fbpx

Pracodawca Roku 2

 

15 lat polski w unii europejskiej baner

 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".

 


Naszym przedsiębiorcom życzy zespół Północnej Izby Gospodarczej!

BusinessAct to efekt współpracy młodzieżowego klubu Interact Szczecin International (klub Rotary Club Szczecin International) oraz Północnej Izby Gospodarczej. Biorąc udział w konkursie uczestnicy mają szanse na zdobycie praktyk w zachodniopomorskich firmach, cennej wiedzy oraz wspaniałych nagród pieniężnych. Głównymi założeniami konkursu są:

  • Umożliwienie młodzieży przedstawienia swojego pomysłu gronu osób ściśle związanych ze środowiskiem biznesowym, co może skutkować nawiązaniem korzystnej dla obu stron współpracy oraz wdrożeniem pomysłu w życie,
  • Rozwijanie u młodzieży zdolności samoprezentacji,
  • Pobudzanie u młodzieży kreatywności oraz otwartości na świat. Ukazanie możliwości wprowadzenia własnego pomysłu w życie owocuje w poczuciu większej przynależności do miejsca zamieszkania oraz angażowania się w życie społeczne,
  • Zwiększenie wiedzy na temat biznesu wśród młodzieży,
  • Zachęcenie młodzieży do prowadzenia własnej działalności.

KONKURS ODBYWA SIĘ W DWÓCH KATEGORIACH:

1. Mój Szczecin

2. Mój pomysł na biznes 

PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA KONKURSOWE!

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie kwestionariusza:

1. "Mój Szczecin" - https://goo.gl/forms/Nw6e5gi632ntDEvJ2
2. "Mój pomysł na biznes" - https://goo.gl/forms/JklaNJo0jVo4vW9y2

Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów szkół średnich!

 

Dodatkowo prezentujemy nagrody:

- 1 miejsce - 3 tysiące złotych 

- 2 x wyróżnienie przyznawane przez kapitułę o wartości 1 tysiąca złotych

- każdy/a uczestnik/niczka ma możliwość otrzymania praktyk i kursów w czołowych szczecińskich firmach!

 

 

Kontakt: Klaudia Cichowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już 26 kwietnia 2019r. o godzinie 15:00 zapraszamy Państwa na debatę w temacie „15 lat w Unii Europejskiej” do Hotelu Novotel w Szczecinie.

Kilkanaście lat minęło od pamiętnego referendum, w którym Polacy opowiedzieli się za przystąpieniem do Unii Europejskiej. Poparcie dla takiego kroku było wówczas ogromne – 77% głosów za, przy bardzo wysokiej frekwencji. Do dziś Polacy w większości pozostają jednym z najbardziej euroentuzjastycznych społeczeństw we wspólnocie. Czy jednak ich entuzjazm nie ulegnie osłabieniu w dobie nadchodzących zmian? Czy przedsiębiorcy czują się zagrożeni? Czy Brexit zapewni ochronę dla polskich przedsiębiorców? Jaka będzie pozycja Polski w UE w nadchodzących latach?

Brexit, kryzys strefy euro, kryzys imigracyjny oraz wiele innych symptomów każe nam się zastanawiać nad przyszłością i rolą Polski w europejskim projekcie. Po 15 latach Polska nie jest już debiutantem, a pełnoprawnym członkiem i partnerem, odpowiedzialnym za przyszłość tego historycznego projektu. Dlatego warto przy różnych okazjach stawiać pytania o przyszłość Polski w UE, do czego Państwa serdecznie zapraszamy już 26 kwietnia!

Gość specjalny Jan Truszczyński jeden z głównych negocjatorów członkostwa Polski w UE przedstawi Państwu perspektywy dla Unii i Polski jako państwa członkowskiego UE podsumowując 15-lat członkostwa oraz opowie o strategicznym celu demokratycznej Polski. Przy udziale zaproszonych gości i ekspertów poruszane będą kluczowe problemy polskich przedsiębiorców:

• Zagrożenia dla całej wspólnoty europejskiej. Rosnące koszty i inne zagrożenia. 
• Brexit – jak przedsiębiorcy powinni się przygotować aby nie stracić, a zyskać? 
• Jaka będzie pozycja Polski w UE? 
• Dostępność pracowników, a rynek pracy. 
• Nowe perspektywy finansowania dla Polski. 
• Starzenie się społeczeństwa – wyzwanie dla całej Europy. 
• Perspektywy dla Polskiego biznezu.

Poszukamy odpowiedzi na Państwa pytania, a zaproszeni eksperci udzielą Państwu wsparcia i odpowiedzą w dziedzinie nauki, prawa, finansów, transportu, zatrudnia pracowników, projektów unijnych i innych.

Debatę z udziałem gości specjalnych poprowadzi dziennikarz Paweł Wiśniewski.

Główny Gość Specjalny

Truszczyński   

Jan Truszczyński- wykładowca na Akademii Finansów i Biznesu Vistula i w Polskim Instytucie Dyplomacji. Kariera zawodowa Ambasadora Truszczyńskiego jest związana z Unią Europejską: był specjalistą ds. integracji europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (1982 - 1988), zastępcą ambasadora Przedstawicielstwa Polski przy Wspólnotach Europejskich (1989-1993), Stałym Przedstawicielem Polski przy UE (1996-2001), doradcą prezydenta ds. UE (2001). W latach 2001-2005 był głównym negocjatorem członkostwa Polski w UE oraz, kolejno, podsekretarzem stanu i sekretarzem stanu w MSZ. Od 2007 do 2014 piastował stanowiska kierownicze w Komisji Europejskiej.        Był kolejno zastępcą dyrektora generalnego w DG Rozszerzenie i DG Edukacja i Kultura, a w latach 2010-2014 dyrektorem generalnym  DG Edukacja i   Kultura.

Data wydarzenia: 26 kwiecień 2019r., godz. 15:00

Miejsce wydarzenia: Hotel Novotel, sala Amber I - II, Al. 3Maja 31, Szczecin

Do Dyspozycji: Parking podziemny w Hotelu

Więcej informacji na temat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 790 206 662.

Zgłoszenia prosimy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już 26 kwietnia 2019r. o godzinie 15:00 zapraszamy Państwa na debatę w temacie „15 lat w Unii Europejskiej” do Hotelu Novotel w Szczecinie.