fbpx

Kancelaria prawnicza SDO Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy, może pochwalić się kolejnym prestiżowym wyróżnieniem. Jedna z największych szczecińskich kancelarii prawnych, jako jedyna w Szczecinie otrzymała nagrodę dziennika „Rzeczpospolita” dla największej kancelarii obszaru Pomorza Zachodniego. Tytuł to wielkie wyróżnienie, będące dowodem na rozwój kancelarii i możliwość podejmowania szerokiego spektrum zagadnień prawnych. W SDO pracuje obecnie 30 prawników, każdy z nich jest doskonałym fachowcem w swojej dziedzinie, co potwierdzają zadowoleni klienci i coraz większa liczba wyróżnień.

W ostatnich latach temat zanieczyszczeń powietrza jest jednym z najczęściej podejmowanych zagadnień w debacie publicznej, wskazywanym jako problem do pilnego rozwiązania ze względu na konieczność poprawę zdrowia i jakości życia Polaków. Zagadnienie stężenia substancji szkodliwych  powietrzu jest szczególnie podejmowane w sezonie zimowym, kiedy to często nie ma ani jednego województwa w Polsce, w którym jakość powietrza można byłoby ocenić wysoko.  Przy firmie Red Snake powstała Fundacja Czyste Powietrze, która zajmuje się szkoleniem, informowaniem oraz konsultowaniem tego, jak właściwie korzystać z programu rządowego realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spotkań w ostatnich miesiącach odbyło się ponad 30, a z Fundacją współpracuje czternastu  koordynatorów regionalnych, działających w poszczególnych województwach, którzy odwiedzają zainteresowanych. – Plan jest taki żeby odwiedzić wszystkie gminy w Polsce. To jest plan na najbliższy rok – mówi Jakub Manicki.

Prace postępują z każdym tygodniem! Elewacja jest już odsłonięta, a zaawansowane prace trwają w środku obiektu. Jak wyglądać będzie Posejdon możemy dowiedzieć się z filmów publikowanych regularnie w mediach społecznościowych. Jeden z najbardziej spektakularnych biurowców w Szczecinie oddany do użytku zostanie prawdopodobnie w tym roku. To doskonałą wiadomość dla szczecińskiego świata biznesu, bo w Szczecinie przybędzie wielkie centrum kongresowe oraz kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Trudno porównywać coroczne Dni Morza organizowane na Wałach Chrobrego i na Łasztowni do zlotu The Tall Ship Races, ale i tak możemy mówić, że wydarzenia tego typu generują duże zainteresowanie turystów i osób spoza miasta. Przez trzy dni przez okolice Odry przewinie się kilkadziesiąt tysięcy osób, każdy wyda jakieś pieniądze, oznacza to, że imprezy plenerowe generują przychody. Najbardziej korzysta na tym gastronomia, usługi rozrywkowe oraz hotelarstwo.