fbpx

SZYMON HOŁOWNIA baner

 

7MKM baner 1150x250px pg1 20180701

 

Już 26 kwietnia 2019r. o godzinie 15:00 zapraszamy Państwa na debatę w temacie „15 lat w Unii Europejskiej” do Hotelu Novotel w Szczecinie.

Kilkanaście lat minęło od pamiętnego referendum, w którym Polacy opowiedzieli się za przystąpieniem do Unii Europejskiej. Poparcie dla takiego kroku było wówczas ogromne – 77% głosów za, przy bardzo wysokiej frekwencji. Do dziś Polacy w większości pozostają jednym z najbardziej euroentuzjastycznych społeczeństw we wspólnocie. Czy jednak ich entuzjazm nie ulegnie osłabieniu w dobie nadchodzących zmian? Czy przedsiębiorcy czują się zagrożeni? Czy Brexit zapewni ochronę dla polskich przedsiębiorców? Jaka będzie pozycja Polski w UE w nadchodzących latach?

Brexit, kryzys strefy euro, kryzys imigracyjny oraz wiele innych symptomów każe nam się zastanawiać nad przyszłością i rolą Polski w europejskim projekcie. Po 15 latach Polska nie jest już debiutantem, a pełnoprawnym członkiem i partnerem, odpowiedzialnym za przyszłość tego historycznego projektu. Dlatego warto przy różnych okazjach stawiać pytania o przyszłość Polski w UE, do czego Państwa serdecznie zapraszamy już 26 kwietnia!

Gość specjalny Jan Truszczyński jeden z głównych negocjatorów członkostwa Polski w UE przedstawi Państwu perspektywy dla Unii i Polski jako państwa członkowskiego UE podsumowując 15-lat członkostwa oraz opowie o strategicznym celu demokratycznej Polski. Przy udziale zaproszonych gości i ekspertów poruszane będą kluczowe problemy polskich przedsiębiorców:

• Zagrożenia dla całej wspólnoty europejskiej. Rosnące koszty i inne zagrożenia.
• Brexit – jak przedsiębiorcy powinni się przygotować aby nie stracić, a zyskać?
• Jaka będzie pozycja Polski w UE?
• Dostępność pracowników, a rynek pracy.
• Nowe perspektywy finansowania dla Polski.
• Starzenie się społeczeństwa – wyzwanie dla całej Europy.
• Perspektywy dla Polskiego biznezu.

Poszukamy odpowiedzi na Państwa pytania, a zaproszeni eksperci udzielą Państwu wsparcia i odpowiedzą w dziedzinie nauki, prawa, finansów, transportu, zatrudnia pracowników, projektów unijnych i innych.

Debatę z udziałem gości specjalnych poprowadzi dziennikarz Paweł Wiśniewski.

Główny Gość Specjalny

Truszczyński   

 

 

Jan Truszczyński- wykładowca na Akademii Finansów i Biznesu Vistula i w Polskim Instytucie Dyplomacji. Kariera zawodowa Ambasadora Truszczyńskiego jest związana z Unią Europejską: był specjalistą ds. integracji europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (1982 - 1988), zastępcą ambasadora Przedstawicielstwa Polski przy Wspólnotach Europejskich (1989-1993), Stałym Przedstawicielem Polski przy UE (1996-2001), doradcą prezydenta ds. UE (2001). W latach 2001-2005 był głównym negocjatorem członkostwa Polski w UE oraz, kolejno, podsekretarzem stanu i sekretarzem stanu w MSZ. Od 2007 do 2014 piastował stanowiska kierownicze w Komisji Europejskiej.        Był kolejno zastępcą dyrektora generalnego w DG Rozszerzenie i DG Edukacja i Kultura, a w latach 2010-2014 dyrektorem generalnym  DG Edukacja i   Kultura.

 

 

 

 

Data wydarzenia: 26 kwiecień 2019r., godz. 15:00

Miejsce wydarzenia: Hotel Novotel, sala Amber I - II, Al. 3Maja 31, Szczecin

Do Dyspozycji: Parking podziemny w Hotelu

Więcej informacji na temat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 790 206 662.

Zgłoszenia prosimy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.