wrześniu tego roku Sejm RP, przegłosował projekt ustawy w sprawie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), zakładający zasadniczą reformę systemu emerytalnego w Polsce. Przyjęty tekst zakłada, że wejdzie ona w życie 01/01/2019, a do lipca 2019 obowiązywać będzie vacatio legis, żeby ostatecznie od tego czasu, zaczęła funkcjonować.


Jest to pomysł na powszechne budowanie oszczędności Polaków, w oparciu o rozwiązanie dotyczące ich wynagrodzenia. Projekt docelowo dotyczy wszystkich pracodawców i pracowników na polskim rynku. Ofertę planów, w poszczególnych przedsiębiorstwach, będą mogły przedstawiać, działające na polskim rynku, towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI).

 

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 790 765 662.

banerek