W nadchodzącym sezonie zimowym ferie przypadają na styczeń. Pierwszy raz od lat będą to więc prawdziwe ferie zimowe, a nie ferie wiosenne. Jak zaplanować sobie ten czas? Przedsiębiorcy zwykle wybierają albo tropikalny wypoczynek z daleka od chłodu albo narty. W Polsce albo w Alpach. Firma Allegra Michała Palejczyka zrzeszona w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów zimowych.

Kilka tygodni temu przedstawialiśmy Państwu opinię na temat sezonu letniego w szczecińskich biurach podróży. Biuro Allegra nie przedstawiło żadnej opinii ponieważ… dla tego biura szczyt sezonu pada właśnie na czas odpoczynku zimowego, a nie letniego. Biuro zapowiada, że przed nami sezon, który będzie sprzyjał wypoczynkowi zagranicznemu na przykład na nartach. – Szczyt sprzedaży wyjazdów zimowych przypada na wrzesień i październik. Teraz jest najlepszy czas na planowanie wyjazdów grudniowych, styczniowych i lutowych. Niezmiennie najpopularniejsze są kierunki włoskie, Dolomity, Alpy itp. Z roku na rok obserwujemy, że nasi klienci poszukują komfortowych hoteli położonych jak najbliżej stoku. W tym sezonie oferta premium obejmuje Austrię, hotel położony wręcz na stoku i cieszy się ona zdecydowanie największym zainteresowaniem mimo relatywnie wysokiej ceny – mówi Michał Palejczyk z biura Allegra. 

Biuro organizuje głównie wyjazdy zagraniczne. Turyści są nimi bardzo zainteresowani. Dlaczego? Wypoczynek wakacyjny oraz wypoczynek zimowy ma kilka zbieżnych czynników. Powodzenie urlopu zależy od pogody. Białe szaleństwo w górach w Polsce jest możliwe, ale niepewne. W Alpach czy w Dolomitach śnieżnie jest przez cały rok: - Jeżeli nasi klienci jadą do hotelu czterogwiazdkowego hotelu we Włoszech to zapłacą podobne pieniądze jak gdyby odpoczywali w Zakopanem. Standard jest jednak zdecydowanie inny. W Polsce wyciągów narciarskich jest coraz więcej, ale nadal nie odpowiada to zapotrzebowaniu turystów, w Alpach takiego problemu nie ma. Infrastruktura jest podstawą zadowolenia klientów, kolejna rzecz to gastronomia, możliwość wypożyczenia sprzętu, bary, możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach rozrywkowych. Organizujemy eventy w Alpach, w naszej ofercie jest możliwość między innymi jazdy na nartach o wschodzie słońca – dodaje Michał Palejczyk. Jeżeli mowa o eventach to oferty sylwestra w górach wyprzedają się w trybie ekspresowym – mowa zarówno o polskich górach jak i o wyjazdach zagranicznych. Allegra pierwszy raz w historii proponuje dwa kierunki wyjazdowe: Włochy i Austrię. Poszerzenie oferty wynika przede wszystkim z dużego zainteresowania świętowaniem nowego roku zagranicą, w niezwykłych okolicznościach natury. 

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej rokrocznie wyjeżdżają wspólnie na narty. Wyjazdy cieszą się dużym zainteresowaniem i poza rozrywką pełnią także funkcje integracyjną.

DANA2 1100x25019415