fbpx

SZYMON HOŁOWNIA baner

 

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

 

Północna Izba Gospodarcza poza działalnością szkoleniową, integracją przedsiębiorców i lobbingiem w ważnych dla lokalnej gospodarki sprawach zajmuje się także realizacją projektów unijnych. Jest to zadanie bardzo istotne z punktu widzenia przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego, bo realizacja tych zadań wiąże się zwykle z angażowaniem firm zrzeszonych w Izbie w procesy konsultacji oraz realizacji zadań. Jedną z podejmowanych właśnie inicjatyw jest projekt „Frugal Innovation”. Na czym on polega?

        Projekt dotyczy tzw. oszczędnych innowacji. Pracować będziemy na podstawie dobrych wzorów z innych krajów, pomoże to wdrażać rozmaite innowacje do przedsiębiorstw zainteresowanych realizacją projektu ze Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego. Przy realizacji tego projektu Północna Izba Gospodarcza współpracuje z partnerami z Danii i Irlandii, dla przedsiębiorców zrzeszonych w naszej instytucji przygotowany zostanie kurs szkoleniowy, który będzie mieć za zadanie nauczyć ich jak stosować dobre praktyki i jak czerpać wiedzę z innych firm. Do jakich konkretnie zachowań namawiać będziemy przedsiębiorców i jakie będą mieć oni korzyści z realizacji tego projektu? – Obecnie trwa przygotowywanie bazy tzw. dobrych wzorców, będziemy zachęcali naszych przedsiębiorców do obserwacji i inspirowania się rozmaitymi pomysłami, często zaskakującymi i innowacyjnymi, ale jednocześnie bardzo efektywnymi. Jeżeli mówimy o korzyściach to podstawą będzie wymierność finansowa. Wiemy, że innowacje nie są stosowane w małych i średnich przedsiębiorstwach, bo są zbyt drogie. My proponujemy rozwiązania, które można wykorzystać tanim kosztem. O większej ilości szczegółów tego projektu będziemy informować już niebawem – mówi Jacek Wójcik, Koordynator Projektów Międzynarodowych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie. PIG już teraz informuje przedsiębiorców o możliwości wzięcia udziału w projekcie.

       Jakie elementy do realizacji przewiduje projekt Frugal Innovation realizowany przez Północną Izbę Gospodarczą? Inicjatyw i pomysłów będzie sporo, a istotnym elementem realizacji projektu będzie zaangażowanie naszych przedsiębiorców: - Przed nami projekt szkolenia online, będzie można je odbyć za pomocą np. smartfona – mówi Jacek Wójcik. – Realizacja tego projektu, to wyjście naprzeciw oczekiwań naszych przedsiębiorców. Północna Izba Gospodarcza zrzesza głównie przedsiębiorców z sektora MŚP, szukamy dla nich rozwiązań, które można nazwać optymalnymi. Mowa więc zarówno o możliwości poprawy zarządzania firmą, jak i poprawie wydajności itp. Jestem przekonany, że wypracowane rozwiązania przyniosą same korzyści firmom zaangażowanym w projekt i podczas jego podsumowania będziemy mogli wysłuchać samych pozytywnych opinii i komentarzy. To projekt nie tylko teoretyczny, ale i do praktycznego wdrażania w firmach przedsiębiorców – dodaje Jacek Wójcik, Koordynator Projektów Międzynarodowych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie. Dodajmy, że kurs będzie składał się z siedmiu modułów szkoleniowych. Ich treść znana będzie w najbliższych tygodniach.

   To nie jedyny projekt międzynarodowy realizowany w roku 2019 przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Więcej szczegółów już niebawem na portalu www.izba.info.