fbpx

Pracodawca Roku 2

 

200 100 50

 

Szczecińskie środowisko biznesowe kreują, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jednakże na wydarzeniach dedykowanych temu środowisku zdecydowanie przeważają mężczyźni. Czy kobietom nie brakuje przestrzeni, w której swobodnie mogłyby spotkać się, porozmawiać, wymienić doświadczenia i wspólnie pośmiać?Jak twierdzi Katarzyna Opiekulska dyrektor zarządzająca LSJ HR Group i prezes Fundacji Rozwoju Zawodowego Talent i Kariera, zdecydowanie brakuje takiej przestrzeni. Stąd inicjatywa pn. Szczecin Business Ladies, która skierowana jest do kobiet na stanowiskach kierowniczych i zarządzających, która spotkała się niezwykle pozytywnym przyjęciem.

Pierwsze spotkanie Szczecin Business Ladies odbyło się 16 maja w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na Łasztowni. – Od dłuższego czasu chciałam stworzyć taką przestrzeń, niestety pęd życia i pracy nie pozwalał mi na to. W związku z drugą edycją #HRSzczecin w naszym mieście miały się pojawić niezwykłe, ciekawe kobiety, m.in. Beata Tadla (dziennikarka, zwyciężczyni Tańca z gwiazdami) i Joanna Heidtman (popularna psycholog). Nie mogłam przegapić takiej okazji i dzień przed konferencją zainaugurowałyśmy spotkania Szczecin Business Ladies – mówi Katarzyna Opiekulska. Plan zakłada spotkania w szerszym gronie raz w roku, tuż przed #HRSzczecin, ale jak twierdzi pomysłodawczyni, zapotrzebowanie na kobiece spotkania jest dużo większe większe, stąd idea, by integrować środowisko kobiet biznesu częściej. - Wszystko wskazuje na to, że członkinie klubu będą spotykać się raz na kwartał. Każda z nas ma swoje obowiązki; dom, dzieci, pracę, zatem spotkania nie mogą się odbywać zbyt często. Na kolejne umówiłyśmy się więc w sierpniu. Klub tworzą kobiety ze świata biznesu, sportu, kultury, nauki i każda z Pań ma wiele do powiedzenia. Chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami. Zakładamy zapraszanie ciekawych gości, którzy wniosą do Szczecin Business Ladies powiew świeżego i innego spojrzenia na nurtujące nas tematy – dodaje Katarzyna Opiekulska.

Klub ma charakter nieformalny, a znalezienie się w gronie Szczecin Business Ladies wymaga otrzymania zaproszenia od organizatora. Niewykluczone jest jednak, że wraz z rozwojem pomysłu mogą się pojawić spotkania o charakterze otwartym. Aktualnie klub liczy blisko 30 członkiń. - Każda z Pań ma zupełnie inne doświadczenia, których wymiana powoduje, że dialog jest dość żarliwy i pouczający. Zależy nam na integracji i otwartości naszych rozmówczyń. Chcemy, aby czuły się w swoim gronie niezwykle swobodnie. To wymaga pewnej elitarności inicjatywy. Obawiam się, że nie udałoby się osiągnąć tak wspaniałej atmosfery, gdyby uczestniczek spotkania było zbyt wiele. Nie zamykamy się na nowe członkinie. Jednak zaproszenia będziemy przekazywać po konsultacji i zgodzie aktualnych.– dodaje Katarzyna Opiekulska.

Kolejne spotkanie Szczecin Business Ladies odbędzie się w sierpniu – relacja z niego zostanie opublikowana na portalu internetowym Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.