banerrejs09072018

 

Rusza kolejna odsłona „Szczecin Rekrutuje”, akcji która ma na celu promocję nowych miejsc pracy oraz zachęcenie mieszkańców miasta, województwa zachodniopomorskiego i ościennych województw do rozwoju zawodowego właśnie w Szczecinie. Problem jest ogromny, bo nawet największe korporacje na świecie w pośpiechu poszukują pracowników.


Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. ARMS koordynuje jedną z najbardziej rozbudowanych kampanii propracowniczej w naszym regionie. Kampania przebiega pod nazwą „Jest praca w dobrym klimacie” i przekonuje ona mieszkańców regionu oraz Szczecina, że przy obecnej sytuacji gospodarczej nie liczy się już ilość miejsc pracy, a ich jakość, a ta jest coraz lepsza. O akcji informowały także spoty radiowe na antenie najważniejszych stacji radiowych z wyznaczonych województw oraz kilkadziesiąt bilbordów, które zawisły w Gorzowie, Pile, Koszalinie, Szczecinie i Stargardzie. 

Jak dotąd do akcji dołączyło ponad 80 firm. Stronę kariera.szczecin.eu przez czas trwania kampanii odwiedziło ok. 50 tysięcy mieszkańców Szczecina i regionu, a sama reklama w serwisach społecznościowych (Facebook, LinkedIn) dotarła do blisko 200 000 osób. Zwiększone zainteresowanie odnotowało większość przedsiębiorstw, których logo znalazło się w kampanijnym serwisie – głównie poprzez ruch na stronach rekrutacyjnych, bezpośrednie pytania o pracę i warunki, zostawianie CV. Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, która jest organizatorem kampanii, postanowiła uruchomić ją ponownie, tym razem w okolicy popularnego wydarzenia, jakim jest bez wątpienia finał The Tall Ships Races. Od 1 sierpnia przez kolejne dwa tygodnie 5 bilbordów rozlokowanych w okolicy nabrzeża będzie informowało mieszkańców, ale także przyjezdnych, o tym, że w Szczecinie można znaleźć wyjątkowo ciekawe oferty pracy w renomowanych firmach, na różnych stanowiskach.  - Zachęcamy wszystkie firmy, które poszukują pracowników w naszym mieście pracowników do dołączenia do kampanii. – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. - Prosimy o kontakt z naszym biurem, chętnie umieścimy kolejne przedsiębiorstwa wśród reszty firm rekrutujących w Szczecinie. Inicjatywa jest otwarta na przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej.

paprykarz