Czy w Szczecinie mogą funkcjonować profesjonalne palarnie kawy? Okazuje się, że nasze miasto pod tym względem wyrasta na prawdziwy potentat. Swoje wypalanie rozpoczęła jakiś czas temu popularna sieć kawiarni Duet Coffee. Kawa ta trafia do największych sieci handlowych i jest szansa, że wkrótce podbije Polskę. Jaki jest przepis na sukces? Unikalny smak, oryginalna kompozycja oraz możliwość spróbowania napoju przed zakupieniem ziaren – kawę Duet Coffee zakupimy bowiem nie tylko w sklepach, ale i w kawiarniach.

- Rynek kawowy jest ciężki i ciężko się przebić z nowym produktem. Postanowiliśmy  zaryzykować i wprowadzić do obrotu naszą własną kawę. Istniejemy między innymi w markecie L’eclerc, teraz przygotowujemy wejście do Auchan, chcemy tam zaistnieć w ramach produktów regionalnych. Kawa może nie przez wszystkich jest tak traktowana, a niesłuszni, bo to nasza autorska kompozycja stworzona z mieszkanki ziaren z różnych zakątków świata. Ludzie są coraz bardziej wyedukowani jeżeli chodzi o kawę, jej picie staje się rytuałem. Naszą ofertę kierujemy więc do klientów indywidualnych, ale i do kawiarni czy restauracji – mówi w rozmowie z Północną Izbą Gospodarczą Krzysztof Śmigielski.  Nasz rozmówca wyjaśnia, że proces komponowania idealnego smaku trwał jakiś czas. Jest to produkt marki premium, który powinien zostać doceniony i zauważony przez wszystkich, którzy cenią sobie smak dobrej kawy. Czym się wyróżnia smak Duet Coffee? – Jest delikatna, z nutą smaku orzecha, komponowaliśmy smak w Gdańsku przez kilka dni. Doświadczenie mojego bardzo dobrego kolegi, który ma własną palarnie pozwoliło na stworzenie unikalnego smaku, który jest doceniany przez klientów. Trzeba się znać na kawie, wiedzieć z jakich regionów świata ją z ciągać i w jakim stanie żeby oferować kawę, która spełni oczekiwania. Nasza kawa cieszy się zainteresowaniem, a mogliśmy to sprawdzić już wcześniej oferując ją klientom naszych kawiarni w Centrum Handlowym Galaxy oraz w kawiarni w budynku Uniwersytetu Szczecińskiego na ulicy Mickiewicza – dodaje nasz rozmówca.

Dlaczego Duet Coffee? Bo tak nazywają się kawiarnie, bo kawa to połączenie smaku Arabbici i Rubusty no i dlatego, że kawa sprzyja integracji i zwykle pijemy ją w duecie. Te pozytywne skojarzenia nasuwają się same. – Planujemy rozwijać markę, rozmawiamy z przedstawicielami handlowymi z Norwegii, tam jest bardzo duże spożycie kawy i jest wstępne zainteresowanie tematem. Być może uda się wejść na tamtejszy rynek. W Polsce jest mało wyspecjalizowanych sklepów kawowych, stąd dystrybucja przez dyskonty i większe sieci. Sprzedajemy kawę kilogramową i półkilogramową, przygotowane są próby kawy mielonej, a nie tylko ziarnistej. Najbliższe miesiące przyniosą kolejne informacje – zapowiada Krzysztof Śmigielski. – Mamy dwie kawiarnie, nie chcemy na ten moment otwierać nowych obiektów, boom kawiarni minął, sytuacja się stabilizuje, czekamy na rozwój sytuacji i jednocześnie zachęcamy do naszych kawiarni żeby spróbować kawy. Muszę przyznać, że częściowo do działania zainspirowały nas opinie klientów, którzy żałowali, że nie można wziąć naszej kawy i przygotować jej sobie w domu. Teraz już można – dodaje przedsiębiorca.

Duet Coffee – firma jest zrzeszona w Północnej Izbie Gospodarczej. Serdecznie zachęcamy do wypróbowania produktów oferowanych przez naszych przedsiębiorców.

DANA2 1100x25019415