fbpx

 

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

 

Dla wielu mieszkańców miasta najlepsza kwiaciarnia w Szczecinie. Właścicielką „Leśnej” jest Małgorzata Mrozowska-Lange, którą prowadzi już od 20 lat. Na początku Pani Małgorzata założyła firmę z siostrą -  razem zrealizowały marzenie o stworzeniu ambitniejszej kwiaciarni.

      - Nie chciałyśmy tylko sprzedawać kwiatów - wspomina pani Małgorzata. Od początku stawiałyśmy na bliskość natury, stąd też omijanie wszelkich plastikowych ozdób. Nazwa „Leśna” kojarzy się z naturalnością. Mogę powiedzieć, że jestem osobą, która najbardziej kocha to, co jest w lesie: paprocie, mchy, jagody, przylaszczki, zawilce – to są rośliny, które mnie inspirują i chciałabym by były obecne w naszych bukietach. Ucieczka od plastiku i sztucznych kwiatów okazała się kluczem do sukcesu - choć nie było to proste. Dzisiaj Leśna uważana jest za jedną z najlepszych kwiaciarni w naszym mieście. Musieliśmy zrezygnować z wielu sprawdzonych rozwiązań i znaleźć własne, pasujące do naszej koncepcji. Najpierw sami bardzo wielu rzeczy musieliśmy się nauczyć i wypróbować, potem wielu uczyło się od nas. Dziś absolwenci  naszych kursów z powodzeniem prowadzą własne kwiaciarnie.

      Jako kwiaciarnia doradzamy, uczymy - jak żyć z kwiatami. Przygotowujemy aranżacje biurowe dla osób, które chcą mieć kwiaty w miejscu pracy i wspieramy projektantów, którzy przygotowują koncepcje zagospodarowania przestrzeni w mieszkaniu lub domu – dodaje pani Małgorzata. Kwiaty to niezbędny element każdego biura. W towarzystwie kwiatów i zieleni lepiej się pracuje, mniej męczą się oczy, samopoczucie osoby spędzającej wiele godzin przy komputerze jest zawsze lepsze gdy otacza się zielenią. Na szczęście dzięki wysiłkowi wielu wielbicieli natury życie wśród roślin powoli  staje się bardzo naturalne. Nawet przy organizacji skromnych uroczystości kwiaty są zawsze obecne, a zdarzają się i takie gdzie oprawa kwiatowa gra pierwsze skrzypce. 

      - W kwiaciarni najwięcej przygotowujemy bukietów i kompozycji z kwiatów ciętych. Równolegle rozwijamy naszą ofertę kwiatów doniczkowych. Staramy się sprowadzać ciekawe, niespotykane rośliny, które można z powodzeniem uprawiać w naszym klimacie. Ciekawe rośliny to jednak nie wszystko. Potrzebne i poszukiwane  są także osłony i donice ceramiczne, drewniane, organiczne elementy ozdobne. – W tym sezonie modne są korzenie, mchy, ozdoby z surowego drewna. Przed nami Święta Bożego Narodzenia, w czasie których przygotowujemy choinki i, wianki i inne dekoracje z różnorodnych materiałów roślinnych.

       - Święta to czas spotkań rodzinnych, prezentów a także ślubów i sylwestrowych szaleństw. Do tych okazji oczywiście „Kwiaty zawsze pasują” - dla nas oznacza to zarówno czas wzmożonej pracy jaki i spotkań z ludźmi  z którymi mamy przyjemność spotykać się od lat.   

Firma jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. 

ciekawi

konsultacjelean27042018

pfp27042018a