fbpx

 

Wigilia Baner

 

Odnawialne Źródła Energii w Europie cieszą się wielkim zainteresowaniem nie tylko u osób fizycznych, ale i u przedsiębiorców. To szansa na duże oszczędności, a przy okazji życie w zgodzie z naturą. W Polsce dotychczas fotowoltaika była dofinansowywana tylko w przypadku osób fizycznych, teraz jednak dochodzi do rozszerzenia, które powinno zainteresować firmy z województwa zachodniopomorskiego. Tematem zajmuje się firma Red Snake, która jest partnerem Północnej Izby Gospodarczej przy organizacji wydarzenia, które będzie mieć miejsce już 29 sierpnia w Park Hotelu.

 

 

Ceny instalacji fotowoltaicznych spadają, ceny prądy idą w górę. Warto to przemyśleć!

    Nowe inicjatywy rządowe oraz coraz szersze wsparcie unijne dla odnawialnych źródeł energii otwiera przed przedsiębiorcami szansę na skorzystanie z bardzo korzystnych ofert. Jak mówi Jakub Manicki z firmy Red Snake, członek Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, przedsiębiorcy powinni zainteresować się nowymi możliwościami, które umożliwiają w perspektywie czasu wielkie oszczędności:  - Fotowoltaiką firma RedSnake zajmuje się od 2015 roku, kiedy weszła w życie ustawa o odnawialnych źródłach energii. To jest temat, który był drugą podstawą działania naszej firmy, bo pierwszą jest produkcja folii grzewczych i dostarczanie rozwiązań do domów jednorodzinnych. Dużo się mówi o nowych rządowych inicjatywach, ale one są przeznaczane do osób fizycznych jak np. program  „Mój prąd”, te wszystkie mechanizmy o których jest głośno są mało dostępne dla przedsiębiorców, a przecież są inicjatywy, które również są skierowane do nich – mówi Jakub Manicki, Członek Zarządu firmy Red Snake. Specjaliści zwracają uwagę na pewną nowość, która może zainteresować przedsiębiorców i  wynika ona z nowelizacji ustawy o OZE, wspomniana zmiana obejmuje definicją prosumenta również przedsiębiorców. Co to oznacza? – Firma będzie mogła magazynować energię w sieci elektroenergetycznej, wykorzystanie będzie wtedy, kiedy produkcja ze słońca jest skorelowana z użyciem energii. Będzie można energię oddawać do siebie i w dowolnym momencie odebrać. W takich przypadkach, biorąc pod uwagę korzyści podatkowe, połączenie zmiany przepisów i to, że ceny instalacji mocno spadły, a energii mocno wzrosły, pokazuje to, że jest to oferta warta do rozważenia przez przedsiębiorców – dodaje Jakub Manicki.

     Łącząc wszystkie elementy o których mówi Jakub Manicki, przy posiadaniu instalacji o mocy 50 KW, zwrot inwestycji jest pewny. Po tym czasie przedsiębiorca będzie produkować energię za darmo. Każda oferta wymaga wyliczenia indywidualnego i stopa zwrotu inwestycji zależna jest od wielu czynników, choćby kubatury budynku i miejsca jego położenia. Specjaliści zapewniają jednak, że przy szerokim finansowaniu z pieniędzy rządowych i unijnych, tego typu inwestycje realnie się opłacają i mowa tutaj nie tylko o osobach fizycznych, ale i o przedsiębiorcach.

 

Przyjdź, porozmawiaj i daj się przekonać!

    Jakich inwestycji musi dokonać przedsiębiorca żeby w ciągu kilku lat oszczędzać na prądzie realne kwoty pieniędzy? Czy takie profity mogą dotyczyć każdego zainteresowanego, niezależnie od infrastruktury? Pytań jest wiele, stąd Jakub Manicki poleca rozmowy indywidualne i konsultacje ze specjalistami pracującymi w firmie Red Snake. Szanse na otrzymanie dofinansowania i w przyszłości duże oszczędności na prądzie są jednak duże: - To jest oferta dobra dla firmy, która posiada własny obiekt lub własny budynek , na którym będzie mogła taką instalację fotowoltaiczną założyć. Zużycie energii powinno być o minimum 3 tysiące złotych tańsze w skali roku. Jesteśmy w stanie pokazać korzyści, praktycznie w każdej firmie – mówi Jakub Manicki. – Firma Red Snake dobiera indywidualnie sprzęt w zależności od potrzeb. Mowa o falownikach, panelach fotowoltaicznych i innym sprzęcie. Zajmujemy się kompleksową usługą od projektu przez zorganizowanie finansowania, jeżeli jest taka potrzeba. Zajmujemy się także montażem i serwisem wszystkich urządzeń, które montujemy – dodaje Jakub Manicki.

    - Wspieramy wszelkie formy pozyskania finansowania i dofinansowania, jeżeli mowa o programach unijnych. Planowany jest kolejny nabór w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na instalacje paneli fotowoltaicznych i jak najbardziej nasi pracownicy oraz firmy consultingowe, które z nami współpracują wspierają wszystkich zainteresowanych. Warto przyjść i porozmawiać, bo konsultacje indywidualne zawsze przynoszą lepsze efekty – dodają specjaliści z firmy Red Snake.

 

Red Snake partnerem naszego wydarzenia. Spotkajmy się 29 sierpnia w Park Hotelu!

    Firma Red Snake jest jednym z partnerów Północnej Izby Gospodarczej przy organizacji wydarzenia „Business Connect 2: Frugal Innovation”, które  odbędzie się w Park Hotelu 29 sierpnia. Głównym tematem spotkania będą innowacyjne, oszczędne rozwiązania, które każdy przedsiębiorca może wprowadzić do swojej działalności: - Innowacyjne rozwiązania, to jest to, do czego powinna zmierzać każda nowoczesna firma. Wiadomo, każda działa w swojej niszy, każda ma inne oczekiwania, pozycje rynkową i potrzeby i de facto firma produkcyjna czy gabinet medyczny będą mieć w bieżącej pracy różne potrzeby, natomiast każda korzysta z energii elektrycznej i każda powinna dbać o to by obniżać koszty i troszczyć się o środowisko. Fotowoltaika to jedna z tych innowacji, która powinna być bardzo powszechna we wszystkich firmach. Podczas spotkania będziemy mówić na ten temat, będzie to okazja do indywidualnych konsultacji, uzbroimy także przedsiębiorców w broszury i materiały informacyjne.

    Spotkanie będzie łączyć wiedzę o innowacyjnych, oszczędnych rozwiązaniach ze spotkaniem z Szymonem Hołownią oraz kolejnym networkingiem, który w poprzedniej odsłonie „Business Connect” cieszył się wielkim zainteresowaniem. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na spotkanie 29 sierpnia! Firma Red Snake jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

ciekawi

 Firma Tygodnia Teatr

 

pfp27042018a