Nie bez powodu nazywana jest  "Złotem Szczecina" - wódka Starka uznawana jest za jedną z marek, która najbardziej kojarzy się z naszym miastem. Wódka jakiś czas temu wróciła na rynek, cieszy się wielkim zainteresowaniem klientów, a szefowie reaktywowanej fabryki mają szerokie plany jak sprawić by szczeciński alkohol już wkrótce podbijał rynki w Polsce i nie tylko.

Szczecińska Fabryka Wódek Starka w 2012 roku przejęła upadły Polmos. Przed kilka miesięcy trwało przygotowywanie powrotu legendarnego trunku na rynek. Dziedzictwo po upadłej fabryce było ogromne, mówiono nawet o milionie litrów legendarnej wódki, która leżakowała w przepastnych piwnicach fabryki. Jak starka radzi sobie na rynku kilka lat po spektakularnym powrocie? Dobrze, a nawet bardzo dobrze. Szczecińscy konsumenci bardzo oczekiwali na ten powrót i przyjęli go z dużą serdecznością. Starka dostępna jest w ekskluzywnych sklepach z alkoholami, ale władze spółki mają w planach ofensywę rynkową i obecność szczecińskiego trunku także w supermarketach: - W pierwszych momentach naszej pracy mieliśmy tysiące zapytań jaka będzie przyszłość, kiedy wznowimy produkcję Starki, na jakie produkty postawimy. Nostalgia konsumentów była ogromna. My chcieliśmy jednak chwilę poczekać i nie uruchamiać produkcji od razu po przejęciu fabryki. Poczekaliśmy kilka miesięcy, pracowaliśmy nad nasza świadomością, nad jakością produktu. Stąd też szereg unowocześnień w zakładzie i wiele pracy związanych z procesem filtracji czy poprawą wizerunku i designu Starki. W lipcu 2016 roku udało nam się pokazać światu pierwszą Starkę. Rozpoczęliśmy produkcję wódką, która zamknęła produkcję kilka lat temu, mowa o 18-letniej wódce zamykającą rozlew.  Poza tym pojawiło się dużo innych produktów, w tym Starki 21-letnie, 30-letnie czy nawet 35-letnie. To produkty klasy premium, patrząc po opiniach wypust tak wysokich roczników spotkał się z odpowiednim zainteresowaniem konsumentów - wyjaśnia  Sylwester Kloskowski, członek zarządu Szczecińskiej Fabryki Wódek Starka.

Powrót na rynek Starki ma charakter strategiczny. Obecnie szczecińskie przedsiębiorstwo poszerza dostępność. Niebawem alkohol będzie można zakupić w sieciowych sklepach. Jak mówi Sylwester Kloskowski, dyskonty coraz bardziej dbają o jakość i produkty premium znajdą tam swoje miejsce: - Jesteśmy w Biedronce z naszym podstawowymi produktami. W ciągu miesiąca uzupełnimy ofertę o Starkę 9. Nie ukrywam, że dodajemy dla zapachu Starek starsze roczniki. Patrząc na skalę sprzedaży, markety są bardzo istotną formą dystrybucji. Pół roku temu zastanawialiśmy się nad szerokimi akcjami promocyjnymi, chcieliśmy by Polska poznała bliżej Starkę. Pomysły na poziomie Facebookowym i kampanii reklamowych zostały ograniczone, bo baliśmy się, że odbiorcy, którzy dadzą się przekonać i zainteresują się Starką i tak nie będą mieli gdzie jej zakupić. Biedronka to największa sieć w Polsce, posiada kilka tysięcy sklepów w każdym powiecie, teraz możemy powiedzieć, że Starka jest towarem premium, ale także towarem ogólnodostępnym – mówi Sylwester Kloskowski, członek zarządu Szczecińskiej Fabryki Wódek Starka.  Fabryka wódek od dekad była jednym z flagowych towarów spożywczych kojarzonych ze Szczecinem. Powrót na rynek to doskonały moment żeby przypomnieć czasy świetności Starki. Jak mówi Prezes Starki właściciele podkreślają bliski związek z naszym miastem – Staramy się być obecni na wszelkiego rodzaju miejskich wydarzeniach i podkreślać naszą obecność i powrót na rynek. Byliśmy podczas The Tall Ship Races, ale także podczas „Pikniku nad Odrą”, niektórzy robili duże oczy, że to wydarzenie mało prestiżowe, na którym nie powinno się pokazywać alkoholu za 300 złotych. Podjąłem decyzję przekornie i z przekonaniem, że kto jak kto, ale szczecinianie muszą wiedzieć, że Starka wróciła na rynek. Nasze stanowisko reklamowe i beczki cieszyły się zainteresowaniem, sprzedawaliśmy także Starkę w formie degustacyjnej w cenie piwa i reakcje były doskonałe, wiele osób zainteresowało się naszym powrotem. Te akcje pokazują, że tu jest nasz dom i będziemy dbali o to by konsumenci myśląc Starka myśleli także o Szczecinie – dodaje Prezes Kloskowski.

Fabryka Wódek Starka jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. To właśnie w piwnicach fabryki spotkali się przedsiębiorcy podczas tegorocznej Herbatki Izbowej we wrześniu. Piwnice Starki to miejsce ciekawe pod kątem turystycznym i Prezes Sylwester Kloskowski nie wyklucza, że w przyszłości zwiedzanie podziemi będzie się odbywać na szerszą skalę.

ceopunkt27042018

konsultacjelean27042018

pfp27042018a

 

banerek