fbpx

 

Wigilia Baner

 

 

Radości było całe mnóstwo – i tak właśnie miało być! W ubiegłym tygodniu dzieciaki z Niemieńska, ośrodka wspieranego przez Północną Izbę Gospodarczą, otrzymały coroczne prezenty od izbowych przedsiębiorców.  Nasz Mikołaj spełnił wszystkie życzenia! – To był dzień, który kolejny raz pokazał, że przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie mają wielkie serca i nie trzeba ich namawiać do solidarności i wspierania potrzebujących. Radość dzieci z Niemieńska była ogromna, ona nam przypomina, co w życiu jest tak naprawdę najważniejsze – mówi Jarosław Tarczyński, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Przedsiębiorcy z woj. zachodniopomorskiego stanowią ok. 7% liczby beneficjentów unijnych instrumentów finansowych w Polsce. Trafiło do nich ponad 4% całości udzielonego finansowania. To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę wyniki regionu w ujęciu makro. Sektor MŚP ma jednak do odrobienia swoją pracę domową, bo to właśnie mali przedsiębiorcy, szczególnie z branży kreatywnej powinni interesować się nowymi trendami panującymi na rynku kredytów, poręczeń i dotacji. Dzięki takim projektom jak „Kreatywna Europa” również dotychczas marginalizowane w rozdziale dotacji branże mają szansę na finansowanie z wysokim poziomem zabezpieczenia. Środowe spotkanie w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie zostało zorganizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE oraz partnerów.

„Szczupaki i kiełbie” to coroczny plebiscyt szczecińskiego wydania „Gazety Wyborczej” – nagradzane są w nim osoby i instytucje, które w minionym roku wyróżniały się pozytywną działalnością. Kiełbie są za to przyznawane „antybohaterom” minionego roku. Redakcja poprosiła o typy Prezesa Północnej Izby Gospodarczej Jarosława Tarczyńskiego. Bardzo dziękujemy!

W ostatnich tygodniach uruchomiono atrakcyjne instrumenty wsparcia biznesu, dostępne także dla przedsiębiorców z regionu zachodniopomorskiego. Korzystać z nich mogą zarówno przedsiębiorstwa z sektora MŚP, w tym firmy mikro, jak i duże przedsiębiorstwa. O szerokiej gamie wsparcia w ramach nowych instrumentów opowiedzą przedstawiciele Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, Enterprise Europe Network oraz instytucji partnerskich. Współorganizatorem spotkania w Szczecinie jest Północna Izba Gospodarcza.

ciekawi

 Firma Tygodnia Teatr

 

pfp27042018a