fbpx

We wtorek, 10 kwietnia br. odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Niemcy – nie tylko o prawie i biznesie” zatytułowane „Podatek VAT - rozliczenia wewnątrzwspólnotowe – zagadnienia ogólne”.

Globalizacja rynków, bliskość będących wciąż na ścieżce dynamicznego wzrostu Niemiec oraz państw skandynawskich to czynniki stanowiące ogromną szansę na rozwój wielu szczecińskich i zachodniopomorskich przedsiębiorców.

Z drugiej strony, wyjście ze sprzedażą towarów czy usług poza rodzimy rynek wiąże się w oczywisty sposób z koniecznością prowadzenia rozliczeń podatkowych takich transakcji.

• Co to jest wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów i wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług, czym różnią się one od analogicznych czynności w kraju?
• Jakie obowiązki ciążą na polskim podatniku w związku z rozpoczęciem działalności na terenie innych krajów?
• Kiedy rejestrować się do VAT – UE, kiedy składać formularze?
• Jak rozliczać transakcje z podmiotami zagranicznymi?
• Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Na spotkaniu poświęconym ogólnym zagadnieniom rozliczeń wewnątrzwspólnotowego podatku VAT omówione zostaną podstawowe obowiązki w zakresie rejestracji, sprawozdawczości oraz rozliczeń transakcji prowadzonych między polskimi podatnikami a ich kontrahentami z krajów UE. Do udziału w spotkaniu zapraszamy szczególnie tych przedsiębiorców, którzy dopiero planują podjęcie działalności poza Polską.

Szkolenie poprowadzą prawnicy - Grzegorz Gębka oraz Marcin Przybysz.

Grzegorz Gębka - prawnik; doradca podatkowy; trener; założyciel i właściciel Kancelarii G-T-A (Gebka Tax Advisory), autor wielu artykułów i książek z zakresu prawa podatkowego i ubezpieczeń społecznych do wydawnictw specjalistycznych, na które powołują się sądy; ekspert dziennika Rzeczpospolita; zwycięzca największego w Polsce konkursu prawa podatkowego Moneta Aurea (rok 2010).

Marcin Przybysz - doktor nauk prawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, adwokat w zespole kancelarii KOMNING Rechtsanwälte z siedzibą w Neubrandenburgu, wykładowca akademicki. Absolwent Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz interdyscyplinarnych studiów z zakresu prawa międzynarodowego i biznesu (LL.M.) na Uniwersytecie w Rostoku (2006), stażysta (visiting fellow) na uniwersytetach w Greifswaldzie i Poczdamie. Pochodzi ze Szczecina, mieszka w Berlinie.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.