fbpx

15 marca br. (czwartek) zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do siedziby Izby w Szczecinie na szkolenie z zakresu podatków. Tym razem skupimy się na temacie podmiotów powiązanych i obowiązku wypełnienia CIT-TP. 

Tematyka szkolenia
Zmiany w ustawie CIT oraz ustawie CIT nałożyły nowe obowiązki dokumentacyjne na podatników dokonujących transakcji z podmiotami powiązanymi. Oprócz przygotowania dokumentacji podatkowej (TP), podatnicy uzyskujący przychody ponad 10 mln euro lub ponoszący koszty przekraczające tę kwotę, mają obowiązek składania organom podatkowym specjalnych sprawozdań CIT-TP, w których wykażą szczegóły transakcji z podmiotami powiązanymi.

Po raz pierwszy obowiązek ten należy zrealizować w stosunku do rozliczeń podatkowych za rok 2017. Sprawozdania CIT-TP sporządzone przez podatników objętych obowiązkiem będą musiały być dołączone do rocznych zeznań podatkowych (odpowiednio CIT-8 lub PIT-36 bądź PIT-36L). Według aktualnie obowiązujących przepisów, dla podatników podatku dochodowego od osób prawnych termin mija zatem 31 marca 2018 roku.

Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się sprawa finansowymi w Państwa firmach – Dyrektorów finansowych, głównych księgowych oraz osób z zespołów finansowo-księgowych.

Program szkolenia
1. Rodzaje powiązań pomiędzy podatnikami – jakie są powiązania i ich konsekwencje
2. Profil funkcyjny podatnika w kontekście funkcji, aktywów i ryzyk uczestnika transakcji
3. Pojęcie transakcji i innego zdarzenia gospodarczego
4. Rodzaje transakcji oraz sposób wyliczenia wartości
5. Kwestia odpowiedzialności
6. Uproszczone sprawozdanie w kontekście dokumentacji podatkowej

Osoby prowadzące szkolenie
Doradcy podatkowy z EOL Kancelaria doradztwa podatkowego w Szczecinie:
1. Dr Adam Bartosiewicz
2. Michał Zając
3. Katarzyna Łuszczek

EOL Kancelaria doradztwa podatkowego jest wieloletnim członkiem Północnej Izby Gospodarczej. Jest wiodącą kancelarią doradztwa podatkowego w regionie. Wedle aktualnego rankingu „Rzeczpospolitej” jest pierwszą (największą) kancelarią w województwie Zachodniopomorskim. Kancelaria EOL świadczy usługi doradztwa podatkowego w pełnym zakresie. Dokonuje wykładni przepisów podatkowych, przygotowując opinie na przedstawione przez Klientów problemy, na zlecenie przejmuje kontakty Klientów z organami podatkowymi, zajmując się ich reprezentacją, obsługuje prowadzone postępowania i kontrole podatkowe w obu instancjach administracyjnych oraz tryb sądowo-administracyjny. Kancelaria EOL świadczy usługi doradztwa podatkowego dla wielu podmiotów zarówno z województwa Zachodniopomorskiego jak i z całego świata. Wśród klientów EOL są podmioty z siedzibą praktycznie w całej Europie.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.