fbpx

SZYMON HOŁOWNIA baner

 

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

 

Jak mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Jarosław Tarczynski, naturalne położenie naszego miasta, powoduje, że możemy pełnymi garściami czerpać z „renty geograficznej” rozwijając logistykę, branżę ICT, przemysł oraz usługi. Nie ma mowy o tworzeniu sztucznych tworów, które mają animować współpracę transgraniczną, bo ta współpraca nawiązuje się w naturalny sposób i – co udowadniają ostatnie lata i zarysowane plany na przyszłość – jest bardzo efektywna.

Datę z tytułu artykułu każdy przedsiębiorca zrzeszony w Północnej Izbie Gospodarczej powinien zanotować. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu „#Business Contact 2” realizowanego w ramach projektu unijnego Frugal Innovation. Tematami dominującymi podczas spotkania będą innowacje i ich wdrażanie w firmach zachodniopomorskich przedsiębiorców. Jeżeli mówimy o innowacjach, to nie można pominąć tematu nowoczesnych rozwiązań w motoryzacji. Do Szczecina przyjedzie najnowszy model samochodu Tesla, ściągnięty do regionu przez firmę centrumcars24 należącą do Kamila Pyclika, członka Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. - Z przyjemnością przedstawimy nowe dziecko TESLI model 3. Auto, które poprzez technologię, design a przede wszystkim cenę bije wszelkie rekordy począwszy od bezpieczeństwa, przez komfort podróży po ilość sprzedaży – mówi przedsiębiorca. Zapisy na wydarzenie trwają, a czasu zostało już nie wiele!

Odnawialne Źródła Energii w Europie cieszą się wielkim zainteresowaniem nie tylko u osób fizycznych, ale i u przedsiębiorców. To szansa na duże oszczędności, a przy okazji życie w zgodzie z naturą. W Polsce dotychczas fotowoltaika była dofinansowywana tylko w przypadku osób fizycznych, teraz jednak dochodzi do rozszerzenia, które powinno zainteresować firmy z województwa zachodniopomorskiego. Tematem zajmuje się firma Red Snake, która jest partnerem Północnej Izby Gospodarczej przy organizacji wydarzenia, które będzie mieć miejsce już 29 sierpnia w Park Hotelu.

 

Czy wszystko w firmie muszą robić nasi pracownicy? Teoretycznie odpowiedź powinna być twierdząca – po to ich zatrudniamy, żeby wykonywali nasze polecenia i zadania powierzane im w celu rozwoju firmy i wykonywania zleceń od klientów. Często jednak są zadania, które nie wymagają zatrudniania ludzi. Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z outsourcingu w sprawach księgowych, rozliczeniowych, prawnych, rekrutacyjnych, informatycznych czy organizacyjnych. Jak mówią jest to oszczędność czasu i pieniędzy, szczególnie jeżeli mówimy o małych przedsiębiorstwach, które muszą dokonywać np. rozliczeń, ale tych procesów jest zbyt mało by zatrudniać do tego osobnych pracowników. Outsourcing to jedno z głównych zadań firmy doradczej założonej przez Kamilę Śniegoską – Jarmolik z firmy KSJ Business Consulting.