fbpx

S23

23 października br. o godzinie 19:00 w sali koncertowej Centrum Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się wieczór pod hasłem „Kultura dla Biznesu”. Celem inicjatywy jest integracja przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej, ale i przy okazji działanie społeczne i charytatywne. – To będzie klasyczne spotkanie, podczas którego chcemy przybliżyć przedsiębiorcom inicjatywy i aktywności Północnej Izby Gospodarczej, ale i oddać głos naszym gościom, którzy będą opowiadać o swoich pomysłach. Gwiazdą wieczoru będzie Stanisław Soyka, który umili nam czas swoim występem. Osobiście bardzo zwracam uwagę na wymiar charytatywny tego wydarzenia. Dochód z biletów cegiełek i zbiórki, przeznaczony zostanie na leczenie 30-letniej przedsiębiorczyni, która walczy ze złośliwym nowotworem. Namawiamy więc także przedsiębiorców by otwierali swoje serca – mówi Jarosław Tarczyński, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Jest kilka tematów, które zaprzątają głowę przedsiębiorców właściwie bez przerwy. Od kilku lat zdecydowanie mamy rynek pracownika, co w praktyce oznacza wielką presję płacową na pracodawców i konieczność poszukiwania rąk do pracy poza granicami Polski. W minionym tygodniu w Północnej Izbie Gospodarczej odbyło się spotkanie z Kamilem Zielińskim z firmy 7HR, członkiem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Podczas spotkania nie zabrakło praktycznych informacji o tym jak zatrudniać cudzoziemców oraz jakie zmiany w przepisach przyniesie nam prawodawstwo w najbliższym czasie.

Udało się! Zebraliśmy blisko 500 kg karmy, 23 koce, 19 ręczników, 35 zabawek oraz 1 ubranko dla bezdomnych zwierzaków ze Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie

Wielkim sukcesem zakończyła się pierwsza zbiórka karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierząt zorganizowana przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Pomysł wyszedł od pracowników Izby, początkowo zachęcano gości Izby do zabierania ze sobą symbolicznej puszki dla potrzebujących stworzeń, akcja jednak odbiła się tak szerokim echem wśród członków instytucji, że niektóre firmy wysyłały paczki z kilkudziesięcioma kilogramami jedzenia! Ostateczny efekt akcji robi niesamowite wrażenie: - Zebraliśmy blisko 500 kg karmy, 23 koce, 19 ręczników, 35 zabawek oraz 1 ubranko dla bezdomnych zwierzaków. Karma i akcesoria trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie oraz do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wszystkim przedsiębiorcom serdecznie dziękujemy za otwartość i okazane serce. Wierzymy, że dobro wraca – mówi Remigiusz Babiło z biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.