Jeden budynek – Krzywoustego 14 – dwa rodzaje działalności: funkcja hotelowa i gastronomiczna. Przedsiębiorcy Jakub Bylińśki i Amadeusz Walczuk od kilkunastu miesięcy z powodzeniem prowadzą aparthotel czyli apartamenty na wynajem w centrum miasta oraz restauracje, która z tygodnia na tydzień zdobywa coraz szerszą rzeszę klientów.

Już 2 października w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się „Polsko - Niemiecki Dzień w Starej Rzeźni/ Dzielmy się wiedzą i doświadczeniem.” Jest to pierwsza tego typu inicjatywa organizowana przez naszą firmę oraz partnerów; Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Gminę Miasto Szczecin, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz firmę MN Legal. Podczas spotkania poruszony zostanie szereg pasjonujących, wartościowych merytorycznie tematów. Ta wiedza przyda się każdemu przedsiębiorcy planującemu działanie na rynku niemieckim. Na wydarzenie nadal można się zapisać – serdecznie zapraszamy!

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu kończy właśnie 25 lat istnienia. Niepubliczna uczelnia, która wykształciła dziesiątki menadżerów i przedsiębiorców została wyróżniona tytułem Pracodawca Roku 2018 w kategorii szkół i uczelni, które sprzyjają biznesowi. Z prof. Anetą Zelek, Rektorem ZBS rozmawiał Michał Kaczmarek.

 

W dniach 17 i 18  września w siedzibie Akademii Morskiej w Szczecinie odbyło się międzynarodowe spotkanie projektu EMMA organizowane przez Urząd Żeglugi Śródlądowej oraz Północną Izbą Gospodarczą.

DANA2 1100x25019415