fbpx

InfoDAY izba bg1

Pandemia koronawirusa właściwie z dnia na dzień zamknęła wiele branż. Z poważnymi problemami do dzisiaj boryka się gastronomia, hotelarstwo, przemysł, branża kreatywna. Edukacja publiczna z dnia na dzień musiała przeformatować swoją działalność, ale miała na to środki i zapas czasu. Co z edukacją prywatną? Tutaj nie było czasu, a i ilość środków uzależniona była od tego jakimi zapasami dysponowała dana firma. Wiele prywatnych szkół, pracowni czy szkół językowych dosłownie z dnia na dzień musiało przeformatować się z nauki stacjonarnej na zdalną. Czy taka formuła zainteresowała mieszkańców naszego regionu? Czy z nauki online szkoły będą w stanie się utrzymać? Co czeka niepubliczne placówki jesienią? Pytań jest wiele, ale wiele jest także determinacji i chęci działania. Przykładem może być szkoła językowa Presto ze Szczecina, która nie zawiesiła swojej pracy nawet na jeden dzień!

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Kaczmarka z Aleksandrą Madeją ze Szkoły Językowej Presto w Szczecinie.

 

„Na plus” – okazało się, że nauka językowa online jest możliwa i jest efektywna

    Plany są ambitne – powrót do szkolenia i rozwijanie możliwości kształcenia online. Okazuje się bowiem, że ludzie przekonali się do tego, że efektywna nauka np. języków obcych może następować również podczas kształcenia internetowego. Szkoła Językowa Presto w dynamiczny sposób dostosowała się do czasu pandemii oferując swoim obecnym i przyszłym klientom naukę zarówno w formule tradycyjnej jak i nowoczesnej. Aleksandra Madeja przyznaje, że czas pandemii to trudny czas dla szkół językowych, wręcz prawdziwa szkołą przetrwania, ale przy kreatywnym działaniu i zaufaniu klientów jest to czas, który można wykorzystać skutecznie.  

   - Nie było łatwo. Do 11 marca nasi klienci nie chceli przerywać nauki, uczyliśmy się normalnie w klasach. Dzień zamknięcia szkół był czasem lęku, zawiesiliśmy działanie stacjonarne i przenieśliśmy się do klas wirtualnych. To było wielkie wyzwanie, bo inaczej prowadzi się zajęcia z kilkoma osobami, a inaczej z całymi grupami. Podobnie było z klientami korporacyjnymi i indywidualnymi. To było ciężkie zadanie, , wymagające dynamiki, ale udało się. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że na plus. Wiele osób kiedyś miało opory przed nauką online, a teraz cieszą się one dużym zainteresowaniem – wyjaśnia Aleksandra Madeja. – Uczymy się w domu, w pracy, łączymy się z lektorem, dostosowujemy naukę to naszego stylu życia, a nie nasz styl życia do nauki. Kontakt bezpośredni nadal jest ważny, to jest wszystko inaczej niż kiedyś, sama miałam wątpliwości jak to będzie wyglądać, ale nauka grupowa wspaniale się sprawdziła i myślę, że mogą spokojnie ją polecićwszystkim naszym przyszłym klientom. Zalet jest więcej niż wad – dodaje właścicielka Szkoły Językowej Presto.

 

Szkolenia „szyte na miarę”. Szkoła Językowa PRESTO szykuje językową ofertę jesienną

  Oferta szkoły Presto jesienią będzie różnorodna – zajęcia będą odbywać się stacjonarnie, ale i online. Co więcej, zajęć w sieci będzie jeszcze więcej i będą one unowocześniane. Jak mówi Aleksandra Madeja szkoła Presto jest dostosowana do „nowej rzeczywistości” i chce do niej przekonywać swoich klientów i partnerów biznesowych: - Najwięcej klientów korzysta z nauki języka niemieckiego i angielskiego, ale uczymy też języka francuskiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego. Przebojem jest także nauka języka polskiego. Szkolimy także rozwojowo. Najwięcej kursów to oczywiście języki obce. Mamy własny, indywidualnie przygotowany program nauczania. Staramy się dostosować do potrzeb klientów, najczęściej nasze kursy są „szyte na miarę” np. na potrzeby branży logistycznej, drzewiarskiej czy kosmetycznej. Zwykle jest to element synergiczny: nauka języka ogólnego i następnie branżowego. Wiemy jak uczyć, rozwiązujemy języki, bardzo szybko i intensywnie uczymy naszych klientów mówić – dodaje szefowa Szkoły Językowej PRESTO.

   Szkoła Presto od lat intensywnie współpracuje z Północną Izbą Gospodarczą oferując kursy naszym przedsiębiorcom. Kursy językowe oferowane przez firmę można również zrekompensować programami z Funduszu Usług Rozwojowych poprzez pośrednictwo Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA PODCASTU