fbpx

 

baner.6.1. 1100x250

 

Pogoń Szczecin to najsilniejsza marka Szczecina i drużyna z którą identyfikuje się wielu mieszkańców naszego miasta oraz wielu przedsiębiorców. W tym roku drużyna kończy 70 lat i na tę okazję przygotowała szereg inicjatyw przybliżających Pogoń do miasta, pojawią się także inicjatywy dla biznesu, między innymi „nowe otwarcie” czeka Pogoń Szczecin Business Club czyli inicjatywę integrującą szczecińskich przedsiębiorców i menadżerów wokół klubu sportowego.

Współpraca Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie oraz Pogoni Szczecin trwa od dawna, ale teraz będzie jeszcze intensywniejsza. Duma Pomorza zamierza zmienić formułę funkcjonowania swojego klubu biznesowego, nasi przedsiębiorcy są także zachęcani do tego by budować klub, a przy okazji promować swoją działalność, marketing sportowy jest bowiem przyszłością, a w naszym mieście wciąż nie ma jeszcze świadomości jak skuteczna może być promocja przez sport. Co słychać w Pogoni Szczecin? Ten rok jest wyjątkowy, bo szczecińska drużyna obchodzi właśnie 70-lecie istnienia. Odbywają się już także rozgrywki rundy wiosennej, a piłkarze udowadniają, że po fatalnych miesiącach podnoszą się z kolan i grają coraz lepiej.

Na czym może polegać współpraca sportu oraz biznesu? – Chcemy wejść na nowy poziom współpracy z firmami z Pomorza Zachodniego. To, co możemy zaproponować to zjednoczenie wokół pewnej idei, planujemy stworzyć platformę komunikacyjną, możliwość spotkań, rozmowy, wymianę poglądów. Liczymy, że uda się zjednoczyć środowisko lokalnego biznesu, ale i liczymy na pozyskanie kolejnych podmiotów do współpracy w ramach wspierania drużyny piłkarskiej, chcemy rozwijać młodzieżowej drużyny piłkarskie i pieniądze od sponsorów w dużej mierze przeznaczane są na ten rodzaj działalności – mówi Krzysztof Łątkowski, Commercial Director w Pogoni Szczecin. – Będziemy organizować cykliczne spotkania przeznaczone dla zachodniopomorskich przedsiębiorców, odbędzie się to na terenie naszego klubu, być może w innym miejscu. Budowanie relacji z firmami jest istotną częścią działalności, jesteśmy klubem sportowym stąd w planach organizowanie wspólnych wyjazdów na mecze i wydarzenia sportowe, niekoniecznie w ramach ligi polskiej. Idziemy szeroko – zaproponujemy naszym członkom, firmom, które włączą się w projekt zaproponujemy wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i szereg innych propozycji – dodaje Krzysztof Łątkowski.

Wśród przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej jest wielu wiernych kibiców Pogoni Szczecin. Wspierają oni codzienną działalność klubu, biorą udział w meczach, oglądają rozgrywki w telewizji. Zaproszenie do współpracy na niekoniecznie komercyjnym gruncie może być ciekawą propozycją przybliżającą świat sportu do świata biznesu: - Biznes i sport to oddzielne dziedziny życia, które mają ze sobą wiele wspólnego. Oglądanie meczu na żywo w towarzystwie innych osób powoduje budowanie relacji, dzielenie się emocjami, radością, czasami złością kiedy drużyna przegrywa, ale zawsze są to emocje, a w biznesie odgrywają one rolę. Poza tym na meczach, dookoła meczu można rozmawiać na inne tematy. Nasze nowe przedsięwzięcie nie jest zamknięte tylko dla kibiców, bo członkiem PSBC może być też firma, która dotychczas nie była z Pogonią Szczecin blisko, ale chce się integrować i chce brać w tym projekcie udział. Jesteśmy otwarci na każdą możliwość współpracy, cenimy sobie przedsiębiorców, którzy mają otwarte głowy i chęć do działania - mówi Krzysztof Łątkowski.

W tym roku Pogoń Szczecin świętuje 70-lecie istnienia klubu. Władze zachęcają więc do włączenia się w organizacje i wspieranie poszczególnych wydarzeń, które niebawem będą miały miejsce w Szczecinie. – Ze swojej strony możemy zapewnić partnerstwo i współpracę. Jeżeli ktoś będzie chciał z nami działać to takie propozycje nigdy nie pozostają bez odpowiedzi – mówi przedstawiciel Portowców.

Sponsoring sportowy w skali ogólnopolskiej jest bardzo popularny. Na Pomorzu Zachodnim i w Szczecinie ta współpraca się dopiero rozpoczyna, ale jak zapewniają władze Pogoni Szczecin świadomość przedsiębiorców dotycząca korzyści ze wspierania klubów piłkarskich jest coraz większa. – Zapraszamy przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej do naszego klubu, zapraszamy na mecze, zapraszamy by przyglądać się naszej działalności i w ramach możliwości firmy do wspierania nas. Mamy specjalny dział klubu do kontaktu z biznesem, z naszego punktu widzenia sky is the limit – dodaje Krzysztof Łątkowski.

Już wkrótce na portalu Północnej Izby Gospodarczej więcej informacji na temat działalności Pogoń Szczecin Business Club. Do zdobycia będą także kolejne zaproszenia na mecze rundy wiosennej.

FUR baner 1100x250