fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Wiele lat funkcjonowania na ogólnopolskim rynku z sukcesami i plany dalszej europejskiej ekspansji, a do tego umacnianie wysokiej pozycji firmy rodzinnej na rynku firm zajmujących się doradztwem. Litwiniuk Property ma za sobą doskonały czas i mnóstwo planów na rok 2019. Z Waldemarek Litwiniukiem i Patrykiem Litwiniukiem rozmawiał Michał Kaczmarek.

Firma Litwiniuk Property w ostatnim czasie otrzymała prestiżowe wyróżnienie od magazynu gospodarczego będącego wyznacznikiem rynkowych trendów w świecie gospodarczym – mowa oczywiście o polskiej wersji magazynu Forbes. Co to za wyróżnienie i za jaki rodzaj działalności Państwa firmy?

Patryk Litwiniuk, Dyrektor Generalny Firmy Litwiniuk Property: Otrzymaliśmy wyróżnienie dla firm o przychodzie do 100 milionów złotych. Ranking Forbesa pierwszy raz wyróżnił firmy rodzinne, minimum dwie osoby w zarządzie takiej firmy powinny być powiązane rodzinnie. Był to konkurs o charakterze ogólnopolskim, dla naszej firmy to wielkie wyróżnienie.

Waldemar Litwiniuk, Prezes Firmy Litwiniuk Property: To miłe zaskoczenie, bo jesteśmy firmą skonstruowaną na bazie rodziny i istniejemy na rynku już prawie 30 lat. Cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni, to duża nobilitacja. Forbes to tytuł kojarzący się z ekonomią, biznesem, z osiąganiem doskonałych wyników w działalności gospodarczej. Mamy nadzieje, że to dobry bodziec na przyszłość.

 

Pamiętam z naszych poprzednich rozmów, że firma Litwiniuk Property zawsze podkreślała swój wielopokoleniowy charakter i wartości rodzinne jakie Państwu przyświecają.

WL: Droga sukcesji została naznaczona już parę lat temu, Patryk jako dyrektor generalny wprowadza naszą firmę na nowe tory, są to pomysły również dotyczące marketingu i używania nowych narzędzi komunikacyjnych jak np. program CRM, który daje możliwość pracy w tym samym czasie do 500 pracowników. Doceniamy tą różnicę spojrzenia na współczesne techniki zarządzania. Mam nadzieję, że potencjał obu pokoleń, w tej firmie będzie odpowiednio wykorzystany i z tej wymiany doświadczeń wynikać będą same pozytywne rzeczy dla firmy Litwiniuk Property.

PL: W ciągu pięciu lat staliśmy się firmą doradczą, konkurujemy z największymi, globalnymi firmami działającymi w Polsce i w Europie. Świadczymy usługi z zakresu komercjalizacji, najmu i zarządzania parkami logistycznymi, biurowcami i centrami handlowymi. Zajmujemy się także sprzedażą obiektów na rynku komercyjnym lub do funduszy inwestycyjnych.

 

To nie będzie odkrywcze zdanie, ale tak naprawdę w każdym z wymienionych przez Pana segmentów, w ostatnim czasie dokonała się wielka rewolucja.

WL: Jednym z naszych atutów jest przepływ informacji wewnętrznych, źródło decyzji jest więc na miejscu. To kwestia tego, że jesteśmy firmą rodzinną, siadamy we trójkę do stołu i rozmawiamy. Możemy konsultować klienta od momentu poszukiwania terenu, po analizę jego potrzeb aż do finalizacji projektu inwestycyjnego. W momencie kiedy jest tzw. „dziura w ziemi” koncentrujemy się na komercjalizacji, nasze doświadczenie przemawia do klientów i wiedzą oni, że znajdziemy najemców, którzy będą w stanie prowadzić w tym obiekcie z sukcesem działalność. Myślę, że jesteśmy firmą, która jest w stanie zapewnić ciągłość kontaktu i realizację zadania od samego początku do końca, tj. od zaplanowania inwestycji, komercjalizację, po zarządzanie gotowym obiektem a następnie jego sprzedaż.

 

Jakie projekty realizuje w Szczecinie i w regionie firma Litwiniuk Property?

PL: Tutaj znowu musielibyśmy podzielić naszą działalność i naszych klientów na kilka grup. Jest tak, że jak zaczęliśmy razem pracować to wprowadziłem podział inwestycji, które prowadzimy. Zaczynając od biurowców, kluczowym projektem w Szczecinie było w pełni skomercjalizowane Piastów Office Center. Teraz na rynku biurowym jest wysokie zapotrzebowanie, podaż stara się nadążać za popytem. Obecnie w Szczecinie Inwestorzy realizują m.in. biurowiec Posejdon, Hanza Tower, czy też w pełni wynajęty projekt Szczecin Bussines Plaza – Litwiniuk Property był odpowiedzialny za komercjalizację na wyłączność - , i z nowych projektów jest jeszcze obiekt Stettiner, gdzie obecnie trwają negocjacje. Jest to obiekt, który mieści się w okolicach ul. Felczaka i Janickiego. W ostatnim czasie wprowadzaliśmy również Spółkę Party Deco do Panattoni Park Szczecin na pow. 10.000m2. Mamy wielu najemców np. z Warszawy, bardzo zainteresowanych ulokowaniem swojej działalności w Szczecinie. Jeżeli mowa o parkach logistycznych to mamy też kolejnych inwestorów, którzy zdecydują się na Szczecin, rozbudowują się obiekty magazynowe. Centr handlowych nam nie brakuje, ale kto wie czy czasami w tym roku nie będą realizowane kolejne projekty.

 

Jak wygląda działalność firmy Litwiniuk Property w innych miastach w Polsce?

PL: Najwięcej zleceń obsługujemy w Warszawie, stamtąd zazwyczaj udaje się przyciągać do Szczecina kolejnych klientów i tam też najsilniej działa nasza konkurencja. Jeżeli chodzi o inne miasta, to w każdym mieście wojewódzkim obsługujemy biurowce, centra logistyczne i galerie handlowe. Nasza działalność w stolicy rozwija się poprzez prowadzenie jednej z galerii handlowych czy biurowca oddalonego od centrum Warszawy zaledwie kilkanaście minut drogi. Jesteśmy także agentem wiodącym parku logistycznego, hal klasy A nieopodal Rzeszowa. To są firmy ogólnopolskie, międzynarodowe. Zaczynamy z sukcesem reprezentować deweloperów i najemców na innych rynkach Unii Europejskiej. Planujemy być marką globalną, która nie zapomina o swoich szczecińskich korzeniach. Konkurencja wymusiła na nas, że musieliśmy stać się marką, która wychodzi poza Polskę, chcemy się rozwijać więc jesteśmy obecni w takich miejscach jak Londyn, Paryż, Berlin – tam są inwestorzy, którzy pytają nas o zakup lub sprzedaż inwestycji. Zapowiada się więc liczny w wyzwania rok.

WL: Myślenie globalne, to myślenie o rozwoju przez współpracę z dużymi podmiotami. Cieszę się, że Szczecin i Województwo Zachodniopomorskie ma strategię rozwoju i coraz większego wykorzystania potencjału swojego położenia. Powstają nowe obiekty, biurowce, centra logistyczne. Widzimy rozwój firm z którymi współpracujemy, myślę, że przed naszym regionem wielka przyszłość.

Dziękuję za rozmowę.